Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 października 2020, 12:50

12 lat oczekiwania - zdjęcia do kinowej adaptacji Uncharted zakończone

Zdjęcia do filmu Uncharted w reżyserii Rubena Fleischera z Tomem Hollandem w roli głównej zostały zakończone. Informacja ta została podana na Twitterze. Premiera produkcji zaplanowana jest na 16 lipca 2021 roku.

Twórcy filmowej adaptacji cyklu gier akcji Uncharted od studia Naught Dog podzielili się wczoraj z widzami na Twitterze niezwykle radosną nowiną. Otóż zdjęcia do tego tytułu oficjalnie zostały zakończone. Teraz ekipa pod przewodnictwem Rubena Fleischera (czyli reżysera między innymi Venoma oraz Zombieland) musi zająć się postprodukcją. Przypominamy, że premiera tytułu zaplanowana jest na 16 lipca 2021 roku.

Jak widać, osoby prowadzące oficjalne twitterowe konto filmu Uncharted zdecydowały się podsumować etap zdjęć słowami Sic Parvis Magna (według oficjalnego polskiego tłumaczenia „wielkość od skromnych początków”), czyli mottem sir Francisa Drake'a wygrawerowanym na jego pierścieniu, z którym nie rozstaje się Nathan, czyli główny bohater serii Naughty Dog (w którego w adaptacji wcielił się Tom Holland). Z kolei Mark Wahlberg, którego w nadchodzącej produkcji Fleishera zobaczymy jako Victora „Sully'ego” Sullivana, czyli mentora protagonisty (który wbrew obawom będzie miał jednak wąsy), postanowił uczcić finał prac na planie, wrzucając zdjęcie charakterystycznej zielonej koszuli noszonej przez jego postać w grach, wiszącej przed stolikiem, gdzie znajduje się popielniczka i cygaro (kolejny element charakterystyczny dla Sully'ego). Całość została okraszona słowami „Here we go, kid.” (co możemy tłumaczyć jako „Zaczynamy, dzieciaku”).

Oba te tweety wywołały spore emocje wśród społeczności miłośników marki Uncharted. Trudno się temu dziwić – stanowią one bowiem symboliczny punkt wskazujący na początek końca sagi, która trwa już od przeszło dekady. Pierwsze doniesienia na temat ekranizacji serii pojawiły się bowiem już w 2008 roku. Początkowo miał się nią zająć się David O. Russel (American Hustle, Poradnik pozytywnego myślenia). Ostatecznie jednak postanowił on zrezygnować z projektu. Później reżyserami produkcji mieli być kolejno Neil Burger (Jestem Bogiem, Iluzjonista), Seth Gordon (Szefowie Wrogowie, Baywatch: Słoneczny Patrol), Shawn Levy (Stranger Things, Noc w Muzeum), Dan Trachtenberg (Cloverfield Lane 10) i Travis Knight (Bumblebee). W końcu na początku marca zdecydowano się zatrudnić Rubena Fleishera, któremu w końcu udało się zrealizować zdjęcia.

12 lat oczekiwania - zdjęcia do kinowej adaptacji Uncharted zakończone - ilustracja #1
Czy kinowa adaptacja Uncharted okaże się sukcesem?

Za scenariusz filmowego Uncharted, który ostatecznie został zrealizowany, odpowiada duet Art Marcum i Matt Holloway. Stworzona przez tę parę historia skupia się na młodzieńczych latach Nathana Drake'a. Na ekranie, prócz Hollanda i Wahlberga, zobaczymy między innymi Antonio Banderasa, Tati Gabrielle oraz Sophię Ali.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Uncharted
  2. Oficjalna strona internetowa studia Sony Pictures