Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2012, 14:10

autor: Marcin Skierski

Wieści ze świata (Psychonauts 2, Battlefield 3, Kingdoms of Amalur: Reckoning 2) 15/2/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kontynuacjach Kingdoms of Amalur: Reckoning i Psychonauts, łatce do pecetowej wersji Battlefield 3, filmie Twisted Metal, japońskiej dacie premiery Journey oraz zamknięciu serwerów gry Metal Gear Online.

Dinner Date

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Dinner Date. Dzieło studia Stout Games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 2,24 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Metal Gear Online

21 czerwca dojdzie do oficjalnego zamknięcia serwerów Metal Gear Online – sieciowej strzelaniny zbudowanej na bazie gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Firma Konami będzie stopniowo przygotowywać wiernych fanów do tego wydarzenia – 21 marca dezaktywowana zostanie usługa MGO Online Shop, a od końcówki kwietnia nie będzie można tworzyć nowych postaci. W ramach rekompensaty wydawca udostępni za darmo wszystkie dotychczasowe dodatki DLC.

Wieści ze świata (Psychonauts 2, Battlefield 3, Kingdoms of Amalur: Reckoning 2) 15/2/12 - ilustracja #1

Kingdoms of Amalur: Reckoning 2

Curt Schilling (założyciel 38 Studios) w programie Late Show with Jimmy Fallon dał nadzieję na kontynuację gry Kingdoms of Amalur: Reckoning. Gdy prowadzący zaczął spekulować, że sequel zapewne już powstaje, rozmówca odpowiedział tylko: „O tak”. Oczywiście na podstawie tak lakonicznego stwierdzenia nie należy wyciągać daleko idących wniosków, ale Schilling już wcześniej pozytywnie wypowiadał się na ten temat.

World of Warcraft / StarCraft

Firmy Blizzard oraz USAOPOLY podpisały umowę, dzięki której w tym roku zadebiutują gry planszowe MONOPOLY: World of Warcraft oraz RISK: StarCraft. Jak sama nazwa wskazuje, będą to specjalne wersje popularnych „planszówek”, łączące stare zasady ze światami znanymi z bestsellerowych marek Blizzard. MONOPOLY: World of Warcraft zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych w maju i będzie kosztować 39,95 dolarów. Z kolei RISK: StarCraft ukaże się na amerykańskim rynku wiosną w cenie 49,45 dolarów. Nie wiadomo, czy premiery doczekają się Europejczycy.

Battlefield 3

Posiadacze pecetowej wersji gry Battlefield 3 otrzymali kolejną łatkę poprawiającą wydajność i stabilność działania produkcji studia EA DICE. Aktualizacja waży niecałe 150 MB, a pełną listę wprowadzonych zmian znajdziecie na łamach usługi Battlelog.

Journey

Studio thatgamecompany ujawniło, że nietypowa gra Journey zadebiutuje 15 marca w japońskiej wersji usługi PlayStation Network. Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery dla zachodnich graczy. 15 marca przypada jednak na czwartek, więc jest całkiem prawdopodobne, że produkcja ukaże się w europejskim serwisie PSN dzień wcześniej w ramach cotygodniowej aktualizacji sklepu, czyli 14 marca.

Wieści ze świata (Psychonauts 2, Battlefield 3, Kingdoms of Amalur: Reckoning 2) 15/2/12 - ilustracja #2

Twisted Metal

Serwis Deadline donosi, że reżyser Brian Taylor (Ghost Rider: Spirit of Vengeance) został poproszony o stworzenie filmu bazującego na grze Twisted Metal, która wczoraj zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych. Osią fabuły obrazu kinowego miałby być szalony turniej, którego uczestnicy walczą ze sobą za sterami wymyślnych pojazdów – tak jak w produkcji studia Eat Sleep Play. W filmie mielibyśmy zobaczyć tak charakterystyczne dla tej serii postacie, jak Sweet Tooth, czy Doll Face. Przedstawiciel firmy Sony Computer Entertainment America potwierdził serwisowi Game Informer, że faktycznie prowadzone są rozmowy w tej sprawie, ale na razie nie może ujawniać żadnych szczegółów.

Zynga

Firma Zynga odnotowała w 2011 roku przychód w wysokości 1,14 miliarda dolarów. Mimo wszystko przełożyło się to na stratę netto sięgającą 404,3 milionów dolarów. Głównym powodem rozczarowującego rezultatu była konieczność wypłacenia 510 milionów dolarów dywidendy dla pracowników po tym jak firma weszła na giełdę.

Anno 2070

Przedwczoraj pecetowa wersja gry Anno 2070 doczekała się trzech dodatków DLC. Rozszerzenia wprowadzają nowe misje, technologie oraz ulepszenia i są dostępne za pośrednictwem Steama w cenie 7,99 euro (ok. 33 złotych) w pakiecie lub oddzielnie.

Wieści ze świata (Psychonauts 2, Battlefield 3, Kingdoms of Amalur: Reckoning 2) 15/2/12 - ilustracja #3

Psychonauts 2

Marcus „Notch” Persson (twórca popularnej gry Minecraft) stwierdził, że „byłby w stanie” wyłożyć 13 milionów dolarów na produkcję platformówki Psychonauts 2, o której ostatnio zrobiło się głośno. Kilka dni temu Persson zaskoczył wszystkich deklaracją, że bardzo chętnie wspomógłby Tima Schafera ze studia Double Fine, który nie może liczyć na wsparcie wydawców, jeśli chodzi o opłacenie dewelopingu kontynuacji niedocenionej produkcji o nazwie Psychonauts. Nie wiadomo, na ile dzisiejsza deklaracja jest poważna i realna, ale daje pewne nadzieje na pozytywne zakończenie tej historii.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: