Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2007, 10:49

autor: Metatron

Nowe informacje na temat kontynuacji gry Advance Wars: Dual Strike

Należąca do serii zapoczątkowanej jeszcze na GBA gra Advance Wars: Dual Strike spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony posiadaczy konsoli przenośnej NDS. Nie dziwi więc fakt, że twórcy z Intelligent Systems postanowili opracować jej kontynuację. Informowaliśmy o tym już jakiś czas temu, ale dopiero teraz ogłoszono, jaki tytuł będzie nosić nowa produkcja i kiedy ukaże się na rynku.

Należąca do serii zapoczątkowanej jeszcze na GBA gra Advance Wars: Dual Strike spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony posiadaczy konsoli przenośnej NDS. Nie dziwi więc fakt, że twórcy z Intelligent Systems postanowili opracować jej kontynuację. Informowaliśmy o tym już jakiś czas temu, ale dopiero teraz ogłoszono, jaki tytuł będzie nosić nowa produkcja i kiedy ukaże się na rynku, a także zdradzono co nieco na temat fabuły.

Nowe informacje na temat kontynuacji gry Advance Wars: Dual Strike - ilustracja #1

Wiemy już, że wspomniana gra trafi do amerykańskich sklepów 21 stycznia 2008 roku jako Advance Wars: Days of Ruin. Fabuła tradycyjnie już opowiadać będzie o fikcyjnym konflikcie w wymyślonym świecie. Tym razem jednak zmienią się nieco warunki. Jak bowiem poinformowali twórcy, wydarzenia z gry będą mieć miejsce po serii katastrof (upadki meteorytów, trzęsienia ziemi oraz tsunami), które sprawiły, że 90% ludzkości zginęło, a wzniesiony pył trafił do atmosfery zasłaniając słońce.

Widać więc, że nowa odsłona Advance Wars będzie miała klimat nieco cięższy od tego znanego z poprzedniczek. W dalszym ciągu jednak będziemy mieć do czynienia ze strategią rozgrywaną w systemie turowym, sposobem rozgrywki przypominającą nieco pierwsze części Battle Isle.

Nowe informacje na temat kontynuacji gry Advance Wars: Dual Strike - ilustracja #2

Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra zadebiutuje w Europie. Możemy jednak spodziewać się, że nastąpi to w ciągu kilku miesięcy od amerykańskiej premiery.