Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2013, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Retro City Rampage, Ouya, Salem, World of Darkness) 1/3/13

Dziś piszemy m.in. o sprzedaży Retro City Rampage, planowanej dacie wysyłki konsoli Ouya, beta testach przeglądarkowej gry Salem, a także szykowanej prezentacji World of Darkness. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier Complete Pack. Dzieło studia Ubisoft Paris z dodatkami DLC możecie aktualnie nabyć 65% taniej. Produkcja kosztuje 20,99 euro (ok. 87 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Ouya

Wszystkie osoby, wpłaciły podczas akcji na Kickstarterze odpowiednią sumę pieniędzy na stworzenie konsoli Ouya, powinny dostać ją 28 marca. W sklepach konsola zadebiutuje oficjalnie w czerwcu, a więc dopiero wtedy będą mogli ją zakupić pozostali chętni. Uczestnicy kickstarterowej akcji skorzystają ze wszystkich atrakcji i gier dedykowanych Ouya od razu po dostarczeniu sprzętu do domu.

Salem

Firma Paradox Interactive ogłosiła rozpoczęcie otwartych beta testów przeglądarkowej gry MMO o nazwie Salem. Mogą w nich wziąć udział wszystkie osoby, które zarejestrują się na oficjalnej stronie internetowej i klikną w przycisk „Launch Game”. Z okazji startu beta testów udostępniono nowy zwiastun.

World of Darkness

Serwis Eurogamer otrzymał informację od studia CCP, że gra World of Darkness zostanie zaprezentowana na imprezie Eve Online Fanfest pod koniec kwietnia. Ta utrzymana w mrocznych klimatach produkcja MMO jest obecnie wewnętrznie testowana przez twórców, co dobrze świadczy o jej procesie dewelopingu.

Lionhead Studios

Zespół Lionhead Studios zatrudni doświadczonego dźwiękowca, który miałby „asystować w tworzeniu i implementacji dźwięku do jednego z obecnych projektów” studia odpowiedzialnego m.in. za serię Fable. W ogłoszeniu pojawia się również informacja o wykorzystaniu silnika Unreal Engine 4 w tajemniczej produkcji. Możemy więc założyć, że jest to projekt zmierzający na nową generację konsol, a nie można wykluczyć także wersji na PC. Deweloper nie skomentował tych doniesień.

Retro City Rampage

Brian Provinciano ze studia Vblank Entertainment ujawnił na Twitterze, że gra Retro City Rampage sprzedała się najlepiej w wersji na PlayStation Vita, wyprzedzając edycję na PlayStation 3. Co ważne, do tej statystyki nie wliczono egzemplarzy oferowanych w ramach amerykańskiej wersji usługi PlayStation Plus, tylko faktycznie sprzedane kopie. Z informacji podanych przez Provinciano wynika, że Retro City Rampage najmniejszą popularnością cieszy się wśród użytkowników Xboksa 360. Dla porównania, „dużo lepiej” poradziła sobie wersja pecetowa na Steamie, ale to użytkownicy PlayStation Network wypracowali najbardziej okazały wynik. Wczoraj ta dwuwymiarowa gra akcji zadebiutowała na Wii.

LEGO Batman: The Movie

Firma Warner Bros. Interactive ogłosiła, że film LEGO Batman: The Movie zadebiutuje 21 maja bieżącego roku. Nie można jednak traktować tego tytułu jako pełnoprawnego dzieła kinematografii, bo jest to tylko połączenie przerywników znanych z gry LEGO Batman 2: DC Super Heroes, wzbogacone o kilka dodatkowych scen. Według informacji zamieszczonych w sklepie Amazon, LEGO Batman: The Movie będzie trwać 71 minut i ukaże się na DVD oraz Blu-Ray – odpowiednio za 14,99 dolarów lub 19,99 dolarów.

Wii U

Organizatorzy zbliżającej się imprezy Game Developers Conference (25-29 marca) ujawnili wyniki badania State of the Industry. Wzięło w nim udział ponad 2500 amerykańskich deweloperów, którzy brali udział w ubiegłorocznej edycji Game Developers Conference i planują zjawić się także w tym roku. Zaledwie 4,6% ankietowanych przyznało, że obecnie tworzy grę na Wii U, z kolei tylko 6,4% respondentów potwierdziło, że ich następna gra ukaże się na Wii U.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: