Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka SimCity DS (NDS)

SimCity DS NDS

SimCity DS to strategia ekonomiczna, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Należy ona do znanego cyklu, traktującego o budowie i rozwoju miasta.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | 2D | budowa miasta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka SimCity DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

19czerwca2007

23czerwca2007

pudełko PL

SimCity DS to strategia ekonomiczna, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Należy ona do znanego cyklu, traktującego o budowie i rozwoju miasta. Owa pozycja powstała na bazie opublikowanej w styczniu 1999 roku gry SimCity 3000, aczkolwiek nie stanowi jej stuprocentowej konwersji. Producenci pokusili się o wprowadzenie pewnych urozmaiceń, wykorzystując wszystkie atuty NDS z panelem dotykowym i mikrofonem na czele.

Zabawa w głównej mierze polega na zbudowaniu od podstaw tętniącej życiem metropolii. W zakres kompetencji użytkownika wchodzi praktycznie wszystko, co wiąże się z bytowaniem ludzi. Mieszkańcy muszą mieć stale dostarczaną energię elektryczną i wodę pitną. Pamiętać też należy o zapewnieniu właściwych połączeń sieci komunikacyjnej i sprawnie funkcjonującej kanalizacji. Nie może się również obejść bez postawienia odpowiednich budynków (szpital, szkoła, elektrownia etc.), stworzenia parków i zapewnienia miejsc pracy (m.in. przemysł i handel). Co więcej, w budżecie powinny znaleźć się środki na opłacenie służb komunalnych, policji, straży pożarnej i innych osób, bez których dobrze prosperujące miasto nie mogłoby istnieć. W razie jakichkolwiek problemów zawsze ma się sposobność zwrócenia się z prośbą o pomoc do osobistego doradcy.

Na użytkownika czeka kilka modułów, wśród których znajduje się m.in. budowa nowego skupiska ludzi, wyciąganie metropolii z kłopotów i tworzenie bliźniaczego miasta. Ponadto developerzy przygotowali szerokie spektrum mini-gier, zawierających wymagające zadania do wykonania. Pomyślano też o miłośnikach rozrywki wieloosobowej – mają oni szansę na komunikowanie się ze sobą poprzez Wi-Fi. Niezależnie od wybranego trybu sterowanie odbywa się poprzez odpowiednie operowanie stylusem na panelu dotykowym (np. podczas podpisywania dokumentów) oraz właściwe dmuchanie do mikrofonu (m.in. w celu ugaszenia pożaru).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SimCity DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
SimCity DS - recenzja gry
SimCity DS - recenzja gry

Recenzja 24 lipca 2007, 14:34

Czas teraz poświęcić nieco uwagi interfejsowi. Warto na początku dodać, że gra jest mocno przebudowaną wersją SimCity 3000 z 1999 roku i z tego powodu właśnie z tą produkcją znajdziemy najwięcej podobieństw. Większość zmian dotyczy kontroli i sterowania. Jak wiadomo, konsolka NDS wyposażona jest w dwa ekrany. Twórcy zrobili z nich dobry użytek. Na górze możemy podziwiać nasze miasto w rzeczywistości, a także sprawdzać szereg najważniejszych wskaźników (ilość pieniędzy, liczba mieszkańców oraz zapotrzebowanie na poszczególne strefy miejskie). Dolny ekran pełni rolę roboczego. To za jego pomocą kontrolujemy rozgrywkę: budujemy drogi i sieci energetyczne, stawiamy budynki, sprawdzamy statystyki i ustalamy poziom podatków. Niestety ikonki nie prezentują się zbyt ładnie, a co gorsza, często nie są czytelne i trzeba zastanawiać się, co przedstawiają.