Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Columbus 4 (PC)
OkładkaColumbus 4 (PC)

Columbus 4 PC

Epizodyczna gra przygodowa pozwalająca na wcielenie się w członka zespołu badającego niewyjaśnione tajemnice naszego świata. Fabuła obraca się wokół tajemnic skrywanych przez system podziemnych tuneli w Nowej Szkocji.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Columbus 4 Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Animation Arts Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Columbus 4 to przygodówka autorów Lost Horizon oraz serii Secret Files. Gra podzielona jest na epizody, choć jednocześnie każdy odcinek stanowi zamkniętą całość opowiadającą historię jednej konkretnej wyprawy zespołu badawczego i starcza na około 4-6 godzin zabawy.

Akcja pierwszego epizodu toczy się w Nowej Szkocji, czyli jednej z prowincji Kanady. Tam, na niewielkiej wysepce kryje się skomplikowany system podziemnych tuneli wypełnionych przemyślnymi skrytkami. Od dawna poszukiwacze przygód zadawali sobie pytanie, w jakim celu wszystko to zostało wybudowane. Wiadomo, że tunele stworzono ponad pięćset lat temu, ale ich konstrukcja jest zbyt zaawansowana by mogli tego dokonać lokalni mieszkańcy z tamtego okresu. Gracze wcielają się w członka zespołu badawczego Columbus 4. Grupa ta zostaje wynajęta przez korporację Omega by udać się na wyspę i wyjaśnić tajemnicę tuneli. Wskazówek nie ma za wiele. Jedną z nich są legendy Indian z plemienia Micmac głoszące, że plątanina korytarzy powstała by ukryć prastary skarb. Prawdopodobne jest również, że dwieście lat temu piraci wykorzystywali to miejsce do przechowywania własnych łupów. Istnieją nawet plotki, że schowano tu sekretny dziennik Francisa Bacona, który ma dowodzić, że to on napisał sztuki przypisywane dzisiaj Williamowi Szekspirowi.

W skład zespołu badawczego wchodzą cztery osoby (stąd nazwa Columbus 4). Jednym z nich jest Deveraux Curtis, czyli mający dwadzieścia sześć lat haker i dziennikarz pochodzący z miasta Waszyngton, którego pasją są teorie spiskowe. Niestety, jego wypełnione szalonymi domysłami artykuły spowodowały lawinę pozwów przeciwko redakcjom w których pracował. Obecnie żadne pismo nie jest zainteresowane jego zatrudnieniem, dlatego Curtis bez zastanowienia przyjmuję ofertę dołączenia do nowo powstałej ekipy badawczej.

Columbus 4 to klasyczna gra przygodowa. Całość rozgrywki polega więc na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek. Grafika podąża ścieżkami wytyczonymi przez poprzednie gry tego studia i oferuje trójwymiarowe postacie poruszająca się po szczegółowych dwuwymiarowych tłach.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Columbus 4: Odpowiednia dla każdego wieku.

Columbus 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 4
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7