Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Zoo Tycoon DS (NDS)

Zoo Tycoon DS NDS

Strategiczne | ekonomiczne | zoo

Nintendo DS
Okładka Zoo Tycoon DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

10października2005

Pierwsza w historii, kieszonkowa konwersja bardzo popularnej na całym świecie (w sumie ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy) pierwszej części serii Zoo Tycoon, która jest jednocześnie pierwszą pozycją z gatunku „tycoonów” na platformie Nintendo DS. Zadanie graczy, którzy zdecydowali się na kupno tego tytułu, polega zarówno na stworzeniu wirtualnego parku zoologicznego, jak i na dbaniu o jego możliwie jak najlepsze funkcjonowanie czy też dalszą rozbudowę.

Podobnie jak w wydaniu dedykowanym komputerom klasy PC, tak i tutaj zajmujemy się praktycznie wszystkimi aspektami związanymi z zarządzaniem ZOO. Stawiamy rozmaite budynki (klatki dla zwierząt, budki z jedzeniem czy sklepiki z upominkami dla zwiedzających park, fontanny uprzyjemniające spacery, etc.), doglądamy posiadanych gatunków zwierząt (lwy, żyrafy, tygrysy, pingwiny, i wiele innych okazów), dbamy o płynność finansową w posiadanym budżecie, stopniowo powiększamy teren ogrodu, zatrudniamy nowych pracowników do obsługi parku, itd.

Kieszonkowa wersja Zoo Tycoon korzysta z ekranu dotykowego platformy NDS. Twórcy umieścili na nim wszystkie menu programu (wybieramy okazy zwierząt, jakie chcemy kupić do swojego ZOO, rodzaje ogrodzeń, budynków, pilnujemy nastrojów klientów, itp.). Interfejs nie jest specjalnie skomplikowany i cechuje go duża intuicyjność. Z kolei na głównym ekranie konsoli możemy obserwować cały, zarządzany aktualnie park zoologiczny (dwuwymiarowa, dość prosta grafika; rzut izometryczny).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.6 / 10 na podstawie 26 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2
Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2

wiadomość16 sierpnia 2007

Serwis Cubed3 podaje, że dobrze sprzedająca się w Wielkiej Brytanii gra Zoo Tycoon DS doczeka się kontynuacji. Będzie ona w dużej mierze oparta na PC-towej wersji Zoo Tycoon 2 stworzonej przez Microsoft Game Studios.

Zapowiedziano Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

wiadomość25 maja 2007

Na fali popularności gier typu tycoon firma Microsoft zapowiedziała kolejną pozycję o nazwie Zoo Tycoon 2: Extinct Animals, która stanowi kontynuację serii, traktującej o tworzeniu i rozwijaniu własnego zoo. Przygotowywany tytuł, wprowadzający wiele świeżości do zabawy, trafi do właścicieli PeCetów pod koniec bieżącego roku.

Microsoft i Blue Fang będą kontynuować współpracę

wiadomość12 lipca 2006

Ekipa Blue Fang Games, znana światu głównie ze stworzenia serii Zoo Tycoon, od lat współpracuje z Microsoftem, który wspiera ją finansowo przy produkcji nowych tytułów. Wczoraj obie firmy przedłużyły swoją partnerską umowę, wiążąc się ze sobą aż do 2009 roku.