Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 października 2007

Timothy Olyphant i William Fichtner w obsadzie gry Turok

Jiker, 2 października 2007, 20:10

Ścieżka dźwiękowa, jakakolwiek by nie była, odgrywa ogromną rolę w odbiorze gry komputerowej. Z kolei jednym z jej najważniejszych elementów są umiejętnie podłożone głosy głównych bohaterów. Czy Turok studia Propaganda Games będzie się mógł takowymi pochwalić?

Poradnik: World in Conflict

Redakcja GRYOnline.pl, 2 października 2007, 19:07

"Towarzysze! Oto nadeszły te świetlane czasy! Nasza Ojczyzna została zalana przez same dobre gry, będące dziełami przodowników pracy, prawdziwych bohaterów naszego pięknego Kraju! Jednym z tych tytułów jest bez wątpienia World in Conflict. W tę produkcję powinien zagrać każdy, kto chce być postrzegany jako obywatel z prawdziwego zdarzenia!"

The Simpsons Game - graliśmy i nagraliśmy

eLKaeR, 2 października 2007, 19:05

Simpsonowie całkiem niedawno po raz pierwszy zagościli na ekranach kin całego świata, a teraz po raz kolejny szykują się do podbicia serc i portfeli graczy. Co developerzy z Electronic Arts chcą zaserwować nam w The Simpsons Game? O tym w naszym filmie z testowania wersji przedpremierowej dla Xboxa 360.

Demonstracja WWE SmackDown vs. Raw 2008 już wkrótce w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 2 października 2007, 18:51

Z informacji przedstawionych w ostatnim oświadczeniu prasowym firmy THQ wynika, że już 15 października w ramach usługi Xbox Live Marketplace opublikowana zostanie wersja demonstracyjna gry WWE SmackDown vs. Raw 2008 – najnowszej odsłony najpopularniejszego obecnie cyklu poświęconego zmaganiom wrestlerów.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (02/10/07)

Jiker, 2 października 2007, 18:32

Halo 3 to nie tylko druga po Bioshock najlepiej oceniana pozycja wydana na konsolę Xbox 360, czy też aktualny lider rankingu najpopularniejszych gier na Xbox Live, ale także produkcja plasująca się na drugim miejscu wśród najlepiej sprzedających się gier w historii brytyjskiego rynku elektronicznej rozrywki.

Portal gotowy do pobierania za pośrednictwem platformy Steam
Portal gotowy do pobierania za pośrednictwem platformy Steam

Vercetti, 2 października 2007, 17:13

W zaledwie kilka dni po tym, jak zespół Valve podał do wiadomości, że zakończył już prace nad rozwijającym możliwości Half-Life’a 2 pakietem The Orange Box, amerykański team udostępnił w sieci grę Portal, jeden z pięciu elementów nadchodzącego zestawu. Pomimo tego, że strzelanki nie można jeszcze uruchomić, jej fani mogą być już zadowoleni z samego faktu, że dane jest im ją ściągnąć.

Konkurs z okazji 10-lecia Fallouta
Konkurs z okazji 10-lecia Fallouta

Vercetti, 2 października 2007, 16:40

W związku z obchodami dziesiątej rocznicy istnienia serii Fallout twórcy pełnoprawnej, trzeciej części kultowego RPG, postanowili dać graczom możliwość wykazania się pomysłowością i – co za tym idzie - dołożenia własnej cegiełki do wielkiego przedsięwzięcia, jakim będzie najnowszy projekt grupy Bethesda Softworks, Fallout 3. Programiści odpowiedzialni za prace nad grą ogłosili konkurs na wymyśleni

World of Warcraft przeceniony
World of Warcraft przeceniony

Vercetti, 2 października 2007, 15:51

Choć okres blisko trzech lat, które upłynęły od premiery gry World of Warcraft, pozwala sądzić, że każdy, kto chciał zapoznać się z dziełem ekipy Blizzard Entertainment, już dawno to zrobił, twórcy wymienionej pozycji nie ustają w wysiłkach, mających na celu przyciągnięcie do ich hitu kolejnych klientów. W dniu dzisiejszym autorzy najpopularniejszego MMO świata obniżyli jego cenę do €14.99.

Sony wypuszcza narzędzie do tworzenia skórek dla PSP
Sony wypuszcza narzędzie do tworzenia skórek dla PSP

Misiek, 2 października 2007, 14:24

Koncern Sony Computer Entertainment wypuścił program, dzięki któremu możemy stworzyć swoje własne skórki do menu PlayStation Portable. Wprawdzie na razie PSP Theme Creator pojawił się jedynie na japońskiej stronie firmy, ale jest w nim możliwość ustawienia języka angielskiego, więc nie powinno to być żadną przeszkodą.

Mistwalker oficjalnie zapowiada Blue Dragon na DS-a
Mistwalker oficjalnie zapowiada Blue Dragon na DS-a

Misiek, 2 października 2007, 13:50

O tym, że Blue Dragon najprawdopodobniej trafi także na DS-a, donosiliśmy Wam już kilka dni temu. Opieraliśmy się wówczas na informacji opublikowanej przez japoński magazyn Shonen Jump – nie mieliśmy oficjalnej zapowiedzi developera (studia Mistwalker). Dzisiaj Hironobu Sakaguchi przerwał milczenie.

Koei zapowiada demo Bladestorm dla Xboxa 360 i PS3
Koei zapowiada demo Bladestorm dla Xboxa 360 i PS3

Misiek, 2 października 2007, 13:29

Bladestorm: The Hundred Years’ War to najnowszy tytuł Koei, który pod koniec września zadebiutował w Japonii. Wersja na PS3 błyskawicznie wskoczyła wtedy na drugie miejsce najlepiej sprzedających się gier w ówczesnym tygodniu. Już wkrótce będziemy mogli przekonać się, czy dobre wyniki na japońskich listach idą w parze z jakością, bo wspomniana firma zapowiedziała grywalną wersję swojego tytułu.

Wyniki badań: niemal połowa dorosłych nie potrafi korzystać z kontroli rodzicielskiej

Metatron, 2 października 2007, 13:12

Jak się okazało, niemal połowa z poddanych badaniu dorosłych nie potrafiła prawidłowo skorzystać z kontroli rodzicielskiej i ustawić konsoli, telefonu czy telewizora w ten sposób, by ich dzieci mogły korzystać jedynie z przeznaczonych dla nich produkcji.

Atari ogłasza reedycję Test Drive Unlimited na Xboxa 360
Atari ogłasza reedycję Test Drive Unlimited na Xboxa 360

Misiek, 2 października 2007, 13:07

Firma Atari ogłosiła, że Test Drive Unlimited w wersji na Xboxa 360 już wkrótce doczeka się reedycji. Nowa odsłona gry ma pojawić się w serii Atari Classics (podobnej np. do „platynowej serii”), dzięki czemu klienci zapłacą za nią połowę ceny nowego tytułu.

Universe at War: Earth Assault zaliczy poślizg tylko w Europie?
Universe at War: Earth Assault zaliczy poślizg tylko w Europie?

Misiek, 2 października 2007, 12:46

Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, iż studio Petroglyph zapowiedziało przesunięcie premiery Universe at War: Earth Assault. Dzisiaj okazuje się, że może to dotyczy jedynie europejskiej wersji gry – odpowiednik dla Stanów Zjednoczonych cały czas jest w drodze ku listopadowej premierze.

Grywalna wersja Advance Wars: Dual Strike 2 zaprezentowana podczas Micromania Games Show
Grywalna wersja Advance Wars: Dual Strike 2 zaprezentowana podczas Micromania Games Show

Metatron, 2 października 2007, 12:31

Jeszcze podczas wakacji pojawiły się pierwsze informacje o tym, że powstanie kontynuacja cieszącej się sporą popularnością strategii turowej na NDS, Advance Wars: Dual Strike. Do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółów na jej temat poza nazwą. Jak się jednak okazało, prace nad projektem są już dosyć zaawansowane.

Beta-testy Call of Duty 4: Modern Warfare zakończone. Demo wkrótce?
Beta-testy Call of Duty 4: Modern Warfare zakończone. Demo wkrótce?

Misiek, 2 października 2007, 12:26

Firma Infinity Ward rozesłała newsletter, w którym dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w beta-testach Call of Duty 4: Modern Warfare na Xboxach 360 oraz... zapowiada (nie wprost, ale można się tego domyślić) grywalne demo na Xbox Live.

Gra Escape From Paradise City w złocie
Gra Escape From Paradise City w złocie

Metatron, 2 października 2007, 12:09

Deweloperzy z Sirius Games (wcześniej MediaMobsters) ukończyli pracę nad przeznaczoną na komputery PC grą Escape From Paradise City. Jak poinformował wydawca, cdv Software Entertainment, produkcja osiągnęła status złota. Oznacza to, że jest już gotowa i tylko wizyta w tłoczni dzieli ją od trafienia na półki sklepowe. Gra zadebiutuje w Ameryce 24 października.

Wii kontynuuje swoją dominację w Japonii
Wii kontynuuje swoją dominację w Japonii

Misiek, 2 października 2007, 11:56

Firma Enterbrain zliczająca wyniki sprzedaży konsol w Japonii (oraz m.in. wydawca magazynu Famitsu) opublikowała dane dotyczące ostatnich sześciu miesięcy. Wynika z nich, że najnowsza konsola Nintendo znalazła blisko 4 razy więcej nabywców niż PlayStation 3.

Nintendo przedstawia oficjalną osłonkę na Wii-mote’a
Nintendo przedstawia oficjalną osłonkę na Wii-mote’a

Misiek, 2 października 2007, 11:39

Koncern Nintendo of America przedstawił Wii Remote Jacket – trwałą, silikonową osłonkę na Wii-mote’a, która ma chronić kontroler w razie upadku. Jest to odpowiedź na apele użytkowników, którzy często zgłaszali, iż „piloty” do Wii wypadały im z rąk podczas gry.

SimCity Społeczności - graliśmy i nagraliśmy

Krzysztof Gonciarz, 2 października 2007, 11:32

SimCity: Societies, czyli po naszemu Społeczności, mają być prawdziwą gratką dla fanów strategii ekonomicznych. Mieliśmy okazję testować wersję beta, nagrywając przy okazji krótki film.

Szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej do gry Hellgate: London
Szczegóły na temat ścieżki dźwiękowej do gry Hellgate: London

Metatron, 2 października 2007, 11:24

Firma Flagship Studios ujawniła nazwiska kompozytorów odpowiedzialnych za ścieżkę dźwiękową do przygotowanej przez nią produkcji, Hellgate: London. Jak się okazało, muzykę do gry stworzyli Cris Velasco i Sascha Dikiciyan.

Lost Odyssey będzie wypełniony cut-scenkami
Lost Odyssey będzie wypełniony cut-scenkami

Misiek, 2 października 2007, 11:21

Hironobu Sakaguchi zdradził, że w Lost Odyssey znajdzie się aż 20 godzin scenek przerywnikowych. Wcześniej donosiliśmy Wam, iż wspomniany przed chwilą RPG ukaże się aż na czterech płytach DVD – dzisiejsza informacja wyjaśniła już poniekąd dlaczego tak się stanie.

Soldner 2: Mercenary Wars skasowany
Soldner 2: Mercenary Wars skasowany

Misiek, 2 października 2007, 11:10

Firma gEasy Development GmbH ogłosiła wczoraj na swojej stronie internetowej, że zrywa kontrakt z JoWood Productions Software AG, na mocy którego miała dostarczyć grę Soldner 2: Mercenary Wars.

Plotek na temat nowego modelu PlayStation 3 ciąg dalszy
Plotek na temat nowego modelu PlayStation 3 ciąg dalszy

Misiek, 2 października 2007, 10:47

Od jakiegoś czasu w sieci krążą spekulacje na temat nowej, 40 GB-owej wersji PS3, która miałaby pojawić się w sklepach przed końcem bieżącego roku. Sony sukcesywnie wszystkiemu zaprzecza, ale z czasem pojawia się coraz więcej przesłanek sugerujących, że coś chyba jednak wisi w powietrzu.

EMPiK - Top Lista nr 37 (02/10/07)
EMPiK - Top Lista nr 37 (02/10/07)

Metatron, 2 października 2007, 10:20

Ostatni tydzień upłynął w Polsce pod znakiem rozgrywek piłkarskich. Stało się tak dzięki najnowszej odsłonie cieszącej się olbrzymią popularnością serii FIFA, która zadebiutowała na rynku 28 września. Tak przynajmniej wynika z rankingu najchętniej nabywanych gier w salonach EMPiK-u.

Czy Kojima rzeczywiście porzuci serię Metal Gear Solid?

Jiker, 2 października 2007, 10:18

Hideo Kojima już dwukrotnie zapewniał nas o tym, że kolejne produkowane przez niego odsłony Metal Gear Solid będą jego ostatnimi wielkimi dziełami, wchodzącymi w skład jednego z najsłynniejszych cyklów gier (było tak w przypadku MGS 3 i ostatnio MGS 4). Wiele wskazuje jednak na to, że Konami nie pozwoli wielkiemu autorowi tak łatwo porzucić swojego najsłynniejszego bohatera.

Zostań didżejem dzięki grze Skillz
Zostań didżejem dzięki grze Skillz

Jiker, 2 października 2007, 09:58

Firma PlayPen Studios ujawniła pierwsze oficjalne informacje na temat swojej najnowszej pozycji – Skillz. Będzie ona produkcją należącą do niezwykle popularnego ostatnio gatunku gier rytmiczno-muzycznych i umożliwi graczom wcielenie się w rolę światowej klasy didżeja.

World in Conflict w wersji na X360 dopiero w przyszłym roku
World in Conflict w wersji na X360 dopiero w przyszłym roku

Metatron, 2 października 2007, 09:57

Gra World in Conflict w wersji na PC jest już od jakiegoś czasu na rynku i spotkała się z całkiem dobrym przyjęciem ze strony branżowych mediów (średnia ocen według serwisu GameRankings.com to 90,1%) oraz graczy. Trudno się więc dziwić, że posiadacze X360 niecierpliwią się już, czekając na obiecaną wersję wspomnianej produkcji wydaną na ich konsolę.

Tetris Splash od jutra na Xbox Live Arcade
Tetris Splash od jutra na Xbox Live Arcade

Misiek, 2 października 2007, 09:52

Na konferencji Microsoftu podczas E3 jednym z zapowiadanych tytułów na Xbox Live Arcade był Tetris Splash. Od tamtej pory nie usłyszeliśmy jednak niczego nowego na temat kolejnej wariacji hitu Alexey’a Pajitnova. Okazuje się jednak, że już jutro TS wyląduje na Marketplace.

Zapowiedziano grę Europa Universalis: Rome
Zapowiedziano grę Europa Universalis: Rome

Metatron, 2 października 2007, 09:20

Firma Paradox Interactive zapowiedziała grę Europa Universalis: Rome. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to produkcja w stylu popularnej serii strategii, ale osadzona w czasach starożytnego Rzymu – dokładniej mówiąc począwszy od okresu pierwszej wojny punickiej, a na potężnym cesarstwie skończywszy.