Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 15 stycznia 2019, 14:43

autor: Frozen

Ekranizacja serii Uncharted po raz kolejny zmienia reżysera

Nowym reżyserem ekranizacji Uncharted został Dan Trachtenberg, który ma na swoim koncie m.in. film Cloverfield Lane 10 oraz odcinek serialu Czarne Lustro pod tytułem Wersja Próbna. To już piąty reżyser, któremu przydzielono zadanie przeniesienia dzieła Naughty Dog na duży ekran.

Wytwórnia Sony Pictures nie daje za wygraną. Gdy czwarty reżyser rezygnuje, oni szybko znajdują piątego. Dan Trachtenberg, który zyskał sławę dzięki filmowi Cloverfield Lane 10, zastąpi Shawna Levy'ego na stanowisku reżysera ekranizacji serii Uncharted.

W rolę Nathana Drake'a wcieli się Tom Holland – tutaj żadnych zmian (póki co) nie ma. Producentami filmu są Charles Roven, Alex Gartner, Ari Arad i Avi Arad. Za najnowszą wersję scenariusza odpowiadają Jonathan Rosenberg i Mark Walker. Nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia. Tom Holland będzie w najbliższym czasie zajęty promowaniem filmu Spider-Man: Daleko od domu, więc raczej na pewno nie ruszą szybciej, niż pod koniec tego roku.

Dan Trachtenberg podczas promocji filmu Cloverfield Lane 10. - Ekranizacja serii Uncharted po raz kolejny zmienia reżysera - wiadomość - 2019-01-15
Dan Trachtenberg podczas promocji filmu Cloverfield Lane 10.

Sony bezskutecznie próbuje zekranizować Uncharted mniej więcej od 2008 roku. Początkowo reżyserem produkcji miał być David O. Russell (American Hustle, Fighter), ale zrezygnował i jego miejsce zajął Neil Burger (The Upside, Jestem Bogiem). Po Burgerze przyszedł Seth Gordon (Szefowie Wrogowie, Baywatch: Słoneczny Patrol), a po nim projekt przejął Shawn Levy (Stranger Things, Noc w Muzeum). Dan Trachtenberg zamyka listę osób, które piastowały „przechodni” tytuł reżysera filmu Uncharted. Czy będzie ostatni? O tym powinniśmy dowiedzieć się niebawem.

Seria Uncharted zadebiutowała w 2007 roku grą Uncharted: Drake's Fortune. Cykl opowiada o przygodach poszukiwacza skarbów Nathana Drake'a i jego towarzyszy. Za produkcję odpowiada studio Naughty Dog, które na swoim koncie ma również serię The Last of Us (która, co ciekawe, również ma problemy z ekranizacją).

Ostatnia aktualizacja: 2019-01-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.