Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Metal Gear Online (PS3)

Metal Gear Online PS3

Stworzona wyłącznie z myślą o użytkownikach PlayStation 3 sieciowa gra akcji, będąca poboczną odsłoną popularnej serii skradanek Hideo Kojimi oraz firmy Konami.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Gra przestała działać 12 czerwca 2012

Sony PlayStation 3
Okładka Metal Gear Online (PS3)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

12czerwca2008

premiera światowa

Gra Metal Gear Online przestała działać

12czerwca2012

UWAGA: Serwery gry zostały wyłączone 12 czerwca 2012 roku. Wydawca nie wspiera już więcej tego tytułu.

Metal Gear Online to produkcja nastawiona wyłącznie na rozgrywkę wieloosobową. Jej producentem jest japońska firma Konami, odpowiedzialna za wszystkie inne tytuły z serii Metal Gear. MGO zostało wydane tylko na konsolę PlayStation 3 i jest rozwinięciem idei gry online przedstawionej w trybie mutliplayer Metal Gear Solid 3: Subsistence.

W MGO może ze sobą grać maksymalnie szesnastu graczy jednocześnie. Wszystkie mapy zostały tak zaprojektowane, by walczące ze sobą osoby miały gdzie się chować i zastawiać pułapki na przeciwników. Lokacje w grze są wykonane w ten sposób, by kojarzyły się z charakterem całej serii Metal Gear. Przykładowo jedna z nich to olbrzymi, pełen zakamarków wojskowy obóz.

Członkowie drużyn toczących bój w Metal Gear Online muszą ze sobą ściśle współpracować, by mieć szansę na wygraną. Z pomocą przychodzi system SOP, polegający na komunikacji między kolegami z zespołu za pomocą wszczepionych implantów. Dzięki nim nie tylko wiemy, gdzie znajdują się nasi sprzymierzeńcy i jaki jest ich stan zdrowia, ale także znamy pozycję zauważonych przez nich wrogów i zastawionych przez nieprzyjaciela pułapek (np. min przeciwpiechotnych). Działa to także w drugą stronę – jeśli kogoś lub coś zauważymy, sojusznicy natychmiast zostaną o tym powiadomieni. Wszystkie informacje zdobywane dzięki SOP nieustannie prezentowane są na ekranie, zarówno na radarze, jak i nad głowami grających postaci.

Zasób ruchów został powiększony w stosunku do tego, z którym mamy do czynienia w trybie multiplayer gry MGS3: Subsistence. W MGO możemy m. in. zatrzymać się podczas wchodzenia po drabinie i na przykład wrzucić granat na platformę wyżej. Twórcy zdecydowali się także pozostawić obecne w serii od dawna sztuczki, takie jak choćby chowanie się w kartonowym pudle.

Wysoka jakość oprawy wizualnej Metal Gear Online gwarantowana jest przez zastosowany w grze silnik graficzny z Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Wszystkie plansze wykonane zostały szczegółowo, a całość okraszono bardzo ładnymi efektami specjalnymi, takimi jak eksplozje czy kurz wzbijający się w powietrze pod wpływem kul dziurawiących podłoże i ściany.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-16  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Metal Gear Online - przed premierą
Metal Gear Online - przed premierą

Przed premierą 14 listopada 2007, 12:51

Na dostępnych w sieci screenach oraz filmikach pokazowych Metal Gear Online prezentuje się całkiem nieźle. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że sieciowa odsłona serii będzie nastawiona na rozgrywkę wieloosobową, gdzie liczba klatek na sekundę jest zdecydowanie ważniejsza niż dopieszczona pod każdym względem oprawa graficzna. Dlatego też ludzie z niecierpliwością wyczekujący Crysisa lub Killzone 2, nie powinni raczej wpisywać Metal Gear Online do swojego harmonogramu.