Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2013, 15:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (BioShock: Infinite, The Walking Dead, Guild Wars 2) 26/2/13

Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej BioShock: Infinite, kontynuacji The Walking Dead, aktualizacji gry Guild Wars 2, dodatkach DLC do Need for Speed: Most Wanted, a także modelu subskrypcji w PlayStation 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ys Origin

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Ys Origin. Dzieło studia Nihon Falcom Corp. możecie aktualnie nabyć 60% taniej. Produkcja kosztuje 6,39 euro (ok. 27 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Respawn Entertainment

Vince Zampella napisał na Twitterze, że studio Respawn Entertainment pojawi się na czerwcowych targach E3 w Los Angeles. Jak dodał chwilę później, zespół nie zamierza trafić na imprezę z pustymi rękami, więc najprawdopodobniej dowiemy się czegoś więcej na temat jego pierwszego projektu. Przypomnijmy, że studio Respawn Entertainment zostało założone przez Jasona Westa i wspomnianego Vince’a Zampellę, czyli byłych pracowników studia Infinity Ward, odpowiedzialnych swego czasu za serię Call of Duty.

BioShock: Infinite

Firma 2K Games ogłosiła, że za ścieżkę dźwiękową nadchodzącej gry BioShock: Infinite odpowiada Garry Schyman. Jest to wielokrotnie nagradzany kompozytor, który stworzył muzykę do wielu produkcji filmowych i telewizyjnych oraz gier wideo. Co ważne, Schyman odpowiada również za soundtrack do dwóch pierwszych części serii BioShock, więc w najnowszej odsłonie możemy spodziewać się równie wysokiego poziomu oprawy dźwiękowej.

BioShock: Infinite - Wieści ze świata (BioShock: Infinite, The Walking Dead, Guild Wars 2) 26/2/13 - wiadomość - 2013-02-26
BioShock: Infinite

Natural Selection 2

Studio Unknown Worlds Entertainment ogłosiło, że darmowy dodatek Gorgeous do gry Natural Selection 2 zadebiutuje 28 lutego. Tym samym jego premiera została opóźniona o tydzień w stosunku do wcześniej zakładanego terminu. Aktualizacja będzie zawierać szereg nowych broni, umiejętności i usprawnień, o których przeczytacie na oficjalnej stronie internetowej dewelopera.

Destiny

Po niedawnej zapowiedzi gry Destiny na PlayStation 4 pojawiły się obawy, że wersje na konsole obecnej generacji będą w jakiś sposób zubożone. Studio Bungie zapewnia jednak, że produkcja od samego początku była planowana z myślą o wielu platformach sprzętowych i twórcy będą w stanie dostarczyć „pełną wizję gry na wszystkich konsolach”.

The Walking Dead

Scenarzysta Gary Whitta ze studia Telltale Games powiedział w programie Up at Noon serwisu IGN, że „nie będziemy musieli czekać na drugi sezon, by pograć więcej w The Walking Dead”. Rozmówca stwierdził, że do premiery kontynuacji świetnie przyjętej przygodówki The Walking Dead jeszcze daleka droga. Najwyraźniej jednak przed debiutem drugiego sezonu gry dostaniemy coś jeszcze: „Możemy mieć dla Was coś specjalnego między pierwszym a drugim sezonem” – dodaje Gary Whitta. Na razie nie wiadomo o czym mowa, ale tajemnicza wiadomość scenarzysty z pewnością działa na wyobraźnię fanów czekających na kontynuację produkcji studia Telltale Games.

Steam

W ramach cotygodniowej promocji w serwisie Steam przeceniono sześć kolejnych gier: Capsized, Krater, Gemini Wars, Section 8: Prejudice, Space Empires V oraz Stellar Impact. Ceny poszczególnych tytułów zostały obniżone nawet o 75%, a wszelkie szczegóły sprawdzicie, klikając odpowiednie grafiki widoczne pod tym adresem. Specjalna oferta zakończy się 4 marca o godzinie 19:00, gdy w miejsce powyższych produkcji wejdą kolejne.

Need for Speed: Most Wanted

Serwis PS3Trophies zaktualizował listę Trofeów gry Need for Speed: Most Wanted o nowe pucharki do zdobycia, wskazujące na trzy niezapowiedziane dotąd dodatki DLC. Mowa o rozszerzeniach Terminal Velocity Pack, Movie Legends Pack oraz NFS Heroes Pack. Zawartość poszczególnych dodatków DLC pozostaje nieznana, ale możemy być niemal pewni, że wkrótce dojdzie do ich zapowiedzi.

Guild Wars 2

Dzisiaj ma miejsce premiera kolejnego patcha do gry MMO Guild Wars 2. Jak czytamy na oficjalnym blogu, jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych w tej aktualizacji jest zastąpienie płatnych turniejów (ang. Paid Tournaments) tymi darmowymi (ang. Free Tournaments). Zdecydowano się na to, bo w grze funkcjonuje obecnie bardzo skuteczny system matchmakingu, którzy rzuca do rywalizacji graczy o podobnych umiejętnościach. Wcześniej użytkownicy o zbliżonych statystykach znajdowali się właśnie za pośrednictwem płatnych turniejów.

Guild Wars 2 - Wieści ze świata (BioShock: Infinite, The Walking Dead, Guild Wars 2) 26/2/13 - wiadomość - 2013-02-26
Guild Wars 2

PlayStation 4

Shuhei Yoshida (prezes Sony Worldwide Studios) powiedział serwisowi The Guardian, że PlayStation 4 może zaoferować swoim użytkownikom kilka różnych poziomów subskrypcji. Każdy z nich różniłby się ceną, a za wyższe opłaty gracze otrzymywaliby oczywiście coraz więcej atrakcji. Szczegóły nie zostały ujawnione i należy pamiętać, że na razie są to tylko spekulacje. Póki co, posiadaczom PlayStation 3 oraz PlayStation Vita oferowany jest jeden model subskrypcji w postaci usługi PlayStation Plus.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Citadels
 2. Command & Conquer
 3. Tomb Raider
 4. Injustice: Gods Among Us
 5. Kingdom Hearts HD 1.5 Remix
 6. Mass Effect 3: Citadel
 7. The Banner Saga: Factions
 8. Euro Truck Simulator 2: Eastern European Expansion
 9. LEGO City: Undercover – The Chase Begins
 10. Farming Simulator 2013: Ursus
 11. Combat Mission: Fortress Italy – Gustav Line
 12. Air Conflicts: Vietnam
 13. Avadon 2: The Corruption
 14. Blackwell Epiphany

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Disney Infinity – trailer #1
 2. Driftmoon – trailer #1
 3. SimCity – Ocean Quigley rozmawia z Willem Wrightem (PL)
 4. SimCity – reklama telewizyjna
 5. Mass Effect 3 – Reckoning DLC