Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Natural Selection 2 (PC)

Natural Selection 2 PC

Opracowana przez studio Unknown Worlds Entertainment komercyjna kontynuacja darmowej modyfikacji do gry Half-Life 2. Akcja gry Natural Selection 2 osadzona została w uniwersum targanym wojną między upadającą rasą ludzi a najeźdźcami z kosmosu.

Akcji | FPP | FPS | elementy strategiczne | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Natural Selection 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Natural Selection 2 kontynuuje nurt obrany przez swojego protoplastę, będącego darmową modyfikacją gry Half-Life 2. Grę można zaliczyć do gatunku strzelanin online poszerzonych o elementy strategii czasu rzeczywistego. Deweloperzy z Unkown Worlds Entertainment dołożyli wszelkich starań, by jak najlepiej rozwinąć swoje dzieło. Zaowocowało to nowymi rasami, w pełni interaktywnymi mapami, ulepszaną grafiką i poprawionym systemem rozgrywki. Wszystko to w akompaniamencie autorskiego silnika Valve i zabawy przez sieć dla maksymalnie 32 osób.

Fabuła Natural Selection 2 przenosi nas w uniwersum targane wojną pomiędzy najeźdźcami z kosmosu, a podupadłymi ludźmi. Gracz obiera jedną ze stron wyniszczającego konfliktu i stara się przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. W zależności od wybranej rasy, można wcielić się w żołnierza Marines bądź jeden z obcych gatunków. Wśród nich znajdziemy biegającego po ścianach Skulka, pulchnego Gorge'a, obdarzonego umiejętnością latania Lerka, zabójczego Fade'a oraz olbrzymiego Onosa. Warto dodać, że każda z wymienionych postaci wymaga odmiennej taktyki prowadzonej rozgrywki.

Zabawa toczy się na rozbudowanych, w pełni interaktywnych mapach. Plansze zostały wyposażone w przedmioty oraz lokacje, które mogą bezpośrednio wpływać na przebieg rozgrywki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odciąć zasilanie windy bądź wyłączyć światła w bazie Marines. Dzięki temu zabiegowi, każdy mecz nabiera unikalnego charakteru i jest zupełnie inny od pozostałych. Różnorodność dostarcza również profesja komandora, którego zadaniem jest koordynacja działań podległych mu osób. W jego ręce oddano specjalny panel dowódcy pozwalający budować nowe struktury oraz zapewniający wsparcie walczącym żołnierzom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 514 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Natural Selection 2

16+

Wymagania sprzętowe Natural Selection 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 450 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Natural Selection 2 – przecena gry, darmowy weekend i zapowiedź Reinforcement Program
Natural Selection 2 – przecena gry, darmowy weekend i zapowiedź Reinforcement Program

wiadomość31 sierpnia 2013

W sklepie cyfrowej dystrybucji Steam przeceniono grę Natural Selection 2, a dodatkowo przez weekend gracze mogą za darmo sprawdzić jakość produkcji. Twórcy zaprezentowali także Reinforcement Program, prosząc graczy o finansowe wsparcie, które pozwoli na bieżąco rozwijać tytuł.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops II, OZombie, World of Warcraft) 4/7/13
Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops II, OZombie, World of Warcraft) 4/7/13

wiadomość4 lipca 2013

Dziś piszemy m.in. o weekendzie z podwójnym doświadczeniem w Call of Duty: Black Ops II, kickstarterowej zbiórce pieniędzy na produkcję gry OZombie, próbie wprowadzenia Kingdoms Rise do serwisu Steam, a także filmie World of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Darmowy weekend i przecena gry Natural Selection 2 w serwisie Steam
Darmowy weekend i przecena gry Natural Selection 2 w serwisie Steam

wiadomość22 marca 2013

Użytkownicy usługi Steam mogą do niedzieli (godzina 21:00) za darmo testować sieciową strzelaninę Natural Selection 2. Dla osób zachęconych w ten sposób do zakupu przygotowano promocję cenową, dzięki której nabędziemy grę o 50% taniej niż zwykle.

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, The Walking Dead, Guild Wars 2) 26/2/13
Wieści ze świata (BioShock: Infinite, The Walking Dead, Guild Wars 2) 26/2/13

wiadomość26 lutego 2013

Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej BioShock: Infinite, kontynuacji The Walking Dead, aktualizacji gry Guild Wars 2, dodatkach DLC do Need for Speed: Most Wanted, a także modelu subskrypcji w PlayStation 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Natural Selection 2 przekroczyło 300 tys. sprzedanych egzemplarzy. Wersji na Xboksa 360 nie będzie
Natural Selection 2 przekroczyło 300 tys. sprzedanych egzemplarzy. Wersji na Xboksa 360 nie będzie

wiadomość20 lutego 2013

Niezależna strzelanka z października zeszłego roku trafiła do ponad 300 tys. graczy – poinformowało studio Unknown Worlds Entertainment. Ujawniono także, że prace nad wersją gry na komputery Mac idą dobrze, natomiast zrezygnowano z edycji na konsolę Xbox 360.