Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Zoo Tycoon DS (NDS)
OkładkaZoo Tycoon DS (NDS)

Zoo Tycoon DS NDS

Strategiczne | ekonomiczne | zoo | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zoo Tycoon DS Premiera NDS

10października2005

producent: Blue Fang Games wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwsza w historii, kieszonkowa konwersja bardzo popularnej na całym świecie (w sumie ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy) pierwszej części serii Zoo Tycoon, która jest jednocześnie pierwszą pozycją z gatunku „tycoonów” na platformie Nintendo DS. Zadanie graczy, którzy zdecydowali się na kupno tego tytułu, polega zarówno na stworzeniu wirtualnego parku zoologicznego, jak i na dbaniu o jego możliwie jak najlepsze funkcjonowanie czy też dalszą rozbudowę.

Podobnie jak w wydaniu dedykowanym komputerom klasy PC, tak i tutaj zajmujemy się praktycznie wszystkimi aspektami związanymi z zarządzaniem ZOO. Stawiamy rozmaite budynki (klatki dla zwierząt, budki z jedzeniem czy sklepiki z upominkami dla zwiedzających park, fontanny uprzyjemniające spacery, etc.), doglądamy posiadanych gatunków zwierząt (lwy, żyrafy, tygrysy, pingwiny, i wiele innych okazów), dbamy o płynność finansową w posiadanym budżecie, stopniowo powiększamy teren ogrodu, zatrudniamy nowych pracowników do obsługi parku, itd.

Kieszonkowa wersja Zoo Tycoon korzysta z ekranu dotykowego platformy NDS. Twórcy umieścili na nim wszystkie menu programu (wybieramy okazy zwierząt, jakie chcemy kupić do swojego ZOO, rodzaje ogrodzeń, budynków, pilnujemy nastrojów klientów, itp.). Interfejs nie jest specjalnie skomplikowany i cechuje go duża intuicyjność. Z kolei na głównym ekranie konsoli możemy obserwować cały, zarządzany aktualnie park zoologiczny (dwuwymiarowa, dość prosta grafika; rzut izometryczny).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.