Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 października 2007

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Folklore
Poznaliśmy zwycięzców konkursu Folklore

Jiker, 9 października 2007, 20:08

Firma Game Republic, producent Folklore, rozstrzygnęła konkurs na Folka – projekt potwora, który zasili grupę przeciwników dwójki głównych bohaterów gry – którego zasady opisaliśmy Wam przed niespełna dwoma tygodniami. Z nadesłanych prac, prezentujących w zdecydowanej większości bardzo wysoki poziom artystyczny, wybrana została zdecydowanie najefektowniejsza.

Microsoft oficjalnie o nowych zestawach konsoli Xbox 360 - aktualizacja

Jiker, 9 października 2007, 19:05

Koncern Microsoft opublikował oficjalne informacje na temat nowych zestawów konsoli Xbox 360, o których wspominaliśmy przed niespełna dwoma tygodniami. Potwierdził tym samym rewelacje ujawnione przypadkowo przez sieć handlową Best Buy.

Poradnik: FIFA 08

Redakcja GRYOnline.pl, 9 października 2007, 17:46

"Witam w nieoficjalnym poradniku do gry FIFA 08. Materiał przygotowany przeze mnie powinien pomóc przede wszystkim graczom początkującym. Poradnik został podzielony na trzy części, tak aby w szybki sposób znaleźć interesującą nas informację."

Dema PGR 4 i F.E.A.R. Files już dostępne
Dema PGR 4 i F.E.A.R. Files już dostępne

Vercetti, 9 października 2007, 16:58

Dedykowana posiadaczom konsol X360 usługa Xbox Live Marketplace wzbogaciła się dzisiaj o dwie ważne pozycje. Są nimi demonstracyjne wersje gier Project Gotham Racing 4 oraz F.E.A.R. Files. Próbka pierwszego z produktów zajmuje na next-genowym dysku 1,27 GB, podczas gdy pokazowa edycja drugiego tytułu wymaga 585 MB wolnego miejsca na HDD.

Ukończono prace nad dodatkiem do Strategic Command 2: Blitzkrieg
Ukończono prace nad dodatkiem do Strategic Command 2: Blitzkrieg

Vercetti, 9 października 2007, 16:17

Choć strategie turowe o tematyce II wojny światowej nie cieszą się największym zainteresowaniem ze strony graczy, entuzjastów pozycji z wymienionego gatunku ucieszy z pewnością wiadomość, jaką opublikowała dzisiaj firma Battlefront.com. Wspomniana spółka poinformowała, że współpracująca z nią ekipa Fury Software ukończyła prace nad projektem Weapons and Warfare, rozszerzeniem do gry Strategic Comm

W grze The Golden Compass usłyszymy aktorów z filmu pod tym samym tytułem
W grze The Golden Compass usłyszymy aktorów z filmu pod tym samym tytułem

Elrond, 9 października 2007, 16:06

Przygodowa gra akcji rodem ze stajni SEGA, The Golden Compass, tworzona przez studio Shiny Entertainment, oprócz fabuły opartej na filmie pod tym samym tytułem, związana będzie z nim w jeszcze jeden sposób. Otóż para aktorów występujących w Złotym Kompasie użyczy swych głosów bohaterom gry.

Toyota zareklamuje się poprzez grę na XBLA
Toyota zareklamuje się poprzez grę na XBLA

Vercetti, 9 października 2007, 15:37

O tym, że japoński koncern motoryzacyjny Toyota z chęcią wykorzystuje elektroniczną rozrywkę do tego, aby reklamować swoje samochody, mogliśmy przekonać się już latem ubiegłego roku. Nie dziwi więc fakt, że niedawno azjatycka spółka ponownie zdecydowała się na wejście do świata gier wideo i postanowiła stworzyć specjalną, promocyjną grę, mającą za zadanie promować jeden z jej popularnych pojazdów.

Sony ogłasza nową wersję kolorystyczną PS3 – Ceramic White
Sony ogłasza nową wersję kolorystyczną PS3 – Ceramic White

Misiek, 9 października 2007, 14:36

Okazuje się, że wcześniejsze ogłoszenie obniżenia ceny PlayStation 3 w Japonii to nie jedyna ważna informacja od Sony dzisiejszego dnia. Firma potwierdziła oprócz tego, że planuje ponadto wprowadzenie nowej wersji kolorystycznej swojej konsoli – Ceramic White.

Pięciu członków zarządu Atari na bruku

Elrond, 9 października 2007, 14:26

Jak wiadomo, legenda rynku rozrywki elektronicznej, firma Atari, niestety od pewnego czasu boryka się z kłopotami finansowymi i nie świeci już dawnym blaskiem (ostatnia nadzieja powrotu na piedestał to chyba Wiedźmin). Niestety, taka sytuacja niezbyt podoba się koncernowi Infogrames, który posiada pakiet większościowy Atari.

Nintendo włączy się do wyścigu na zestawy konsol?
Nintendo włączy się do wyścigu na zestawy konsol?

Misiek, 9 października 2007, 14:15

W obecnym sezonie panuje moda na różnego rodzaju zestawy konsol z grami. Wczoraj donosiliśmy Wam chociażby o pakiecie PS3 + PES 2008, dzisiaj natomiast o tym, że Microsoft potwierdził nowy bundle z Xboxem 360 (wraz z grami Forza Motorsport 2 i Marvel Ultimate Alliance). Czy Nintendo również planuje tego typu promocje?

Demo Unreal Tournament III w ciągu dwóch najbliższych tygodni
Demo Unreal Tournament III w ciągu dwóch najbliższych tygodni

Metatron, 9 października 2007, 13:38

Już od dawna wiadomo, że demo Unreal Tournament III, wyczekiwanego dzieła Epic Games, pojawi się jeszcze przed premierą pełnej wersji gry. Wczoraj twórcy poinformowali o tym, że gracze mogą go oczekiwać już w przyszłym, albo w najgorszym przypadku kolejnym tygodniu.

Uaktualnienie usługi Games for Windows LIVE w listopadzie

Misiek, 9 października 2007, 13:34

Microsoft ogłosił, że w listopadzie zostanie wypuszczona nowa wersja usługi Games for Windows LIVE, oznaczona numerem 1.2. Aktualizacja przyniesie ze sobą oczywiście szereg poprawek i dodatków.

Rockstar wciąż walczy o prawo do wydania Manhunta 2 w Wielkiej Brytanii
Rockstar wciąż walczy o prawo do wydania Manhunta 2 w Wielkiej Brytanii

Metatron, 9 października 2007, 13:30

Wczoraj informowaliśmy o tym, że pomimo starań Rockstara nie udało się przekonać brytyjskiej organizacji BBFC do przyznania grze Manhunt 2 kategorii wiekowej. Firma oznajmiła, że nie zamierza się poddać, ponieważ zachowanie BBFC jest "nie do zaakceptowania".

Sega Bass Fishing zapowiedziana na Wii
Sega Bass Fishing zapowiedziana na Wii

Misiek, 9 października 2007, 12:54

Firmy Sega of America, Inc. oraz Sega Europe, Ltd zapowiedziały dzisiaj Sega Bass Fishing na Wii, najnowszą część znanej serii, w której wcielamy się w rolę wędkarza. Marka ta zasłynęła między innymi dzięki wersji wydanej w 2001 roku na Dreamcasta.

Sony obniży cenę PlayStation 3 także w Japonii
Sony obniży cenę PlayStation 3 także w Japonii

Misiek, 9 października 2007, 12:17

Po niedawnym ogłoszeniu nowego, tańszego modelu PlayStation 3, poszkodowani mogli poczuć się gracze w Japonii, dla których Sony (wydawało się) żadnej obniżki nie przygotowuje. Błąd. Jak podaje agencja Reuters, już wkrótce zostaną obniżone ceny obecnie dostępnych modeli. Ponadto wprowadzona zostanie nowa wersja konsoli.

Poznaliśmy ceny kontrolerów do Rock Band

Misiek, 9 października 2007, 12:01

Pod koniec września donosiliśmy Wam o cenie całych zestawów gry Rock Band (składających się z wszystkich „instrumentów” i gry). Teraz poznaliśmy ceny kontrolerów sprzedawanych oddzielnie.

Znamy datę premiery The Lost Crown: A Ghost-hunting Adventure
Znamy datę premiery The Lost Crown: A Ghost-hunting Adventure

Misiek, 9 października 2007, 11:26

Firma Got Game Entertainment ogłosiła datę premiery The Lost Crown: A Ghost-hunting Adventure. Tytuł ten był już wielokrotnie przekładany, ale teraz mamy już do czynienia z w miarę pewnym terminem.

Na ile godzin starczy nam Assassin’s Creed?
Na ile godzin starczy nam Assassin’s Creed?

Misiek, 9 października 2007, 10:51

Najbardziej oczekiwany tytuł Ubisoftu wyląduje na sklepowych półkach Starego Kontynentu 16 listopada. Jade Raymond, producentka gry, zdradziła ile czasu będziemy mniej więcej potrzebowali na ukończenie Assassin’s Creed.

Milion sprzedanych egzemplarzy gry FIFA 08 w Europie

Metatron, 9 października 2007, 10:46

W Europie piłka nożna cieszy się ogromnym powodzeniem: Fani nie tylko z wypiekami na twarzy oglądają transmisje telewizyjne meczy, lecz także z nie mniejszym entuzjazmem zagrywają się w gry traktujące o tym sporcie. Dowodem na to są wczoraj ogłoszone przez Electronic Arts świetne wyniki sprzedaży najnowszej odsłony gry FIFA.

Sony nie będzie już wspierać wstecznej kompatybilności?
Sony nie będzie już wspierać wstecznej kompatybilności?

Misiek, 9 października 2007, 10:20

Nowy model PlayStation 3 z dyskiem twardym o pojemności 40 GB pozbawiono wstecznej kompatybilności z grami na PS2. Czy to może oznaczać, że Sony odcina się od tej funkcji także w swoich przyszłych produktach?

Nintendo najlepszym wydawcą ostatnich miesięcy według rankingu magazynu Game Developer

Jiker, 9 października 2007, 10:12

Ostatnich kilkanaście miesięcy należało bezapelacyjnie do japońskiego koncernu Nintendo. Efektem rewelacyjnej sprzedaży Wii oraz DS, świetnego przyjęcia poszczególnych gier przez światowe media oraz klientelę, a także najwyższych w historii przychodów jest świetnie prosperująca korporacja, będąca aktualnie drugą siłą w Japonii. Świetne rezultaty finansowe zostały zauważone przez twórców rankingów.

Enemy Territory: Quake Wars pod lupą cz.2
Enemy Territory: Quake Wars pod lupą cz.2

Elrond, 9 października 2007, 09:52

Po krótkim wprowadzeniu do historii konfliktu pomiędzy rasą Stroggów a mieszkańców Ziemi, która to historia posłużyła za kanwę gry Enemy Territory: Quake Wars, przyszedł czas na przybliżenie obu stron biorących udział w walkach.

Sony powołuje specjalny oddział do spraw reklam w grach

Metatron, 9 października 2007, 09:47

Nie jest tajemnicą, że firma Sony planuje na poważnie zająć się kwestią reklam w grach. Jakiś czas temu weszła w porozumienie z Nielsen Media Research Group, dzięki któremu zdobyła dostęp do usystematyzowanych danych na temat zainteresowań i potrzeb graczy. Teraz powołała do życia specjalny oddział mający zajmować się właśnie reklamami w grach.

Speedball II na Xbox Live Arcade – znamy datę premiery i cenę
Speedball II na Xbox Live Arcade – znamy datę premiery i cenę

Misiek, 9 października 2007, 09:22

Firma Empire Interactive ogłosiła, że nowa wersja hitu sprzed lat – Speedball II: Brutal Deluxe – wyląduje 17 października na Xbox Live Arcade. W rozgrywce ma nic się nie zmienić, ale twórcy zapowiadają dodatki, między innymi w postaci nowych drużyn do wyboru.

Plany wydawnicze Electronic Arts na sezon przedświąteczny

Metatron, 9 października 2007, 09:03

Electronic Arts, tak jak i większość innych wydawców, mocno przygotowuje się do walki o klienta w tegorocznym sezonie przedświątecznym. Wspomniana firma postanowiła postawić na ilość i zróżnicowanie, dlatego też w jej ofercie na najbliższe miesiące znajdzie się 27 tytułów, zarówno kontynuacji znanych serii, jak i zupełnie nowych marek.

Fatal Inertia na PS3 dopiero w przyszłym roku
Fatal Inertia na PS3 dopiero w przyszłym roku

Metatron, 9 października 2007, 08:28

Gra Fatal Inertia w wersji na PS3 wciąż jest w produkcji, jednak zadebiutuje na rynku dopiero w przyszłym roku, poinformował serwis Gamasutra. Przypominamy, że wspomniany tytuł to wzorowane na grze Wipeout futurystyczne wyścigi wydawane przez firmę Koei, które w edycji na X360 trafiły do sprzedaży w minionym miesiącu.

Wiedźmin jeszcze nie w
Wiedźmin jeszcze nie w "złocie"

Vercetti, 9 października 2007, 07:00

Wczorajsze doniesienia niemieckich serwisów odnośnie uzyskania przez angielską wersję gry The Witcher statusu „gold” zawierały jedynie część prawdy. W istocie - prace nad dobrze znanym polskim graczom Wiedźminem dobiegły końca. Fakt, że odpowiedzialny za stworzenie cRPG zespół CD Projekt Red sfinalizował proces developingu swego dzieła, nie oznacza jednak, że projekt został już wysłany do tłoczni