Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2012, 12:41

autor: Hed

Nowy Tomb Raider wkracza w fazę alfa. Premiera równocześnie na całym świecie

Twórcy gry Tomb Raider przekazali, że prace nad nią idą dobrze. Produkcja przeszła w fazę alfa, co oznacza, że jej znaczna część jest już ukończona. Poznaliśmy też kilka innych mniejszych informacji na temat stanu gry oraz jej premiery.

Studio Crystal Dynamics przekazało kilka informacji o tym, jak przebiega produkcja Tomb Raider. Tytuł osiągnął status alfa, co oznacza, że treść gry jest już właściwie gotowa. Ten etap potrwa kilka miesięcy i przeobrazi się w betę, w której trzeba będzie przetestować i doszlifować grę. Wygląda na to, że uda się zdążyć przed końcem roku, a więc wszystko przebiega zgodnie z planem.

Autorzy przekazali kilka mniejszych informacji dotyczących gry i jej premiery. Crystal Dynamics potwierdziło, że na razie nie ma planów na stworzenie edytora poziomów. Z oficjalnej strony Tomb Raider wiadomo za to, że firma chce wypuścić swoje dzieło równocześnie na całym świecie. Zobaczymy też edycję kolekcjonerską – jej szczegóły są nieznane.

Nowy Tomb Raider wkracza w fazę alfa. Premiera równocześnie na całym świecie - ilustracja #1

Informacje o stanie nowego Tomb Raidera przekazano w podcaście Crystal Habit, w którym wzięli udział przedstawiciele dewelopera. Dowiedzieliśmy się, że do ukończenia tytułu zostało tylko kilka miesięcy, ale jeszcze sporo trzeba zrobić. Prace nad produkcją idą jednak dobrze, więc fani Lary Croft mogą spać spokojnie. Premiery można spodziewać się w drugiej połowie roku na pecetach i konsolach.

  1. Tomb Raider - E3 2011 - pierwsze spojrzenie
  2. Tomb Raider – zwiastuny