Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Demigod (PC)
OkładkaDemigod (PC)

Demigod PC

Gra akcji będąca połączeniem motywów rodem RPG oraz RTS, autorstwa Gas Powered Games, twórców Dungeon Siege. Rozrywka skupia się na sieciowych zmaganiach, które wzorowano na słynnym modzie do Warcraft’a III – DoTA.

Strategiczne | fantasy | MOBA | RTS | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Demigod Premiera PC

14kwietnia2009

pudełko PL

29maja2009

producent: Gas Powered Games wydawca: Stardock Corporation wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Demigod to dynamiczna gra akcji, w którą wpleciono elementy znane z gatunków RPG oraz RTS. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Gas Powered Games, znane z takich tytułów jak Dungeon Siege czy Supreme Commander. Rozgrywka została ukierunkowana na sieciowe zmagania zespołowe, sami twórcy zaś porównują swój produkt do modyfikcji trzeciej części Warcrafta, Defense of the Ancients – jego ideą jest prowadzenie pojedynczego herosa w zamęcie epickich bitew.

Z racji nastawienia na rozgrywki sieciowe, fabuła gry została potraktowana po macoszemu – rzec nawet można, iż zarys jej jest mniej niż szczątkowy. Ot, gracz jako tytułowy Demigod czyli półbóg, siłą musi udowodnić swoją pozycję w panteonie istot nadprzyrodzonych, wykorzystując do tego celu zarówno swoje ponadprzeciętne zdolności i umiejętności, jak również pomoc zwykłych śmiertelników, czyli w tym przypadku brutalnie mówiąc „mięsa armatniego”.

Demigod udostępnia nam ośmiu półbogów o zróżnicowanych możliwościach. Dość ciekawym patentem wykorzystanym w grze są dwa możliwe style rozgrywki, czy inaczej mówiąc, dwa typy postaci, którymi możemy pokierować: General i Assassin. Wcielając się w Assassina, Demigod przypominać zaczyna bardziej grę z rodzaju action/RPG, postać Generała natomiast uzupełnia rozgrywkę o elementy znane z produkcji RTS. Walki toczone na arenach przynoszą nam najróżniejsze wyzwania, od zdobycia twierdzy przeciwnika poczynając, po eliminację określonej ilości półbogów. Nasz bohater może stanąć po stronie Światła lub Ciemności i rozpocząć walkę o boskie stanowisko. W walce możemy liczyć na pomoc różnych jednostek, które możemy otrzymać dzięki rozwojowi twierdzy, bądź umiejętnościom Generałów. Każda wygrana walka owocuje również zdobywaniem doświadczenia, które w połączeniu z posiadanym złotem może posłużyć do rozwoju postaci o nowe umiejętności, rozbudowy umocnień czy zakupu bardziej potężnego wyposażenia.

Jedno starcie w Demigod „pomieścić” może od 2 do 10 graczy (od „jeden na jeden” do „pięciu na pięciu”), przy czym mogą to być zarówno żywi przeciwnicy jak również postacie sterowane przez dość zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Warto również zaznaczyć, iż Demigod korzysta z dobrodziejstw nieco zmodyfikowanego silnika napędzającego Supreme Commander.

Ostatnia modyfikacja 6 maja 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-10  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 535 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Demigod cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Demigod

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Demigod Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1