Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2008, 10:28

autor: Dorota Drużko

Encyklopedia serii Metal Gear

Z pewnością fanów serii Metal Gear ucieszy wiadomość, że firma Konami postanowiła stworzyć coś na kształt encyklopedii poświęconej właśnie Metal Gearowi - MGS4 Database. Tytuł tej darmowej aplikacji jest nieco mylny, gdyż jak twierdzi firma, jej zawartość sięga aż do pierwszych odsłon cyklu. Znajdziemy w tam między innymi kompletne streszczenia fabuły gier i opisy postaci.

Z pewnością fanów serii Metal Gear ucieszy wiadomość, że firma Konami postanowiła stworzyć coś na kształt encyklopedii poświęconej właśnie Metal Gearowi - MGS4 Database. Tytuł tej darmowej aplikacji jest nieco mylny, gdyż jak twierdzi firma, jej zawartość sięga aż do pierwszych odsłon cyklu. Znajdziemy w tam między innymi kompletne streszczenia fabuły gier, opisy postaci, czy nawet diagramy powiązań między nimi. Dodatkowo, aby nie zepsuć zabawy tym, którzy jeszcze nie skończyli Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, pojawia się ciekawa opcja - dopóki nie przejdziemy głównego wątku tej produkcji, wszelkie informacje na jej temat będą dla nas zablokowane. Zajmująca 77MB encyklopedia dostępna jest już dziś w japońskim PS Store, pozostaje więc tylko czekać aż pojawi się u nas.

Encyklopedia serii Metal Gear - ilustracja #1

Przy okazji firma przypomniała o opcji Extras znajdującej się w menu głównym MGS4, gdzie na bieżąco pojawiać się będą dodatkowe zawartości do gry. Już teraz możemy stamtąd pobrać nowy kamuflaż oraz zestaw utworów przeznaczonych na iPoda używanego przez głównego bohatera.