Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2012, 12:29

autor: Adrian Werner

Przygodówka Secret Files 3 zadebiutuje we wrześniu

Firma Deep Silver ujawniła datę premiery trzeciej części przygodówkowej serii Tajne Akta. Secret Files 3 trafi do sprzedaży w połowie września tego roku. Tym razem znani z poprzednich odsłon Nina i Max zmierzą się z największymi tajemnicami matematyki.

Przygodówka Secret Files 3 zadebiutuje we wrześniu - ilustracja #1

Od dnia ujawnienia trzeciej części przygodówkowej serii Secret Files (w Polsce znanej jako Tajne Akta) minęły już ponad dwa lata. Przez ten czas twórcy rzadko wypuszczali nowe informacje i materiały graficzne. Teraz jednak wydaje się, że cykl produkcyjny wreszcie wszedł w końcową fazę. Firma Deep Silver, będąca wydawcą gry, ogłosiła właśnie, że trafi ona do sprzedaży 14 września tego roku.

W Secret Files 3 powrócą bohaterowie poprzednich dwóch części, czyli Nina i Max, choć poza tym duetem pokierujemy jeszcze trzema innymi postaciami. Fabuła obracać się będzie wokół najsłynniejszych tajemnic matematyki, w tym tej związanej z liczbą Pi. Jak na tradycyjną przygodówkę przystało, większość czasu spędzimy eksplorując lokacje, zbierając przedmioty i rozwiązując zagadki. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, grafika połączy pełne detali statyczne tła z trójwymiarowymi modelami postaci. Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, choć niewykluczone, że w przyszłości wydane zostaną również wersje na inne platformy.

Przygodówka Secret Files 3 zadebiutuje we wrześniu - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Tajne Akta to popularna seria przygodówek, którą zapoczątkowało wydane w 2006 roku Secret Files: Tunguska. Początkowo gra ukazała się jedynie na PC, ale w 2008 r. zagościła również na Wii oraz NDS. W tym samym roku ukazała się na półkach niemieckich sklepowyów druga cześć serii, czyli Secret Files 2: Puritas Cordis. Na nią gracze konsolowi musieli czekać znacznie krócej, bo jedynie rok. Cały cykl stworzyły wspólnymi siłami zespoły Fusionsphere Systems i Animation Arts.

Przygodówka Secret Files 3 zadebiutuje we wrześniu - ilustracja #3 Secret Files 3 to nie jedyna gra nad którą pracuje duet Fusionsphere Systems i Animation Arts. Na początku zeszłego roku zapowiedziano epizodyczną przygodówkę Columbus 4, w której zadaniem graczy będzie odkrycie sekretów systemu podziemnych tuneli w Nowej Szkocji, czyli jednej z prowincji Kanady.

Premierę pierwszego odcinka początkowo zaplanowano na koniec 2011 roku. Niestety, konieczność głębokiego unowocześnienia silnika graficznego znacznie wydłużyła cykl produkcyjny. Obecnie twórcy nie są gotowi zdradzić, kiedy gra trafi do sprzedaży.