Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Metal Gear Acid (PSP)

Metal Gear Acid PSP

Metal Gear Acid jest pierwszą grą dla mobilnej konsoli PSP z udziałem słynnego Solid Snake’a, czyli znaku firmowego produktów z cyklu Metal Gear Solid.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Metal Gear Acid (PSP)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

22marca2005

22września2005

pudełko PL

Metal Gear Acid jest pierwszą grą dla mobilnej konsoli PSP z udziałem słynnego Solid Snake’a, czyli znaku firmowego produktów z cyklu Metal Gear Solid. Niniejsza pozycja różni się jednak dość wyraźnie od tytułów z serii MGS, ponieważ oferuje nam taktyczną zabawę w konwencji turowej z wykorzystaniem specjalnych kart. Te ostatnie zbiera się w trakcie rozgrywki i dzięki nim bohaterowie (oprócz wspomnianego „Węża” również nigdzie nie pokazywana wcześniej kobieta nazwiskiem Teliko Friedman) mogą podejmować określone działania z puli ponad dwustu (np. używanie rozmaitych typów broni i bezszelestne przekradanie się na tyły wroga).

Fabuła przenosi nas do roku 2016, a konkretnie na wyspiarskie terytorium Lobito (część fikcyjnej południowoafrykańskiej Republiki Tejan). Natomiast w roli oponentów występują złowrodzy terroryści, porywający niewinnych cywilów. Akcja składa się z szeregu odrębnych etapów – po ukończeniu każdej sekcji wyświetla się precyzyjne podsumowanie (ilość wywołanych alarmów, oddane strzały itp.), determinujące liczbę przyznawanych punktów.

Rzecz jasna twórcy Metal Gear Acid nie zapomnieli o nastrojowych scenkach przerywnikowych i trójwymiarowej oprawie graficznej, charakteryzującej się wysoką jakością wykonania. Niesamowitą atmosferę potęguje perfekcyjna ścieżka muzyczna, skomponowana specjalnie na tę okazję. Developerzy z korporacji Konami wykorzystali także możliwości platformy PSP w dziedzinie łączności bezprzewodowej, ponieważ zaimplementowali w MGA tryb zabawy dwuosobowej w oparciu o technologię Wi-Fi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Acid

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metal Gear Acid

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB

Brucevsky Ekspert 11 lutego 2012

Jak prezentuje się Metal Gear Acid na PSP? Dobrze, choć daleko tej karciance do hitu.

7.0
Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid
Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid

wiadomość2 czerwca 2010

Prace nad filmową adaptacją gry Metal Gear Solid, to często powracający temat. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że projekt został zawieszony na skutek braku wsparcia ze strony Konami. Tym razem odrobinę światła na tą sprawę rzuca aktor i scnearzysta David Hayter, który podkładał głos głównego bohatera we wszystkich częściach gry.

Twórca Metal Gear wygłosi odczyt na GDC 2009
Twórca Metal Gear wygłosi odczyt na GDC 2009

wiadomość11 lutego 2009

Podczas Game Developers Conference 2009 w San Francisco zgodnie z tradycją wystąpi kilku prelegentów, będących wielkimi figurami w świecie elektronicznej rozrywki. Jednym z nich będzie Hideo Kojima – twórca kultowej serii Metal Gear.

Encyklopedia serii Metal Gear
Encyklopedia serii Metal Gear

wiadomość19 czerwca 2008

Z pewnością fanów serii Metal Gear ucieszy wiadomość, że firma Konami postanowiła stworzyć coś na kształt encyklopedii poświęconej właśnie Metal Gearowi - MGS4 Database. Tytuł tej darmowej aplikacji jest nieco mylny, gdyż jak twierdzi firma, jej zawartość sięga aż do pierwszych odsłon cyklu. Znajdziemy w tam między innymi kompletne streszczenia fabuły gier i opisy postaci.

Metal Gear Solid B.D. w połowie 2006 roku

wiadomość23 grudnia 2005

Zapewne serca posiadaczy konsoli PSP zabiły mocniej, gdy w ubiegłym miesiącu zostali oni poinformowani o nowym tajemniczym projekcie, realizowanym przez ekipę Hideo Kojimy. Dziś wiemy już nieco więcej w tej materii i chcielibyśmy podzielić się świeżymi danymi z Szanownymi Czytelnikami.

Metal Gear Acid razem z premierą PSP w Europie

wiadomość12 lipca 2005

Firma Kojima Productions potwierdziła wydanie na europejskim rynku Metal Gear Acid na Playstation Portable we wrześniu tego roku. Gra będzie startowym tytułem PSP i ukaże się wraz z europejską premierą tej mini-konsoli. Producent ma nadzieję, że europejscy gracze polubią zupełnie nowy gameplay, przygotowany specjalnie pod PSP.