Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Metal Gear Online (PS3)
OkładkaMetal Gear Online (PS3)

Metal Gear Online PS3

Stworzona wyłącznie z myślą o użytkownikach PlayStation 3 sieciowa gra akcji, będąca poboczną odsłoną popularnej serii skradanek Hideo Kojimi oraz firmy Konami.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Online Premiera PS3

premiera światowa

12czerwca2008

Gra przestała działać

12czerwca2012

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metal Gear Online

Final Fantasy XIV Online

SOCOM: Confrontation

The Agency

UWAGA: Serwery gry zostały wyłączone 12 czerwca 2012 roku. Wydawca nie wspiera już więcej tego tytułu.

Metal Gear Online to produkcja nastawiona wyłącznie na rozgrywkę wieloosobową. Jej producentem jest japońska firma Konami, odpowiedzialna za wszystkie inne tytuły z serii Metal Gear. MGO zostało wydane tylko na konsolę PlayStation 3 i jest rozwinięciem idei gry online przedstawionej w trybie mutliplayer Metal Gear Solid 3: Subsistence.

W MGO może ze sobą grać maksymalnie szesnastu graczy jednocześnie. Wszystkie mapy zostały tak zaprojektowane, by walczące ze sobą osoby miały gdzie się chować i zastawiać pułapki na przeciwników. Lokacje w grze są wykonane w ten sposób, by kojarzyły się z charakterem całej serii Metal Gear. Przykładowo jedna z nich to olbrzymi, pełen zakamarków wojskowy obóz.

Członkowie drużyn toczących bój w Metal Gear Online muszą ze sobą ściśle współpracować, by mieć szansę na wygraną. Z pomocą przychodzi system SOP, polegający na komunikacji między kolegami z zespołu za pomocą wszczepionych implantów. Dzięki nim nie tylko wiemy, gdzie znajdują się nasi sprzymierzeńcy i jaki jest ich stan zdrowia, ale także znamy pozycję zauważonych przez nich wrogów i zastawionych przez nieprzyjaciela pułapek (np. min przeciwpiechotnych). Działa to także w drugą stronę – jeśli kogoś lub coś zauważymy, sojusznicy natychmiast zostaną o tym powiadomieni. Wszystkie informacje zdobywane dzięki SOP nieustannie prezentowane są na ekranie, zarówno na radarze, jak i nad głowami grających postaci.

Zasób ruchów został powiększony w stosunku do tego, z którym mamy do czynienia w trybie multiplayer gry MGS3: Subsistence. W MGO możemy m. in. zatrzymać się podczas wchodzenia po drabinie i na przykład wrzucić granat na platformę wyżej. Twórcy zdecydowali się także pozostawić obecne w serii od dawna sztuczki, takie jak choćby chowanie się w kartonowym pudle.

Wysoka jakość oprawy wizualnej Metal Gear Online gwarantowana jest przez zastosowany w grze silnik graficzny z Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Wszystkie plansze wykonane zostały szczegółowo, a całość okraszono bardzo ładnymi efektami specjalnymi, takimi jak eksplozje czy kurz wzbijający się w powietrze pod wpływem kul dziurawiących podłoże i ściany.

Ostatnia modyfikacja 4 listopada 2008

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-16  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.