Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Mass Effect 3: Citadel (PC)

Mass Effect 3: Cytadela

Mass Effect 3: Citadel

Ostatnie z rozszerzeń fabularnych do wydanego w marcu 2012 roku RPG-a akcji studia BioWare, stanowiące swego rodzaju pożegnanie z przygodami załogi Normandii.

To jest dodatek do gry Mass Effect 3.

RPG | TPP | science fiction | TPS | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Mass Effect 3: Citadel (PC)

data premiery gry:

5mar2013

PC X360 PS3

Mass Effect 3: Citadel to finalny dodatek fabularny przeznaczony dla jednego gracza, który studio BioWare przygotowało z myślą o grze Mass Effect 3. Podobnie jak w przypadku poprzednich rozszerzeń, jego akcja rozgrywa się w trakcie głównej kampanii i pozwala graczom zwiedzić nowe lokacje oraz ponownie spotkać się z postaciami z drugiej i pierwszej części serii.

Obszerne DLC zabiera nas do najważniejszego miejsca w galaktyce Mass Effect, czyli do Cytadeli, potężnej stacji kosmicznej zamieszkałej przez miliony przedstawicieli najróżniejszych inteligentnych ras zasiedlających galaktykę. Na miejscu Shepard wraz z drużyną staje się celem przebiegłej konspiracji, którą będziemy musieli wykryć i zneutralizować. W trakcie walki z przeciwnikami zwiedzamy zarówno wnętrza stacji znane z poprzednich części, jak również np. niewidziane do tej pory tajne archiwa.

W przeciwieństwie do poprzednich dodatków, po zakończeniu głównego wątku fabularnego rozszerzenia możemy w każdej chwili wrócić do niektórych nowych lokacji. Największą atrakcją jest miejski hub. Dostaniemy się z niego do mieszkania Sheparda, które urządzimy według własnego gustu, kasyna oraz areny walk. Fabuła pozwoli nam także lepiej poznać naszych towarzyszy. W nowych scenach i przerywnikach filmowych zobaczymy, między innymi, Liarę, Garrusa, Kaidana, a także Mirandę i ulubionego przez fanów Wreksa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 873 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mass Effect 3: Cytadela

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Mass Effect 3: Cytadela

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GT lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja gry Mass Effect 3: Citadel – żegnamy się z Shepardem
Recenzja gry Mass Effect 3: Citadel – żegnamy się z Shepardem

Recenzja 10 marca 2013, 13:55

Czy najnowszy dodatek do Mass Effecta 3 ma jakieś wady? Niestety tak – największą z nich jest jego cena. Za 1200 punktów BioWare można kupić całkiem nową grę, oferującą mnóstwo zabawy – tymczasem tutaj za tę samą cenę otrzymujemy krótki wątek główny oraz kilka pomniejszych nowinek. Przyczepić można się także do tego, że nową zawartość skierowano niemal wyłącznie do fanów cyklu: treść typowo gameplayowa jest tu bardzo skromna, natomiast większą część stanowią nawiązania do poprzednich odsłon serii oraz żarty zrozumiałe tylko dla weteranów. Wynika z tego, że Cytadela jest bardziej sentymentalną podróżą niż pełnoprawnym dodatkiem, co nie każdemu musi się spodobać.

PC
X360
PS3