Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lipca 2014, 12:45

Uncharted – film trafi do kin w połowie 2016 roku

Sony Pictures Entertainment ujawniło, że kinowa premiera filmu Uncharted nastąpi 10 czerwca 2016 roku. Ponadto nowy reżyser obrazu, Seth Gordon, zdradził, że kręcenie zdjęć zacznie się na początku przyszłego roku i trzeba będzie do tego czasu znaleźć odtwórcę głównej roli. Fabuła filmu będzie nawiązywała do wydarzeń z gry Uncharted: Drake’s Fortune.

Film Uncharted w skrócie:
  • Gatunek: przygodowy
  • Reżyseria: Seth Gordon (The King of Kong, Szefowie wrogowie)
  • Produkcja: Avi Ara, Charles Roven, Alex Gartner
  • Scenariusz: David Guggenheim
  • Termin premiery: 10 czerwca 2016

Przez ostatnie lata wielokrotnie pisaliśmy o planach stworzenia filmowych adaptacji różnych gier, jednak do tej pory premiery doczekała się znikoma ich część (na przykład Need for Speed z lutego). Coraz więcej wskazuje na to, że punktem zwrotnym w tym temacie będzie rok 2016. Jak wiadomo od dłuższego czasu, 11 marca 2016 roku na ekrany kin wejdzie film Warcraft, a teraz okazuje się, że trzy miesiące później zadebiutuje jeszcze jedna ekranizacja growej superprodukcji. Sony Pictures Entertainment ujawniło, że film Uncharted trafi na srebrny ekran 10 czerwca 2016 roku. Informacja ta została podana w związku z przesunięciami premier obrazów ze Spider-Manem – The Sinister Six (film o złoczyńcach z uniwersum Człowieka-Pająka) ma ukazać się 11 listopada 2016, natomiast The Amazing Spider-Man 3 zaliczył aż dwuletnią obsuwę, na 2018 rok. Adaptacja przygód Nathana Drake’a wskoczyła na miejsce zwolnione przez ostatnią z wymienionych produkcji.

Seth Gordon to trzeci reżyser zajmujący się filmem Uncharted (przedtem funkcję tę pełnili David O. Russell i Neil Burger). - Uncharted – film trafi do kin w połowie 2016 roku - wiadomość - 2014-07-24
Seth Gordon to trzeci reżyser zajmujący się filmem Uncharted (przedtem funkcję tę pełnili David O. Russell i Neil Burger).

Przy okazji warto podzielić się nowinkami sprzed tygodnia, pochodzącymi od reżysera Setha Gordona (który piastuje stanowisko zwolnione w 2012 roku przez Neila Burgera). Ujawnił on, że zdjęcia do Uncharted będą kręcone w różnych zakątkach świata (film ma być „bardzo międzynarodowy”), a wspomniany proces powinien rozpocząć się na początku 2015 roku. Czas, jaki pozostał, zostanie poświęcony między innymi na poszukiwanie odtwórcy głównej roli – pierwotny plan, zakładający wcielenie się Marka Wahlberga w Nathana Drake’a, upadł, lecz Seth Gordon chce na to miejsce aktora nie mniejszego kalibru. Dowiedzieliśmy się też, że fundamentem fabuły filmu będą wydarzenia z pierwszej gry (Uncharted: Drake’s Fortune), jednak nie będziemy mieli do czynienia z odtworzeniem tej samej opowieści przez żywych aktorów – twórcy chcą uczynić z niej tło dla nowej historii, rozszerzającej znane uniwersum.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej