Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2013, 13:22

autor: Hed

Miasta w SimCity może będą większe. Polskie młodzieżówki już sprawdziły grę

Miasta z SimCity być może staną się większe w przyszłości – przekazał przedstawiciel studia Maxis, w odpowiedzi na pytanie o stosunkowo niewielkie rozmiary podstawowych map z gry. Tymczasem w Polsce odbyło się nietypowe wydarzenie promocyjne: młodzieżówki partii politycznych sprawdziły swoje kompetencje właśnie w SimCity.

Rozmiary miast z SimCity może się powiększą – zapowiadają twórcy ze studia Maxis. - Miasta w SimCity może będą większe. Polskie młodzieżówki już sprawdziły grę - wiadomość - 2013-03-04
Rozmiary miast z SimCity może się powiększą – zapowiadają twórcy ze studia Maxis.

Przedstawiciel studia Maxis wytłumaczył kwestię niewielkich rozmiarów miast z SimCity, strategii, która jutro trafi do amerykańskich sklepów (Polscy gracze dostaną ją w czwartek). „Ta decyzja wiąże się z dbałością o wydajność” – powiedział Ocean Quigley, jeden z projektantów tytułu w rozmowie z serwisem IncGamers. „Musimy pamiętać, że SimCity to mainstreamowa gra, a nie produkt skierowany tylko na sprzęt wysokiej klasy” – broni decyzji studia Quigley. Deweloper nie wyklucza jednak, że w przyszłości może udać się powiększyć rozmiary miast.

W nowym SimCity miasta będziemy budować na terenach o powierzchni 2 kilometrów kwadratowych. To równowartość zaledwie średniej mapy z SimCity 4. Quigley tłumaczy, że ograniczenie wiąże się z chęcią dostosowania gry do jak największej liczby pecetów na rynku. W perspektywie czasu jest nadzieja na powiększenie obszarów rozgrywki. „W pewnym momencie, gdy komputery większości graczy staną się mocniejsze, być może powiększymy rozmiary miast” – powiedział pracownik studia Maxis. Quigley nie chciał jednak składać żadnych obietnic w tej sprawie.

Jak pisaliśmy, SimCity zadebiutuje jutro na rynku amerykańskim i pod koniec tygodnia w Polsce. Z tego powodu machina promocyjna rozkręciła się na dobre. Rodzimy oddział Electronic Arts miał ciekawy pomysł na zareklamowanie produkcji. W Warszawie odbyły się zawody partyjnych organizacji młodzieżowych właśnie w SimCity. Zadanie było proste: zbudować i rozwinąć wirtualną metropolię. Z tym wyzwaniem najlepiej poradziła sobie podobno drużyna Młodych Demokratów, czyli młodzieżówka Platformy Obywatelskiej. Po szczegóły odsyłamy do poniższego filmu.

SimCity to powrót doskonale znanej serii strategicznej, którą przed laty stworzył Will Wright. W produkcji wcielamy się w burmistrza budującego i zarządzającego miastem. Studio Maxis starało się podejść do tematu w sposób świeży, zmniejszając skalę działań i upraszczając interfejs, przy jednoczesnym pogłębieniu złożoności rozgrywki. Efekty ocenimy już niedługo, bo 7 marca. Produkcja będzie dostępna na pecetach w polskiej lub angielskiej wersji do wyboru.

  1. Współpraca to nie miejska legenda – testujemy SimCity!