Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2012, 13:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, GTA) 24/1/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Mass Effect 3 i LittleBigPlanet 2, dacie premiery drugiej części Wiedźmina na Xboksa 360 oraz starszych odsłonach serii Grand Theft Auto w wersji na PlayStation 3.

Alien Hallway

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Alien Hallway. Dzieło studia Sigma Team możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 3,49 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mass Effect 3

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą składać zamówienia przedpremierowe na figurki postaci z gry Mass Effect 3. Nie ma mowy o ofercie dla Europy, ale sprawa z naszego punktu widzenia jest o tyle ciekawa, że do zestawów dołączane będą kody pozwalające ściągnąć dodatki DLC do produkcji studia BioWare. Na stronie oficjalnego sklepu dewelopera czytamy, że chodzi o losowo wybierane rozszerzenia do trybu multiplayer. Całkiem możliwe zatem, że z czasem będą one także dostępne do ściągnięcia dla wszystkich graczy za odpowiednią opłatą.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, GTA) 24/1/12 - ilustracja #1

GTA III / GTA: Vice City

Amerykańska organizacja ratingowa ESRB przyznała kategorie wiekowe grom Grand Theft Auto III oraz Grand Theft Auto: Vice City w wersji na PlayStation 3. Niestety, najprawdopodobniej nie chodzi o odświeżone edycje tych tytułów podniesione do rozdzielczości HD. Można liczyć jedynie na proste porty z PlayStation 2 umieszczane w ramach usługi PS2 Classics dostępnej na razie tylko dla amerykańskich użytkowników PlayStation Network.

Syphon Filter: Dark Mirror / Daxter

Na oficjalnej stronie organizacji ESRB można też zobaczyć kilka produkcji na „urządzenia z certyfikacją PlayStation”. Wśród ocenionych gier pojawiły się te znane posiadaczom PSP – Syphon Filter: Dark Mirror oraz Daxter. Rodzi to spekulacje, że niedługo wspomniane tytuły mogą stać się dostępne dla posiadaczy telefonu Xperia Play, czy tabletów firmy Sony.

Uncharted: Złota Otchłań / Resistance: Burning Skies

Jeden z redaktorów serwisu Destructoid zapytał twórców o możliwość implementacji trybu multiplayer do zachodnich wersji gry Uncharted: Złota Otchłań (Japończycy takowego nie otrzymali). W odpowiedzi usłyszał, że powinniśmy oczekiwać „czegoś innego”, a oficjalne ogłoszenie w tej sprawie wkrótce nadejdzie. Być może dostaniemy więc jakieś sieciowe funkcjonalności w tym tytule. Z kolei deweloper gry Resistance: Burning Skies wypowiadał się bardzo entuzjastycznie na temat „odtworzenia konsolowego doświadczenia na PlayStation Vita”. Jako że rozgrywki wieloosobowe były atutem poprzednich odsłon serii, możemy chyba liczyć na ich obecność w przenośnej produkcji.

LittleBigPlanet 2

Jutro w europejskiej wersji usługi PlayStation Network zadebiutuje dodatek DLC Muppets Premium Level Kit do gry LittleBigPlanet 2. Rozszerzenie będzie kosztować 5,99 euro (ok. 26 złotych) i wprowadzi pięć dodatkowych poziomów, dwie minigry oraz szereg nowych dekoracji, naklejek, obiektów, czy gadżetów do zdobycia. Całość będzie inspirowana popularnymi Muppetami, które obecnie są wyświetlane w kinach w nowym filmie familijnym.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Studio CD Projekt Red 26 stycznia o godzinie 19:00 ogłosi datę premiery gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360. Dowiemy się także więcej na temat funkcjonalności przygotowywanych specjalnie z myślą o konsolowej edycji tego tytułu. Relację na żywo ze stosownej konferencji będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony na Facebooku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Eisenbahn.exe Professional 8.0

Q.U.B.E.

Crusader Kings II

King Arthur II

Naval War Arctic Circle

Rayman Origins

Salem

Victoria II: A House Divided

War of the Roses

Warlock: Master of the Arcane

Warp

Warriors Orochi 3

WipEout 2048 (PS Vita)

Kinect Rush: A Disney Pixar Adventure

Doctor Who: The Eternity Clock

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Tom Clancy’s Ghost Recon Online – kulisy produkcji #2 elitarny żołnierz (PL)

SSX – kulisy produkcji – funkcje online (PL)

A Game of Dwarves – trailer #1

Blacklight Retribution – Capturing a Hardsuit

Captain Morgane and the Golden Turtle – trailer #2

Deadlight – trailer #1

Kid Icarus: Uprising – gameplay #1

Tiger Woods PGA Tour 13 – trailer #1

The Unstopable – zwiastun na premierę

Vessel – trailer #3

Vessel – kulisy produkcji #1 puzzle (PL)

WipEout 2048 (PS Vita) – trailer #3

World of Warplanes – teaser #1

Gramy w Dustforce Gramy!

Na Luzaku: Bolesny Upadek Setarrif Gramy!