Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 09:35

autor: Adrian Werner

Dzisiaj zadebiutuje Mass Effect 3: Citadel - ostatnia przygoda Sheparda i załogi Normandy

Trwająca sześć lat podróż Sheparda i załogi Normandy dobiegnie dzisiaj końca. Już za kilka godzin do sprzedaży trafi DLC Mass Effect 3: Citadel, czyli ostatni fabularny dodatek do trzeciej części cyklu.

Zapoczątkowana w 2007 roku podróż Sheparda i załogi Normandy dobiegnie dzisiaj końca. Po południu do sprzedaży na PC i Xboksa 360 trafi bowiem DLC Citadel, czyli ostatni duży dodatek do gry Mass Effect 3. Posiadacze PlayStation 3 będą musieli poczekać do jutra.

  1. Mass Effect – oficjalna strona serii

Citadel oferuje nową przygodę dla pojedynczego gracza, której akcja toczy się na tytułowej stacji kosmicznej. Celem rozszerzenia jest jednak nie tylko dostarczenie kilku godzin zabawy, ale również umożliwienie graczom pożegnania z postaciami, które towarzyszyły im przez ostatnich sześć lat. Dodatkową atrakcją jest nowy miejski hub. Pozwoli on odwiedzić kasyno, arenę walki oraz mieszkanie Sheparda, które urządzimy według własnego gustu.

Czas pożegnać się z bohaterami trylogii. - Dzisiaj zadebiutuje Mass Effect 3: Citadel - ostatnia przygoda Sheparda i załogi Normandy - wiadomość - 2013-03-05
Czas pożegnać się z bohaterami trylogii.

Citadel w wersji na PlayStation 3 kosztować będzie 15 dolarów, podczas gdy edycje na PC i Xboksa 360 wyceniono na 1200 punktów BioWare/Microsoftu. Po zainstalowaniu dodatku jego zawartość zostanie udostępniona w kampanii po odparciu inwazji oddziałów Cerberusa na Cytadelę. Nową przygodę trzeba rozpocząć przed przypuszczeniem ataku na stację Cronos. Jeśli jednak już zaczęliście tę ofensywę, to rozszerzenie możecie rozegrać również po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

Citadel to ostatni fabularny dodatek DLC do Mass Effect 3 oraz ostatnia przygoda, w której wystąpi Shepard i załoga Normandy. Trwają już prace nad czwartą odsłoną cyklu, ale rozpocznie ona nową sagę i opowie o losach innych postaci.

Dzisiaj zadebiutuje Mass Effect 3: Citadel - ostatnia przygoda Sheparda i załogi Normandy - ilustracja #3

Premiera Citadel nie oznacza definitywnego pożegnania z lubianymi postaciami. BioWare nie ma w planach kolejnych gier lub dodatków ze znanymi bohaterami, ale ich przygody kontynuowane będą w serii komiksowej Mass Effect: Foundation. Jej scenarzystą jest Mac Walters, który pracował przy Mass Effect 2 i Mass Effect 3.

Pierwszy numer trafi do sprzedaży 24 lipca. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do wcześniejszych komiksowych adaptacji marki, Foundation nie jest zaplanowane jako mini-seria. Zamiast tego cykl doczeka się minimum dwunastu zeszytów.