Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Salem (PC)
OkładkaSalem (PC)

Salem PC

Oryginalna gra MMORPG, utrzymana w konwencji gotyckiego horroru. Akcja toczy się w XVII wieku na terenach Nowej Anglii, a gracze wcielają się w postaci kolonizatorów, których zadaniem jest stworzenie sprawnie funkcjonującej osady.

RPG | ekonomiczne | zagraj za darmo | MMORPG | MMO | crafting | XVII wiek

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Salem Premiera PC

19czerwca2015

Steam

19czerwca2015

producent: Seatribe wydawca: Seatribe Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Salem to gra roleplaying typu MMO utrzymana w konwencji gotyckiego horroru. Zabawa jest oparta na modelu darmowym uzupełnionym dobrowolnymi mikropłatnościami.

Akcja toczy się w XVII wieku na terenach Nowej Anglii, pełnej magii i mitycznych potworów. Wcielamy się w jednego z kolonizatorów, którzy przypłynęli do Ameryki z Europy. Początkowo zajmujemy się wyłącznie przetrwaniem i zapewnieniem sobie podstawowych warunków do życia, w tym rozpalaniem ognia czy gromadzeniem żywności. Z czasem jednak, współpracując z innymi graczami wznosimy wioskę i rozszerzamy swoją działalność o inne aktywności.

Wraz z rozwojem społeczności kolonistów potrzebować ona będzie coraz więcej miejsca pod nowe domy oraz pola uprawne. Oznacza to konieczność zajmowania kolejnych terenów. Niestety, są one opanowane są przez potwory, dlatego musimy je odbijać siłą z rąk monstrów. Gra duży nacisk kładzie na wznoszenie budynków i tworzenie nowych przedmiotów, a ekonomia bazuje głównie na poczynaniach grających. Autorzy stworzyli wirtualne uniwersum, o kształcie którego decydują sami fani. Świat Salem nie ogranicza się jedynie do elementów realistycznych i pełno w nim również czarów, alchemii oraz wiedźm (gracze mogą sami pałać się zakazanymi sztukami magicznymi).

Charakterystyka postaci oparta jest na wymyślonym przez Hipokratesa systemie czterech płynów wypełniających ciało człowieka, czyli krwi, żółci, śluzu oraz czarnej żółci, które w grze odpowiadają kolejno punktom życia, zdolnościom ofensywnym, mocom magicznym oraz poziomowi doświadczenia życiowego. Gdy którakolwiek z tych charakterystyk spadnie do zera bohater traci przytomność, a jeśli w takim stanie zostanie zaatakowany to umrze. Co ciekawe, zabawa jest prawdziwie bezlitosna. W każdej chwili możliwe jest napadnięcie na innych grających czy np. podpalenie ich domostw, a gdy nasza postać zostanie zabita nie ma żadnej możliwości jej wskrzeszenia i pozostaje nam jedynie stworzenie nowego bohatera. Zmusza to do starannego rozważania konsekwencji własnych czynów i pozwala na wymierzanie sprawiedliwości przez samych grających.

Salem utrzymane jest w atmosferze klasycznego gotyckiego horroru, a autorzy pełnymi garściami czerpali z dzieł takich pisarzy jak Howard Phillips Lovecraft i Edgar Allan Poe oraz z wizualnego stylu filmów Tima Burtona.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Salem: Odpowiednia dla każdego wieku.