Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SimCity 3000 (PC)

SimCity 3000 PC

SimCity jest trzecią pełnoprawną odsłoną cyklu strategii ekonomicznych, rozwijanego przez firmę Maxis. Gracz ponownie ma okazję spróbować swoich sił w roli budowniczego i zarządcy dużej metropolii.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | 2D | budowa miasta

PC Windows
Okładka SimCity 3000 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27stycznia1999

27lutego1999

pudełko PL

SimCity 3000 to kolejna odsłona znanej serii firmy Maxis symulującej życie wielkich metropolii. Zadaniem gracza podobnie jak w poprzedniczkach jest budowa miasta od podstaw, lecz tym razem poziom skomplikowania i zależności rządzących miastem wzrósł. Do naszych obowiązków należy dosłownie wszystko co z wiązane z bytowaniem ludzi. Musimy zapewnić mieszkańcom odpowiednie warunki sanitarne, dostarczyć wodę i prąd, wybudować szlaki komunikacyjne, parki, budynki, stworzyć i opłacać służby komunalne, Policje, Staż Pożną, ustalać budżet - ogólnie „masa” roboty.

  • Doradcy i eksperci służący pomocą i radą w określonych sytuacjach.
  • Szereg niespodziewanych katastrof nawiedzających miasto, trzęsienia ziemi, tornada, itp.
  • Możliwość handlowania z sąsiednimi miastami.
  • Możliwość zaimportowania swojego ulubionego miasta z SimCity 2000.
  • Trójmiarowa grafika, możliwość kilkustopniowego powiększania widoku.
  • Różnorodne style architektoniczne począwszy od charakterystycznej architektury Londynu po rozmach i skalę nowojorskiego Manhattanu.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 952 głosów czytelników.

Gry podobne do SimCity 3000

Klasyfikacja PEGI SimCity 3000

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe SimCity 3000

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166 MHz
  • 64 MB RAM
Co nam zabrały Simsy?
Co nam zabrały Simsy?

wiadomość13 października 2009

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts
Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

wiadomość9 kwietnia 2009

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

Maxis nie przygotuje nowej gry spod znaku SimCity

wiadomość8 czerwca 2007

W połowie bieżącego tygodnia przedstawiciele firmy Electronic Arts oficjalnie wyjaśnili, że są prowadzone prace nad nową grą spod znaku SimCity, określaną jako SimCity Societies. Pozycja ta ma stanowić odłamem cyklu, a nie jak wcześniej sądziliśmy jego piątą część. Dowiedzieliśmy się również, że Maxis, dotychczasowy producent serii nie przygotuje zapowiedzianego tytułu.

Gra SimCity 5 zostanie ujawniona w nowym numerze magazynu Games for Windows?
Gra SimCity 5 zostanie ujawniona w nowym numerze magazynu Games for Windows?

wiadomość4 czerwca 2007

Jeśli potwierdzą się informacje opublikowane wczoraj przez serwis Worthplaying, w lipcowym numerze czasopisma Games for Windows zostanie ujawniona kolejna, piąta już odsłona cyklu SimCity!

Zachodnia premiera SimCity DS już niebawem
Zachodnia premiera SimCity DS już niebawem

wiadomość28 lutego 2007

Przy pomocy platformy Nintendo DS korporacja Electronic Arts chce przypomnieć nam klasykę strategii ekonomicznych. Już w nadchodzącym miesiącu na amerykańskie i europejskie półki sklepowe trafi dwuekranowy wariant słynnej gry Theme Park, która oryginalnie zadebiutowała przed trzynastoma laty. Nieco później po obu stronach Atlantyku pojawi się SimCity DS.