Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2012, 12:03

autor: Sarge

Pierwsza gra napędzana Unreal Engine 4 zadebiutuje w 2013 roku

Wygląda na to, że możliwości silnika Unreal Engine 4 na przykładzie konkretnej gry zobaczymy szybciej, niż moglibyśmy przypuszczać. Szef studia Epic Games zdradził bowiem, że pierwsza produkcja oparta na tej technologii zostanie wydana w 2013 roku.

Mark Rein ze studia Epic Games powiedział w wywiadzie dla serwisu Joystiq, że pierwsza gra wykorzystująca możliwości silnika Unreal Engine 4 zostanie wydana w przyszłym roku. Rozmowy możecie posłuchać na poniższym filmie.

Rozmówca zapytany o datę premiery omawianej produkcji odpowiedział: „Nie wiem. Z pewnością nastąpi to w przyszłym roku, tylko nie wiem, kiedy dokładnie. Dopóki nie będziemy pewni, kiedy gra zostanie skończona i nasz partner biznesowy będzie chciał ją opublikować na rynku, dopóty nie znamy tego typu dat”.

Wciąż nie wiadomo, do jakiego gatunku będzie należeć pierwsza produkcja wykorzystująca walory silnika Unreal Engine 4. Studio Epic Games ma jednak ambicje, by była ona tym dla tej technologii, czym pierwsza odsłona Gears of War była dla prezentacji możliwości Unreal Engine 3. Z czwartej generacji silnika z czasem skorzysta znacznie więcej tytułów.

Kilka dni temu pokazano możliwości silnika Unreal Engine 4. W jednej z poprzednich wiadomości zobaczycie więc przedsmak tego, czego możecie spodziewać się po nadchodzącej grze studia Epic Games pod względem oprawy graficznej. Unreal Engine 4 ma wspierać wszystkie dostępne platformy sprzętowe – od iPhone’ów do najbardziej zaawansowanych technologicznie pecetów.