Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2007, 13:40

autor: Major Doktor Upiorna

Maxis nie przygotuje nowej gry spod znaku SimCity

W połowie bieżącego tygodnia przedstawiciele firmy Electronic Arts oficjalnie wyjaśnili, że są prowadzone prace nad nową grą spod znaku SimCity, określaną jako SimCity Societies. Pozycja ta ma stanowić odłamem cyklu, a nie jak wcześniej sądziliśmy jego piątą część. Dowiedzieliśmy się również, że Maxis, dotychczasowy producent serii nie przygotuje zapowiedzianego tytułu.

W połowie bieżącego tygodnia przedstawiciele firmy Electronic Arts oficjalnie wyjaśnili, że są prowadzone prace nad nową grą spod znaku SimCity, określaną jako SimCity Societies. Pozycja ta ma stanowić odłamem cyklu, a nie jak wcześniej sądziliśmy jego piątą część. Dowiedzieliśmy się również, że Maxis, dotychczasowy producent serii, traktującej o budowaniu i rozwijaniu miasta, nie przygotuje zapowiedzianego tytułu.

Serwis ComputerAndVideoGames podał, że prace nad SimCity Societies mają być prowadzone przez studio Tilted Mill Entertainment. Developerzy z owej firmy posiadają już pewne doświadczenie w przygotowywaniu gier strategicznych. Stworzyli oni takie pozycje jak Caesar IV i Immortal Cities: Children of the Nile, których opisy znajdziecie w tym miejscu.

Z ujawnionych informacji wynika, że najnowsza odsłona cyklu będzie zdecydowanie różniła się od swoich poprzedniczek. Tworzony tytuł odejdzie od dotychczas stosowanych rozwiązań i wprowadzi wiele świeżości do serii. Jakich? Dowiemy się już niedługo. Szczegóły na temat gry, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, zostaną ujawnione w lipcowym numerze czasopisma Games for Windows.