Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Advance Wars: Dual Strike (NDS)
OkładkaAdvance Wars: Dual Strike (NDS)

Advance Wars: Dual Strike NDS

Advance Wars: Dual Strike to turowa strategi, którą wyprodukowała firma Intelligent Systems. Wydawcą gry jest Nintendo.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Advance Wars: Dual Strike Premiera NDS

22sierpnia2005

pudełko PL

5października2005

producent: Intelligent Systems wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Advance Wars: Dual Strike

Disciples II: Dark Prophecy

Jagged Alliance

LEGO Battles: Ninjago

Advance Wars: Dual Strike to turowa strategia, będąca pierwszą edycją serii Advance Wars wydaną na konsolę Nintendo DS. Dowodząc grupą oficerów walczymy z przeklętą armią Black Hole. Advance Wars: Dual Strike, podobnie jak i poprzednie części wydane na Game Boy Advance wyprodukowała firma Intelligent Systems (mająca w swym dorobku także serię Fire Emblem). Wydawcą jest oczywiście Nintendo.

Wydawać by się mogło, że armia Black Hole nie zdoła się podnieść po dotkliwej porażce jakiej doznała w poprzedniej grze spod znaku Advance Wars. Nic bardziej mylnego – zwiększając produkcję maszyn i usprawniając szkolenie żołnierzy, przepuszcza kolejny atak, którego celem są wszystkie narody świata gry, zwanego Wars World. Gracz, dowodząc połączonymi wojskami wchodzącymi w skład drużyn Orange Star (oficer Rachel), Blue Moon (Sasha), Yellow Comet (Javier) oraz Green Earth (Grimm), przeciwstawia się szalonym Generałom Koal, Jugger, Kindle i Von Bolt. Wojnę czas rozpocząć.

Gra, w przeciwieństwie do poprzedniczek, oferuje dwa rodzaje walk – normalne, toczone na dolnym ekranie (gracze poruszają jednostkami przy pomocy stylusa, sprawdzają ich możliwości, wydają rozkazy, obserwują starcia) oraz te, rozgrywane na obu wyświetlaczach (na pierwszym obserwujemy walkę rozgrywaną np. w powietrzu lub na powierzchni wody, natomiast na drugim walki naziemne lub podwodne; drugim sposobem rozgrywki w tym trybie są walki na dwóch odseparowanych polach bitewnych, podczas których musimy rozsądnie dysponować pieniędzmi i raz po raz uzupełniać braki na jednym z frontów). Zadaniem gracza w obu wymienionych rodzajach walk jest kupowanie jednostek, zajmowanie miast, pozbywanie się wroga oraz dotarcie do wcześniej ustalonego punktu, ewentualnie zdobycie lub obronienie kluczowego w danej sytuacji budynku. W walkach pomocne okazują się specjalne umiejętności oficerów – wzmacniające moc jednostek, zapewniające chwilową nietykalność itp. Autorzy udostępnili trzy rodzaje zabawy – Kampanię, składającą się z kilkudziesięciu misji, opcję Versus pozwalającą rozgrywać bitwy nawet ośmiu graczom (poprzez Wi-Fi) oraz tryb Combat, w którym tury zostają zastąpione starciami w czasie rzeczywistym, a gracz jednocześnie steruje jedynie pojedynczą jednostką.

Ciekawym dodatkiem jest edytor map. Stworzone w nim pola bitewne możemy wysyłać przyjaciołom oraz rozgrywać na nich walki w trybach Versus i Combat.

Rozgrywce towarzyszy miła dla oka, dwuwymiarowa grafika, praktycznie nie zmieniona od czasów GBA. Zmagania urozmaica wojenna ścieżka muzyczna.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Advance Wars: Dual Strike cena w dniu premiery: 189 PLN

Klasyfikacja PEGI Advance Wars: Dual Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.