Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2013, 09:40

autor: Sarge

Premiera gry SimCity na amerykańskim rynku. Świetne pierwsze recenzje

Po dziesięciu latach od premiery czwartej części, dzisiaj na amerykańskim rynku debiutuje pełnoprawna piąta odsłona serii SimCity. Popularny symulator rozwoju miasta od studia Maxis powraca z co najmniej kilkoma zmianami w stosunku do poprzedniczek.

W Stanach Zjednoczonych debiutuje dzisiaj najnowsza część serii SimCity, czyli popularnej symulacji rozwoju miasta od studia Maxis. Polska premiera gry odbędzie się pojutrze.

W naszym kraju tytuł zostanie wydany w polskiej wersji językowej przez firmę Electronic Arts Polska wyłącznie na PC. Sugerowana cena SimCity została ustalona na poziomie 169,90 złotych, ale w większości sklepów można trafić na bardziej atrakcyjne oferty. Najciekawsze z nich tradycyjnie możecie przejrzeć w naszej encyklopedii.

Tętniące życiem miasto to marzenie każdego gracza w SimCity - Premiera gry SimCity na amerykańskim rynku. Świetne pierwsze recenzje - wiadomość - 2013-03-05
Tętniące życiem miasto to marzenie każdego gracza w SimCity

Wygląda na to, że piąta odsłona popularnej serii studia Maxis udała się bardzo dobrze. Na ostateczne werdykty przyjdzie jeszcze czas, ale pierwsze oceny w serwisach zagranicznych są niezwykle wysokie. Polygon wystawił notę 9.5 w skali dziesięciostopniowej, podczas gdy VentureBeat przyznał grze 90 punktów na 100 możliwych. Pozostaje czekać na więcej recenzji, które ewentualnie potwierdziłyby te zachwyty.

W SimCity gracze wcielają się w burmistrza nowo powstałego miasta i muszą zająć się jego rozwojem gospodarczym, ekonomicznym i handlowym. Od premiery czwartej części cyklu minęło 10 lat i przez ten czas twórcy postarali się o kilka zmian, z rozwinięciem rozgrywki sieciowej na czele. Oprócz tego usprawniono mechanikę zabawy, zaimplementowano nowy silnik graficzny i wprowadzono kilka opcji społecznościowych. Niestety, w grze stworzymy stosunkowo niewielkie miasta – twórcy nie wykluczają jednak powiększenia tego obszaru w przyszłości.