Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 sierpnia 2012, 10:45

autor: Sarge

Firma Microsoft prezentuje nowe logo

Firma Microsoft zmieniła swoje oficjalne logo. Nowa wersja została zaprezentowana na oficjalnym blogu, gdzie możemy wyczytać kilka informacji na temat motywów stojących za tym odświeżeniem.

Firma Microsoft prezentuje nowe logo - ilustracja #1
Nowe logo firmy Microsoft

Firma Microsoft zaprezentowała nowe logo amerykańskiego koncernu, zastępując to funkcjonujące przez ostatnie 25 lat. Microsoft jest zdania, że to idealny moment na taką zmianę, jako że w najbliższym czasie czeka nas premiera nowej linii produktów giganta z Redmond.

Generalny menadżer Jeff Hansen napisał na oficjalnym blogu, że bieżący rok zwiastuje „nową erę dla Microsoftu” i odmienione logo ma to odpowiednio zaznaczyć. „Nadchodząca linia produktów” to przede wszystkim Windows 8, Windows Phone 8, rozwijanie marki Xbox oraz kolejna wersja pakietu Office. Nie można zapominać również o nowej konsoli, która ciągle pozostaje na etapie plotek i spekulacji.

Firma Microsoft pokrótce opisała nowe logo, składające się z dwóch elementów. Jednym z nich jest nazwa Microsoft napisana czcionką Segoe, której koncern używa również w swoich produktach oraz komunikatach marketingowych. Z kolei symbol składający się z czterech kolorowych kwadratów ma wyrażać różnorodne portfolio Microsoftu.

Microsoft to jedna z największych na świecie firm z branży technologii informacyjnych. Koncern jest najbardziej znany jako producent systemów operacyjnych z rodziny Windows, a także oprogramowania biurowego Office. W 2001 roku firma weszła na rynek konsolowy, wydając pierwszego Xboksa. Debiut okazał się całkiem udany, co zaowocowało premierą Xboksa 360 w 2005 roku, który cieszy się bardzo dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych i Europie.

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz nowe logo Microsoftu?

Nudne logo z podstawowymi kolorami.
52,2%
Nie obchodzi mnie jakie logo ma Microsoft.
24,7%
Serio, fajne i proste logo.
18,6%
Szokująca i odważna przemiana!
4,5%
Zobacz inne ankiety