Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 października 2007, 11:36

autor: Misiek

Raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune; demo wkrótce

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wczoraj raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune. Dowiedzieliśmy się, że gra jest już praktycznie skończona – w chwili obecnej odbywają się finalne testy mające na celu odpowiednie wyważenie tytułu.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wczoraj raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune. Dowiedzieliśmy się, że gra jest już praktycznie skończona – w chwili obecnej odbywają się finalne testy mające na celu odpowiednie wyważenie tytułu.

Raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune; demo wkrótce - ilustracja #1

Beta-testy rozpoczęły się 16 września. Oprócz standardowych, drobnych poprawek, twórcy donieśli nam o ciekawym sposobie na odpowiednie zbalansowanie swojego tytułu, który stosują już podobno od czasów serii Crash Bandicoot na PSOne. Otóż dają grać w Uncharted wielu osobom i rejestrują różnego rodzaju dane statystyczne – jakie bronie były najczęściej używane, w której lokacji gracze przebywali najwięcej czasu, czy w których miejscach najczęściej ginęli. Na podstawie tych danych dokonywane są później stosowne usprawnienia, które odpowiednio wyważą całą grę.

Raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune; demo wkrótce - ilustracja #2

Evan Wells z Naughty Dog potwierdził również kilka ważnych informacji. Po pierwsze, przygotowywane jest grywalne demo na PlayStation Network, ale twórcy nie są w stanie póki co podać, kiedy zagości ono na platformie sieciowej Sony (aczkolwiek stanie się to na pewno przed premierą pełnej wersji). Po drugie, dodana została obsługa trybu 1080i (dotychczas mówiono tylko o 720p). Po trzecie wreszcie, Uncharted: Drake’s Fortune będzie wyświetlany w 30 klatkach na sekundę.

Na koniec parę wiadomość o terminie premiery gry. Evan Wells wierzy, że uda się wypuścić ją w Europie 7 grudnia. Twórcy przygotowują aż 13 wersji językowych z których najprawdopodobniej wszystkie (albo większość) znajdą się również w wersji NTSC USA. To właśnie w Stanach Zjednoczonych gra najnowszy tytuł studia Naughty Dog ma zadebiutować najpierw – stanie się to najprawdopodobniej w połowie listopada.

Raport z prac nad Uncharted: Drake’s Fortune; demo wkrótce - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.