Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 sierpnia 2012, 09:45

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Neil Burger nie jest już reżyserem filmu na podstawie gry Uncharted

Neil Burger, dotychczasowy reżyser adaptacji filmowej gry Uncharted: Drake's Fortune, zrezygnował z prowadzenia projektu. Jest już drugim filmowcem, który opuścił to stanowisko.

Przeniesienie na duży ekran gry z dużą ilością akcji i wyrazistym głównym bohaterem wydaje się być trudnym zadaniem. To przeświadczenie może wynikać z faktu, że filmowa adaptacja gry Uncharted: Drake’s Fortune po raz kolejny utraciła reżysera. Tym razem ze stanowiska zrezygnował Neil Burger (znany z wyreżyserowania takich filmów jak Iluzjonista czy Jestem Bogiem).

To nie pierwsza zmiana na stanowisku reżysera filmu na podstawie gry Uncharted. Na początku tworzeniem adaptacji miał zająć się David O. Russel (Złoto pustyni, The Fighter), jednakże potem zrezygnował z udziału w produkcji. Być może przyczynił się do tego pomysł, by główny bohater, Nathan Drake, był członkiem przestępczej rodziny handlarzy antykami, co nie spodobało się wielbicielom serii. Fotel reżysera zajął wtedy Neil Burger, zamierzając nakręcić film całkowicie od podstaw.

Jednakże wielbiciele przygód Nathana Drake’a nie powinni być bardzo zaniepokojeni faktem, że kolejny reżyser zrezygnował z prowadzenia projektu. W celu zmodyfikowania scenariusza filmu Uncharted i wprowadzenia koniecznych zmian zatrudniono Marianne i Cormaca Wibberly, scenarzystów biorących udział m.in. w tworzeniu Skarbu Narodów.

Niestety nie podano jeszcze żadnych informacji na temat terminu premiery filmu.

Uncharted: Drake's Fortune to niezwykle popularna gra przygodowa z dynamiczną akcją, wydana na PlayStation 3 w 2007 roku. Tytuł opowiada o przygodach Nathana Drake'a, potomka sławnego żeglarza i podróżnika - Sir Francisa Drake'a. Nathan swoje życie poświęca przygodzie, poszukiwaniu skarbów i rozwiązywaniu zagadek. W trakcie rozgrywki zadaniem gracza jest najczęściej pokonywanie różnych przeszkód terenowych oraz walka z przeciwnikami. Gra odniosła sukces i doczekała się dwóch kontynuacji: Uncharted 2: Among Thieves i Uncharted 3: Oszustwo Drake’a.

  1. Oficjalna strona serii Uncharted
  2. Recenzja gry Uncharted: Drake's Fortune
  3. Materiały o grze Uncharted: Drake's Fortune na serwisie tvgry.pl