Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka SimCity DS (NDS)
OkładkaSimCity DS (NDS)

SimCity DS NDS

SimCity DS to strategia ekonomiczna, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Należy ona do znanego cyklu, traktującego o budowie i rozwoju miasta.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | 2D | budowa miasta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimCity DS Premiera NDS

19czerwca2007

pudełko PL

23czerwca2007

producent: EA Maxis / Maxis Software wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

SimCity DS to strategia ekonomiczna, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Należy ona do znanego cyklu, traktującego o budowie i rozwoju miasta. Owa pozycja powstała na bazie opublikowanej w styczniu 1999 roku gry SimCity 3000, aczkolwiek nie stanowi jej stuprocentowej konwersji. Producenci pokusili się o wprowadzenie pewnych urozmaiceń, wykorzystując wszystkie atuty NDS z panelem dotykowym i mikrofonem na czele.

Zabawa w głównej mierze polega na zbudowaniu od podstaw tętniącej życiem metropolii. W zakres kompetencji użytkownika wchodzi praktycznie wszystko, co wiąże się z bytowaniem ludzi. Mieszkańcy muszą mieć stale dostarczaną energię elektryczną i wodę pitną. Pamiętać też należy o zapewnieniu właściwych połączeń sieci komunikacyjnej i sprawnie funkcjonującej kanalizacji. Nie może się również obejść bez postawienia odpowiednich budynków (szpital, szkoła, elektrownia etc.), stworzenia parków i zapewnienia miejsc pracy (m.in. przemysł i handel). Co więcej, w budżecie powinny znaleźć się środki na opłacenie służb komunalnych, policji, straży pożarnej i innych osób, bez których dobrze prosperujące miasto nie mogłoby istnieć. W razie jakichkolwiek problemów zawsze ma się sposobność zwrócenia się z prośbą o pomoc do osobistego doradcy.

Na użytkownika czeka kilka modułów, wśród których znajduje się m.in. budowa nowego skupiska ludzi, wyciąganie metropolii z kłopotów i tworzenie bliźniaczego miasta. Ponadto developerzy przygotowali szerokie spektrum mini-gier, zawierających wymagające zadania do wykonania. Pomyślano też o miłośnikach rozrywki wieloosobowej – mają oni szansę na komunikowanie się ze sobą poprzez Wi-Fi. Niezależnie od wybranego trybu sterowanie odbywa się poprzez odpowiednie operowanie stylusem na panelu dotykowym (np. podczas podpisywania dokumentów) oraz właściwe dmuchanie do mikrofonu (m.in. w celu ugaszenia pożaru).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SimCity DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.