Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2012, 10:35

autor: Sarge

Polska premiera gry Dark Souls: Prepare to Die Edition na PC

Dzisiaj doczekaliśmy się długo oczekiwanej premiery gry Dark Souls: Prepare to Die Edition na PC. Dzieło studia From Software zadebiutowało na komputerach osobistych niemal rok po edycjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Dzisiaj na polskim rynku zadebiutowała gra Dark Souls: Prepare to Die Edition na PC. Komputerowa wersja ubiegłorocznego hitu z konsol pozostawia wiele do życzenia pod względem technicznym, ale fani już teraz starają się temu zaradzić.

W naszym kraju tytuł został wydany przez firmę Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy), z opcją wyboru angielskiego języka. To spory postęp względem konsolowych edycji. Posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 musieli zadowolić się wyłącznie angielską wersją językową. Dark Souls na PC zamówicie m.in. ze Sklepu GRY-OnLine, uiszczając opłatę w wysokości 84,90 złotych.

Przed premierą pecetowej edycji twórcy zastrzegali, że może ona pozostawiać nieco do życzenia. Mało kto był jednak przygotowany na tak fatalny poziom techniczny, jaki został zaserwowany w końcowym produkcie. Gra posiada sztywne ograniczenie wyświetlanych klatek do 30 na sekundę, a obraz generowany jest w bardzo niskiej rozdzielczości 1024x720. Chociaż wybór wyższej wartości jest możliwy, to tak naprawdę obraz zostanie po prostu odpowiednio przeskalowany, co zaowocuje brzydkim rozmazaniem grafiki.

Na szczęście z pomocą przychodzi społeczność fanów. Użytkownik Durante umieścił na forum NeoGAF wczesną wersję moda pozwalającego uruchomić grę w najwyższych rozdzielczościach HD. Znajdziecie tam również porównanie graficzne przed i po zaaplikowaniu modyfikacji. Autor ostrzega, że jego dzieło nie musi działać poprawnie na każdym komputerze, więc instalujecie je na własną odpowiedzialność. Moda pobierzecie z tego adresu, a na forum NeoGAF znajdziecie instrukcję jego zaaplikowania do gry. Na powyższym filmie możecie zobaczyć jak produkcja studia From Software prezentuje się po wgraniu moda.

Dark Souls to niezwykle wymagający RPG akcji, który w ubiegłym roku ukazał się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Gra na PC pojawiła się pod nazwą Dark Souls: Prepare to Die Edition, wzbogaconą o kilka elementów. Twórcy dodali kilku bossów, nowe obszary, postacie NPC, zwykłych wrogów oraz wypadające z nich przedmioty. Niedostępna na konsolach zawartość miała zostać powiązana wątkiem fabularnym.