Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 lipca 2011, 18:29

Film Uncharted zmienia reżysera – teraz zajmuje się nim autor Iluzjonity i Jestem Bogiem

Adaptacja filmowa gry Uncharted, stworzonej przez studio Naughty Dog i wydanej na PlayStation 3, zmieniła reżysera. Obrazem zajmuje sie obecnie Neil Burger, znany z takich dzieł jak Iluzjonista, Szczęśliwy powrót, czy Jestem Bogiem. Filmowiec zastąpił Davida o Russella (The Fighter), który zrezygnował z udziału w projekcie w maju tego roku.

Film na podstawie gry Uncharted ma nowego reżysera i scenarzystę – jest nim Neil Burger, którego znamy z Iluzjonisty, Szczęśliwego powrotu czy tegorocznego Jestem Bogiem. Burger zastąpił Davida O. Russella (Fighter, Złoto pusty), który miał wyjątkowo twórczy pomysł na adaptację dobrze znanej marki studia Naughty Dog.

Podobno Neil Burger został wybrany przez producentów, bo jego wizja filmowego Uncharted jest bliższa temu, co pamiętamy z pierwszej odsłony serii, czyli Drake’s Fortune. Reżyser pracuje nad pomysłem od podstaw, więc najprawdopodobniej poprzednie doniesienia na temat projektu możemy wyrzucić do kosza.

Film Uncharted zmienia reżysera – teraz zajmuje się nim autor Iluzjonity i Jestem Bogiem - ilustracja #1

Przypomnijmy, ze wspomniany David O. Russell zrezygnował z prac nad filmem w maju tego roku. W jego wersji Uncharted główny bohater miał być członkiem przestępczej rodziny handlarzy antykami. Pomysł zupełnie rozmijający się z fabułą gry nie spodobał się graczom.

Za czasów Russella główną rolę Nathana Drake’a miał obsadzić Mark Wahlberg. Oprócz niego, z filmem wiązano nazwiska kilku znanych aktorów i aktorek: Roberta De Niro, Joe Pesci, Scarlett Johansson oraz Evy Mendes.

Uncharted to jedna z bardziej znanych serii, która narodziła się w obecnej generacji konsol. Marka opowiada o przygodach poszukiwacza skarbów Nathana Drake’a. Uncharted: Drake's Fortune i Uncharted 2: Among Thieves zebrały bardzo wysokie oceny i zyskały sympatię graczy. W tym roku otrzymamy trzecią część gry - Oszustwo Drake’a.

  1. Beta-testy Uncharted 3: Oszustwo Drake’a