Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stellar Impact (PC)

Stellar Impact PC

Sieciowa gra bitewna łącząca elementy strategii oraz zręcznościówki. Jest to produkcja należąca do spopularyzowanego przez mod Defense of the Ancients gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena).

Strategiczne | science fiction | MOBA | RTS | indie

PC Windows
Okładka Stellar Impact (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5sierpnia2011

Stellar Impact to koncentrująca się na wieloosobowych bitwach sieciowych produkcja stanowiąca połączenie strategii kosmicznej z elementami MOBA inspirowanymi modem Defense of the Ancients. Jest to debiutanckie dzieło niezależnego francuskiego studia Tindalos Interactive. Gra korzysta z modelu darmowego pozwalającego na zabawę jednym typem statku. Dostęp do pozostałych maszyn uzyskać można wykupując konto premium.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość osiągnęła poziom technologiczny pozwalający na odległe podróże gwiezdne. O dominację nad przestrzenią kosmiczną walczą dwie frakcje – Oś (Axis) oraz Alianci (Allies). W rzeczywistości realia oraz fabuła nie odgrywają jednak w Stellar Impact żadnej większej roli i są jedynie tłem dla sieciowych potyczek. Twórcy nie pokusili się nawet o żadną kampanię dla pojedynczego gracza. Zamiast tego całą uwagę poświęcili trybowi multiplayer.

Przed każdym meczem musimy wybrać dla siebie statek. Autorzy przygotowali pięć klas - od zwinnej fregaty aż po wolnego niszczyciela. Każda jednostka posiada własne charakterystyki, takie jak prędkość, ilość punktów pancerza oraz uzbrojenie. Poszczególne klasy różnią się również ilością umiejętności, jakie możemy im przypisać. Za wygrane bitwy nagradzani jesteśmy specjalnymi przedmiotami zwiększającymi nasz potencjał bojowy. Podstawowe zasady rządzące grą są klasyczne dla gatunku MOBA. Gracze dzielą się na dwie drużyny i każdy uczestnik zabawy kontroluje pojedynczą jednostkę. Naszym zadaniem jest dotarcie do bazy wroga i zniszczenie zlokalizowanych tam struktur. W walce pomagają nam sterowane przez komputer statki eskortujące. Na mapie może przebywać jednocześnie od czterech do dwunastu graczy. Osiągnięcie zwycięstwa wymaga dobrej współpracy pomiędzy członkami drużyny.

Tym, co wyróżnia Stellar Impact na tle typowych produkcji tego typu jest system sterowania. Myszką wydajemy komendy ruchu oraz atakowania, ale jednocześnie musimy za pomocą klawiatury ręcznie ustawiać prędkość. W połączeniu z pewną bezwładnością naszej jednostki tworzy to wrażenie kontrolowania statku morskiego. Wszystko to powoduje, że rozgrywka jest wolniejsza i bardziej taktyczna niż w tradycyjnych grach MOBA.

Stellar Impact zbudowano w oparciu o silnik Unity 3D. Gra nie imponuje poziomem technicznym, ale nadrabia to atrakcyjnym stylem graficznym. Przestrzeń kosmiczna skrzy się kolorami, a modele statków są pełne detali. W ten sposób udało się uzyskać ładną oprawę wizualną przy jednocześnie niskich wymaganiach sprzętowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 4-12  

Wymagania wiekowe Stellar Impact

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Stellar Impact

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe