Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 października 2007

Episode Two dostępny na platformie Steam
Episode Two dostępny na platformie Steam

Vercetti, 4 października 2007, 17:57

W dwa dni po tym, jak na platformie Steam udostępniono do pobierania grę Portal, odpowiedzialne za jej stworzenie studio Valve wypuściło do sieci kolejny z długo oczekiwanych elementów pakietu The Orange Box. Zgodnie z planem amerykański zespół programistów opublikował w Internecie pliki instalacyjne strzelanki Half-Life 2: Episode Two.

Sequel In the Shadow of the Raven w produkcji
Sequel In the Shadow of the Raven w produkcji

Elrond, 4 października 2007, 14:26

Jeśli zetknęliście się z przygodówką In the Shadow of the Raven, wydaną przez czeską firmę Cinemax, i przypadła Wam ona do gustu, być może zainteresuje Was fakt, iż nasi południowi sąsiedzi postanowili powrócić do wątków w niej zawartych. Developing gry powierzono studiu House of Dragonflies, a datę wydania In the Shadow of the Raven 2 ustalono wstępnie na drugi kwartał przyszłego roku.

Capcom skoncentruje się na PS3 kosztem PS2

Metatron, 4 października 2007, 13:21

Niedawno pisaliśmy o tym, że Sega chce jeszcze sporo inwestować w wydawanie gier na PS2. Tymczasem, jak poinformował serwis JCNNetwork, inny popularny wydawca i deweloper, Capcom, zdaje się mieć zupełnie odmienne podejście.

Demo Bee Movie Game pojawiło się na Xbox Live
Demo Bee Movie Game pojawiło się na Xbox Live

Misiek, 4 października 2007, 13:14

2 listopada na światowych, a 14 dni później także na polskich srebrnych ekranach ma pojawić się Bee Movie (u nas jako: Film o pszczołach). Koncern Activision przygotowuje grę bazującą na wspomnianym kinowym obrazie, której demo pojawiło się właśnie na Xbox Live.

Rekordowa sprzedaż PSP w Japonii
Rekordowa sprzedaż PSP w Japonii

Misiek, 4 października 2007, 12:46

Jak podaje agencja prasowa Reutersa, koncern Sony Computer Entertainment ogłosił, że wrzesień był rekordowym miesiącem w historii sprzedaży PlayStation Portable w Kraju Kwitnącej Wiśni. Popyt na nową wersję PSP (Slim & Lite) był nawet większy, niż w grudniu 2004 roku, kiedy handheld Sony debiutował na japońskich wyspach!

Zapowiedziano grę na podstawie książki Narzeczona Księcia
Zapowiedziano grę na podstawie książki Narzeczona Księcia

Metatron, 4 października 2007, 12:41

Narzeczona Księcia autorstwa Williama Goldmana to książka, która do tej pory cieszy się sporą popularnością. Dwadzieścia lat temu doczekała się również adaptacji filmowej, która wciąż ma swoich fanów. W następnym roku ukaże się również zainspirowana nią gra, True Love and High Adventure – The Official Princess Bride Game.

Football Manager 2008 na Xboxa 360 dopiero w 2008 roku
Football Manager 2008 na Xboxa 360 dopiero w 2008 roku

Misiek, 4 października 2007, 12:32

Wczoraj informowaliśmy Was, że Football Manager 2008 ukaże się w wersji na PC 19 października (na Starym Kontynencie). Wówczas nie wiedzieliśmy nic na temat daty wydania konsolowego odpowiednika. Dzisiaj wyszło na jaw, że posiadacze Xboxa 360 na swoją odsłonę będą musieli poczekać do początku przyszłego roku.

Jak wyglądać może ślub gracza?
Jak wyglądać może ślub gracza?

Metatron, 4 października 2007, 12:19

O tym, że gry mają wielki wpływ na życie niektórych ludzi nie musimy chyba przekonywać czytelników naszego serwisu. Co więcej, niektórzy chcą swoje zamiłowanie dla branży elektronicznej rozrywki podkreślać na każdym kroku i w każdej możliwej sytuacji, nawet w tak doniosłych momentach jak ślub.

Kazunori Yamauchi opowiada o Gran Turismo 5: Prologue
Kazunori Yamauchi opowiada o Gran Turismo 5: Prologue

Misiek, 4 października 2007, 12:11

Kazunori Yamauchi, ojciec serii Gran Turismo, udzielił wywiadu dla serwisu Gamepro, w którym przedstawił kilka interesujących informacji na temat Gran Turismo 5: Prologue. Potwierdził również, że GT w wersji na PSP nie zostało skasowane.

Raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune; demo wkrótce
Raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune; demo wkrótce

Misiek, 4 października 2007, 11:36

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wczoraj raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune. Dowiedzieliśmy się, że gra jest już praktycznie skończona – w chwili obecnej odbywają się finalne testy mające na celu odpowiednie wyważenie tytułu.

Writer’s Guild of America zapowiada specjalną nagrodę dla scenarzystów gier

Metatron, 4 października 2007, 10:51

Amerykańska organizacja skupiająca telewizyjnych i filmowych scenarzystów Writer’s Guild of America postanowiła wprowadzić nową nagrodę służącą uhonorowaniu wyróżniających się twórców scenariuszy do gier.

Kolejna część Harvest Moon będzie nastawiona na online’ową rozgrywkę
Kolejna część Harvest Moon będzie nastawiona na online’ową rozgrywkę

Misiek, 4 października 2007, 10:50

Twórca Harvest Moon i prezes Marvelous Entertainment - Yasuhiro Wada - zdradził w wywiadzie dla internetowej strony magazynu Game Informer, że kolejna część „symulatora rolnika” nie będzie już nastawiona na rozgrywkę dla jednego gracza.

Game Republic opowiada o swoich nowych grach
Game Republic opowiada o swoich nowych grach

Misiek, 4 października 2007, 10:24

Na Tokio Game Show jednym z tytułów prezentowanych na PlayStation 3 był Toy Home – wyścigi małych samochodzików po różnego rodzaju pomieszczeniach w domu (skojarzenia z Micro Machines jak najbardziej na miejscu). Wtedy nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów na temat tej pozycji – nie wiedzieliśmy nawet, która firma odpowiedzialna jest za jej tworzenie.

Halo 3 najlepiej sprzedającą się grą w historii

Jiker, 4 października 2007, 10:14

Rewelacyjna sprzedaż Halo 3 nie powinna być dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Szeroko zakrojona kampania reklamowa zrobiła swoje i nierzadko wymusiła na potencjalnych klientach zakup najnowszej odsłony przygód Master Chiefa. Z informacji zebranych przez światowe agencje wynika, że największy z tegorocznych hitów osiągnął miano najlepiej sprzedającej się gry w historii rynku elektronicznej rozrywki.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (24 – 30 września)

Misiek, 4 października 2007, 09:48

Agencja Media Create opublikowała najnowsze zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie uwierzycie, ale na pierwszym miejscu znalazła się gra na... Xboxa 360! Tak, tak, Halo zarządziło także w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Gra Spider-Man: Friend or Foe debiutuje na rynku
Gra Spider-Man: Friend or Foe debiutuje na rynku

Metatron, 4 października 2007, 09:47

Firma Activision poinformowała, że Spider-Man: Friend or Foe, najnowsza gra traktująca o przygodach popularnego komiksowego superbohatera, trafiła na amerykańskie półki sklepowe. Swoją wersję otrzymali posiadacze komputerów PC i konsol NDS, PSP, PS2, Wii oraz X360. Europejscy gracze będą musieli nieco poczekać, ponieważ gra na Stary Kontynent trafi 12 października.

Enemy Territory: Quake Wars w tym tygodniu w serwisie Steam
Enemy Territory: Quake Wars w tym tygodniu w serwisie Steam

Metatron, 4 października 2007, 08:58

Firma Valve ogłosiła, że w tym tygodniu do oferty serwisu e-dystrybucji Steam trafi gra Enemy Territory: Quake Wars. Opracowana przez Splash Damage produkcja, która zadebiutowała na rynku pod koniec września, od jutra będzie do nabycia za pośrednictwem wspomnianego serwisu.

Poznaliśmy zawartość edycji kolekcjonerskiej Mass Effect
Poznaliśmy zawartość edycji kolekcjonerskiej Mass Effect

Metatron, 4 października 2007, 08:25

O tym, że wyczekiwana przez posiadaczy X360 gra Mass Effect ukaże się zarówno w wersji standardowej, jak i edycji kolekcjonerskiej, wiadomo było już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz Microsoft zdradził, co znajdzie się w droższym zestawie.