Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2012, 12:00

autor: Kono

Szef 38 Studios o Kingdoms of Amalur: Reckoning 2, DLC do „jedynki” oraz projekcie Copernicus

Curt Schilling, szef i współzałożyciel firmy deweloperskiej 38 Studios, ujawnił kilka ciekawych informacji dotyczących przyszłości swojego studia. Dowiedzieliśmy się o Kingdoms of Amalur: Reckoning 2, dodatku DLC do „jedynki” oraz o projekcie Copernicus, czyli produkcji z gatunku MMORPG, której akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum co Kingdoms of Amalur: Reckoning.

Curt Schilling, szef i współzałożyciel firmy deweloperskiej 38 Studios, podczas rozmowy z prowadzącymi” podcast Final Score, ujawnił wiele interesujących informacji dotyczących marki Kingdoms of Amalur: Reckoning. Curt mówił o dodatku DLC, Kingdoms of Amalur: Reckoning 2 oraz o grze Copernicus, czyli produkcji z gatunku MMORPG, która ma dzielić uniwersum z nadchodzącym tytułem RPG akcji.

Schilling zapewnił, że osoby, które będą chciały zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania Kingdoms of Amalur: Reckoning, będą musiały w niej spędzić ok. 200-300 godzin. Dowiedzieliśmy się również, że demo, które zadebiutowało w sieci kilka dni temu, bazowało na buildzie gry sprzed 3 miesięcy. Oznacza to, że finalna wersja produktu jest pozbawiona irytujących błędów, które pojawiały się w demonstracji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że gra osiągnęła status „gold”, a tym samym prace nad nią zostały ukończone.

Szef 38 Studios o Kingdoms of Amalur: Reckoning 2, DLC do „jedynki” oraz projekcie Copernicus - ilustracja #1

Jeśli chodzi o dodatek DLC, to ma on zostać wydany w okolicach premiery gry Mass Effect 3 (9 marca 2012 roku). Aktualnie jednak nie znamy jego tytułu, ani zawartości. Co ciekawe, ma on posłużyć jako swego rodzaju pomost pomiędzy Kingdoms of Amalur: Reckoning a grą Copernicus, czyli tytułem z gatunku MMORPG, nad którym od jakiegoś czasu pracuje zespół 38 Studios. Curt wyznał też, że postacie, które spotkamy w Kingdoms of Amalur: Reckoning pojawią się w Copernicus oraz w Kingdoms of Amalur: Reckoning 2. Jeśli szef studia mówi o takich rzeczach, możemy być raczej pewni, że kontynuacja już powstaje.

Z rozmowy dowiedzieliśmy się też, że Schilling bardzo mocno angażuje się w promowanie nadchodzącego tytułu RPG akcji. Były baseballista ma się pojawić w dwóch talk-show prowadzonych przez Jimmy’ego Kimmela i Jimmy’ego Fallona. Schilling zapowiedział również, że podczas tegorocznego Super Bowl, czyli finału amerykańskiej ligi NFL, będziemy mogli zobaczyć reklamę Kingdoms of Amalur: Reckoning. Oznacza to, że wydawcy są gotowi wydać spore pieniądze na promowanie nowej marki autorstwa 38 Studios.

Kingdoms of Amalur: Reckoning zadebiutuje na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC 7 lutego 2012 roku. Gra przeniesie nas do krainy fantasy, która może się kojarzyć z bajkowym światem znanym z serii Fable.