Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2012, 12:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops II, Metal Gear Online) 12/6/12

Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w studiu Silicon Knights, zamknięciu serwerów Metal Gear Online, a także grze Call of Duty: Black Ops II w wersji na Wii U. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Broken Sword

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Broken Sword Trilogy. Dzieła studia Revolution Software możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 1,75 euro (ok. 8 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Slant Six Games

Serwis GameSpot poinformował, że ze studiem Slant Six Games (Resident Evil: Operation Raccoon City) pożegnała się ponad jedna czwarta zespołu, liczącego do tej pory 96 pracowników. Amerykańska redakcja donosi, że osoby te dostały możliwość otrzymania odprawy, bądź zaakceptowania tymczasowego zwolnienia, podczas gdy deweloper będzie przygotowywał się do nowego projektu. W sumie poszkodowanych zostało 26 pracowników i większość z nich zdecydowała się na tymczasowe zwolnienie, polegające na zachowaniu praw pracownika przez trzynaście tygodni i otrzymywaniu w tym czasie wynagrodzenia. Po upływie tego okresu studio podejmie decyzję o ponownym zatrudnieniu lub zwolnieniu w przypadku, gdy zabraknie środków na utrzymanie podwładnych. Doniesienia do tej pory nie zostały oficjalnie potwierdzone przez przedstawicieli dewelopera.

Call of Duty: Black Ops II

W najnowszym numerze magazynu Nintendo Gamer pojawiła się zapowiedź gry Call of Duty: Black Ops II w wersji na Wii U. Firma Activision do tej pory nie ogłosiła takiej edycji, ale doniesienia wspomnianego periodyku chyba ostatecznie potwierdzają trwające nad nią prace. Call of Duty: Black Ops II zadebiutuje 13 listopada również na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops II, Metal Gear Online) 12/6/12 - ilustracja #1

Metal Gear Online

Firma Konami oficjalnie zamknęła serwery gry Metal Gear Online. Doszło do tego kilka dni wcześniej, niż zapowiadano. Przygotowania do tego posunięcia trwały od kilku miesięcy – w marcu dezaktywowano usługę MGO Online Shop, a w kwietniu udostępniono za darmo wszystkie dotychczasowe dodatki DLC.

Silicon Knights

Studio Silicon Knights ogłosiło, że zwolniono z jego szeregów „niewielką liczbę pracowników”. Przedstawiciele kanadyjskiego dewelopera zdementowali także plotki, jakoby anulowano prace nad wciąż niepotwierdzoną kontynuacją gry Eternal Darkness w wersji na Wii U. Żadnych szczegółów jednak nie ujawniono.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: