Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Metal Gear Acid (PSP)
OkładkaMetal Gear Acid (PSP)

Metal Gear Acid PSP

Metal Gear Acid jest pierwszą grą dla mobilnej konsoli PSP z udziałem słynnego Solid Snake’a, czyli znaku firmowego produktów z cyklu Metal Gear Solid.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Acid Premiera PSP

22marca2005

pudełko PL

22września2005

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Metal Gear Acid jest pierwszą grą dla mobilnej konsoli PSP z udziałem słynnego Solid Snake’a, czyli znaku firmowego produktów z cyklu Metal Gear Solid. Niniejsza pozycja różni się jednak dość wyraźnie od tytułów z serii MGS, ponieważ oferuje nam taktyczną zabawę w konwencji turowej z wykorzystaniem specjalnych kart. Te ostatnie zbiera się w trakcie rozgrywki i dzięki nim bohaterowie (oprócz wspomnianego „Węża” również nigdzie nie pokazywana wcześniej kobieta nazwiskiem Teliko Friedman) mogą podejmować określone działania z puli ponad dwustu (np. używanie rozmaitych typów broni i bezszelestne przekradanie się na tyły wroga).

Fabuła przenosi nas do roku 2016, a konkretnie na wyspiarskie terytorium Lobito (część fikcyjnej południowoafrykańskiej Republiki Tejan). Natomiast w roli oponentów występują złowrodzy terroryści, porywający niewinnych cywilów. Akcja składa się z szeregu odrębnych etapów – po ukończeniu każdej sekcji wyświetla się precyzyjne podsumowanie (ilość wywołanych alarmów, oddane strzały itp.), determinujące liczbę przyznawanych punktów.

Rzecz jasna twórcy Metal Gear Acid nie zapomnieli o nastrojowych scenkach przerywnikowych i trójwymiarowej oprawie graficznej, charakteryzującej się wysoką jakością wykonania. Niesamowitą atmosferę potęguje perfekcyjna ścieżka muzyczna, skomponowana specjalnie na tę okazję. Developerzy z korporacji Konami wykorzystali także możliwości platformy PSP w dziedzinie łączności bezprzewodowej, ponieważ zaimplementowali w MGA tryb zabawy dwuosobowej w oparciu o technologię Wi-Fi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Metal Gear Acid cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Acid

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Gear Acid Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB