Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 grudnia 2013, 12:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Brak chętnych na zakup praw do gry Project Copernicus i sequela Kingdoms of Amalur: Reckoning

Na zakończonej aukcji aktywów 38 Studios i Big Huge Games nie sprzedano m.in. praw do wydania kontynuacji Kingdoms of Amalur: Reckoning i anulowanej produkcji MMO Project Copernicus. To oznacza najprawdopodobniej, że obie marki nie będą kontynuowane.

Zakończyła się aukcja aktywów 38 Studios i Big Huge Games, czyli twórców gry Kingdoms of Amalur: Reckoning. Okazuje się, że nie znaleziono kupca na prawa do wydania kontynuacji tego tytułu, a także tajemniczej produkcji MMO Project Copernicus i kilku innych dóbr.

W oficjalnym oświadczeniu ogłoszono, że na aukcji sprzedano jedynie znak towarowy Big Huge Games oraz prawa do marek Rise of Nations i Rise of Legends. Są to całkiem udane gry strategiczne, które ukazały się odpowiednio w 2003 i 2006 roku. Łącznie za wszystkie trzy dobra zapłacono 320 tysięcy dolarów, ale nie ujawniono konkretnych kupców.

Kingdoms of Amalur: Reckoning - Brak chętnych na zakup praw do gry Project Copernicus i sequela Kingdoms of Amalur: Reckoning - wiadomość - 2013-12-15
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Nie znaleziono za to chętnych do wykupienia praw do wydania drugiej części Kingdoms of Amalur: Reckoning i produkcji MMO Project Copernicus, która według pierwotnych planów miała zadebiutować jeszcze w tym roku. Licytujący nie okazali zainteresowania także platformą społecznościową Helios, silnikiem Big Huge Games Engine oraz grą strategiczną Catan.

Pierwsze plotki o kłopotach finansowych 38 Studios pojawiły się w połowie maja 2012 roku. Okazało się, że deweloper miał problemy ze spłatą kolejnej raty pożyczki, otrzymanej w 2010 roku od stanu Rhode Island. Producent zdołał nadrobić tę zaległość, ale nie zmieniło to faktu, że kilka dni później firma 38 Studios wraz z podległym jej studiem Big Huge Games ogłosiła upadłość i zwolniła wszystkich pracowników.