Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project Copernicus (PC)

Project Copernicus PC

Gra MMO rozgrywająca się w uniwersum pokazanym w Kingdoms of Amalur: Reckoning. Gracze wcielają się w bohaterów, którzy przemierzają świat wykreowany między innymi przez pisarza R. A. Salvatore’a oraz rysownika komiksów Todda McFarlane’a.

RPG | fantasy | MMORPG | MMO

PC Windows
Okładka Project Copernicus (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Project Copernicus to produkcja MMO stworzona przez 38 Studios. Deweloper jest znany z gry Kingdoms of Amalur: Reckoning, która rozgrywa się w tym samym uniwersum i została wyprodukowana we współpracy z Big Fish Games. Założycielem studia 38 jest Curt Schilling, znany amerykański baseballista. W pracach nad wykreowaniem świata zwanego Amalur pomogli: pisarz R. A. Salvatore (autor wielu powieści z cyklu Forgotten Realms), rysownik komiksów Todd McFarlane (Spawn) oraz producent Ken Rolston (Oblivion).

W Project Copernicus wracamy do świata przedstawionego w Kingdoms of Amalur: Reckoning, aby jeszcze raz wcielić się w bohaterów i zmierzyć ze złem. W odróżnieniu od wspomnianej gry, Copernicus jest pełnoprawną produkcją MMO, w której rozwijamy postać, walczymy z przeciwnikami, eksplorujemy kolejne lokacje i wchodzimy w interakcje z innymi graczami. Całość jest utrzymana w podobnej stylistyce jak Kingdoms of Amalur.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Project Copernicus

Wymagania wiekowe Project Copernicus

odpowiednia dla każdego wieku

Brak chętnych na zakup praw do gry Project Copernicus i sequela Kingdoms of Amalur: Reckoning
Brak chętnych na zakup praw do gry Project Copernicus i sequela Kingdoms of Amalur: Reckoning

wiadomość15 grudnia 2013

Na zakończonej aukcji aktywów 38 Studios i Big Huge Games nie sprzedano m.in. praw do wydania kontynuacji Kingdoms of Amalur: Reckoning i anulowanej produkcji MMO Project Copernicus. To oznacza najprawdopodobniej, że obie marki nie będą kontynuowane.

38 Studios jednak spłaciło dług. Gra MMO Project Copernicus wystartuje w czerwcu 2013 roku
38 Studios jednak spłaciło dług. Gra MMO Project Copernicus wystartuje w czerwcu 2013 roku

wiadomość19 maja 2012

Twórcy Kingdoms of Amalur: Reckoning spłacili dług wobec stanu Rhode Island, o którym pisaliśmy w tym tygodniu. Podobno ich nadchodząca gra MMO Project Copernicus zostanie wydana w czerwcu 2013 roku.

Szef 38 Studios o Kingdoms of Amalur: Reckoning 2, DLC do „jedynki” oraz projekcie Copernicus
Szef 38 Studios o Kingdoms of Amalur: Reckoning 2, DLC do „jedynki” oraz projekcie Copernicus

wiadomość24 stycznia 2012

Curt Schilling, szef i współzałożyciel firmy deweloperskiej 38 Studios, ujawnił kilka ciekawych informacji dotyczących przyszłości swojego studia. Dowiedzieliśmy się o Kingdoms of Amalur: Reckoning 2, dodatku DLC do „jedynki” oraz o projekcie Copernicus, czyli produkcji z gatunku MMORPG, której akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum co Kingdoms of Amalur: Reckoning.