Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Battles of Prince of Persia (NDS)

Battles of Prince of Persia NDS

Battles of Prince of Persia to gra taktyczna, przypominająca nieco Tactics Ogre: The Knight of Lodis i Final Fantasy Tactics Advance.

Strategiczne | fantasy | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Battles of Prince of Persia (NDS)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

6grudnia2005

Battles of Prince of Persia to gra taktyczna, przypominająca nieco Tactics Ogre: The Knight of Lodis i Final Fantasy Tactics Advance z konsoli Game Boy Advance. Niniejszy produkt zgodnie z nazwą jest nastawiony na walkę, ukazując wydarzenia z pogranicza Prince of Persia: The Sands of Time i Prince of Persia: Warrior Within.

Trafiamy w centrum konfliktu zbrojnego pomiędzy Persią i Indiami, a kierujemy nie tylko tytułowym Księciem, ale również poczynaniami rozmaitych generałów (dziewięciu odmiennych dowódców). Ponadto oglądamy blisko trzydzieści różnych rodzajów jednostek bojowych. Komiksowa oprawa graficzna 2D oraz dobrze dopasowana warstwa dźwiękowa pozytywnie wpływa na ogólne wrażenia estetyczne.

Górny ekran NDS przedstawia głównie przebieg potyczek (efektownie walczące postaci), natomiast dolny służy przede wszystkim do zarządzania posiadanymi kartami, reprezentującymi siłę militarną gracza. Rzecz jasna wraz z postępami w zabawie wirtualna talia ulega systematycznemu rozszerzaniu poprzez znajdowanie lub kupowanie nowych atutów. Developerzy umożliwili nawet handel wymienny z innymi użytkownikami za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia typu Wi-Fi.

Oprócz trybu jednoosobowego (rozbudowana kampania z bogatym podłożem fabularnym) zaimplementowano także opcję gry multiplayer, pozwalającą na dostosowanie charakterystyki zabawy do indywidualnych oczekiwań. Istnieje zarówno możliwość rywalizacji z wykorzystaniem dwóch egzemplarzy Nintendo DS, jak i walka w systemie naprzemiennych tur za pomocą jednej konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battles of Prince of Persia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia
Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia

wiadomość3 listopada 2009

W sieci pojawił się dwuipółminutowy zwiastun filmu Prince of Persia: The Sands of Time, opartego na motywach świetnej gry pod tym samym tytułem. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, powracają nadzieje odnośnie poziomu adaptacji oraz zachowania klimatu serii Prince of Persia, która towarzyszy graczom 20 lat. Czy tym razem uda się zachować chociaż część klimatu gier?

Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku
Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku

wiadomość2 listopada 2009

Według doniesień serwisu Neoseeker firma Ubisoft ma w planach kolejną odsłonę Prince of Persia, co oczywiście wielkim zaskoczeniem nie jest. Wygląda na to, że francuski wydawca przedstawi światu następną część sagi w pierwszej połowie przyszłego roku. Informację podano na pokazie zwiastuna filmowej adaptacji serii opartej na podstawie Prince of Persia: Piaski Czasu.

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?
Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?

wiadomość8 października 2009

Jordan Mechner, twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z cyklu PoP.

Nowa gra z serii Prince of Persia zmierza na Nintendo DS
Nowa gra z serii Prince of Persia zmierza na Nintendo DS

wiadomość29 sierpnia 2006

Po wydanej jeszcze w zeszłym roku karciance Battles of Prince of Persia, przyszedł czas na kolejną odsłonę słynnej serii przeznaczoną dla przenośnej konsoli Nintendo DS. Tym razem będzie to prawdopodobnie gra akcji.