Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2019, 14:45

Cross-play na PS4 wychodzi z fazy beta i nowy reżyser ekranizacji Uncharted - wieści

Dziś piszemy o funkcji cross-play, która opuściła fazę beta na konsoli PlayStation 4 i jest już dostępna dla wszystkich deweloperów oraz nowym reżyserze ekranizacji cyklu Uncharted. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Cross-play na PlayStation 4 wychodzi z fazy beta

Cross-play na PS4 wychodzi z fazy beta i nowy reżyser ekranizacji Uncharted - wieści - ilustracja #1
Cross-play na PlayStation 4 w końcu jest dostępny dla wszystkich twórców.

Wygląda na to, że niechęć Sony do cross-playu już na dobre odeszła w zapomnienie. W rozmowie z serwisem WIRED Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment, ogłosił, że funkcja łączenia się i rywalizacji między posiadaczami konsol PlayStation 4 a graczami z innych platform wyszła z fazy beta, w której znajdowała się od września ubiegłego roku. Oznacza to, że jest ona teraz dostępna dla wszystkich deweloperów, którzy zechcą wprowadzić ją do swoich produkcji.

Przypominamy, że jak na razie opcja cross-play na PlayStation 4 jest dostępna w takich produkcjach, jak Fortnite, Rocket League, Dauntless, Paladins, Smite czy Playerunknown's Battlegounds, w którym pojawiła się niedawno w ramach testów. Wkrótce do tych tytułów dołączy chociażby Call of Duty: Modern Warfare. Premiera tego tytułu na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One zaplanowana jest na 25 października.

Wiadomość o tym, że Sony na dobre otwarło się na cross-play z pewnością zadowoli posiadaczy konsol PlayStation 4 z zamiłowaniem bawiących się w trybach wieloosobowych. Pozostaje nam mieć nadzieję, że przy okazji kolejnej generacji konsol, która najprawdopodobniej nadejdzie już za rok, obędzie się bez kontrowersji związanych z tą funkcją.

Travis Knight nowym reżyserem ekranizacji Uncharted

Poznaliśmy szóstego reżysera, który ma zająć się zapowiedzianą już dekadę temu ekranizacją Uncharted, czyli kultowego cyklu trzecioosobowych gier akcji od studia Naughty Dog. Jest nim Travis Knight, znany jako twórca animacji Kubo i dwie struny oraz niedawnego nowego filmu aktorskiego z uniwersum Transformers zatytułowanego Bumblebee. Zdjęcia do produkcji o przygodach awanturnika Nathana Drake'a (w tej roli zobaczymy Toma Hollanda) mają rozpocząć się za kilka miesięcy. Premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2020 roku.

Wakat na stanowisku reżysera filmowego Uncharted powstał pod koniec sierpnia, gdy z projektu zrezygnował Dan Trachtenberg (Cloverfield Lane 10). Wcześniej produkcją mieli zająć się kolejno David O. Russel (American Hustle, Poradnik pozytywnego myślenia), Neil Burger (Jestem Bogiem, Iluzjonista), Seth Gordon (Szefowie Wrogowie, Baywatch: Słoneczny Patrol) i Shawn Levy (Stranger Things, Noc w Muzeum).

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier:

  1. Ghost Parade zwiastun #2
  2. Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint zwiastun na premierę
  3. Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 zwiastun #1
  4. The Lord of the Rings Online: Minas Morgul zwiastun #1
  5. John Wick Hex zwiastun #1
  6. Endless Fables 4: Mroczne odbicie zwiastun #1
  7. Death Trash zwiastun #1
  8. Cthulhu: Books of Ancients zwiastun #1
  9. Car Mechanic Simulator: Pocket Edition zwiastun #1
  10. Arise: A Simple Story zwiastun #1