Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2013, 22:06

autor: Ender

SimCity ozłocone

SimCity osiągnęło już złoty status. Oznacza to, że płyty z grą trafiły do tłoczni, a jej polska data premiery, którą wyznaczono na 7 marca, pozostaje niezagrożona. Aby uczcić tę okazję twórcy podzielili się jednym z motywów muzycznych, pochodzącym z oficjalnego soundtracku gry.

W zapowiedziach tytułu twórcy kładą największy nacisk na jego funkcje społecznościowe - SimCity ozłocone - wiadomość - 2013-02-20
W zapowiedziach tytułu twórcy kładą największy nacisk na jego funkcje społecznościowe

Na oficjalnym blogu SimCity, Ocean Quigley, dyrektor kreatywny studia Maxis, podzielił się dobrą wiadomością z osobami, oczekującymi z niecierpliwością na premierę tytułu. Gra osiągnęła już złoty status. Oznacza to, że tłocznie pracują pełną parą nad produkcją płyt z tytułem, które trafią do polskich sklepów 7 marca.

W krótkim wpisie, Quigley przytacza historię powstania najnowszej odsłony najpopularniejszego symulatora miasta. Twórca przyznaje, że pracuje w Maxis już od kilkunastu lat i w tym czasie przyczynił się do powstania tytułów, takich jak SimCopter, SimCity 3000 oraz SimCity 4. Po premierze czwartej części SimCity w 2003 roku, przez wiele kolejnych lat próbował przekonać Electronic Arts do tego, by wskrzesiło markę, która poza słabo ocenianą grą SimCity Societies, pozostawała kompletnie zapomniana przez amerykański koncern.

Gdy argumenty dewelopera trafiły wreszcie do odpowiednich osób postanowił on zebrać zespół składający się z weteranów cyklu. Jak twierdzi, wraz z nimi udało się wprowadzić do formuły gry rozwiązania planowane i rozważane jeszcze w trakcie budowania koncepcji SimCity 4, a które były niemożliwe w tamtym czasie z racji ograniczeń sprzętowych. Kończąc swój wywód, Quigley podziękował wszystkim osobom pomagającym spełnić marzenia jego współpracowników i ostatecznie przyczyniającym się do tego, że po wielu latach ponownie zagramy w nową odsłonę serii. W formie bonusu podzielił się także z czytelnikami motywem przewodnim gry, pochodzącym z jej oficjalnego soundtracku. Możemy ściągnąć go w tym miejscu.

Gra SimCity ukaże się w naszym kraju na komputerach PC 7 marca tego roku i będzie dostępna w polskiej wersji językowej. Tytuł wymagać będzie od użytkowników stałego połączenia z internetem oraz konta w serwisie Origin.

  1. Współpraca to nie miejska legenda – testujemy SimCity!
  2. Oficjalna strona SimCity