Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 sierpnia 2019, 13:20

autor: AlexB

Ekranizacja Uncharted straciła piątego reżysera

Ekranizacja Uncharted straciła kolejnego reżysera. Tym razem projekt opuścił Dan Trachtenberg, który został powołany na to stanowisko w styczniu tego roku. Jego następca ma zostać ogłoszony do końca lata.

Jeśli myśleliście, że w styczniu tego roku, wraz z zaangażowaniem Dana Trachtenberga, zakończyła się trwająca już jedenaście lat saga pod tytułem „Kto wyreżyseruje ekranizację cyklu Uncharted?”, to grubo się myliliście. Jak podaje serwis Deadline, twórca popularnego thrillera s-f Cloverfield Lane 10 opuścił projekt. Powody tej decyzji nie są znane. Według źródeł portalu, firma Sony poszukuje szybko następcy, gdyż zdjęcia mają ruszyć na początku przyszłego roku. Jego nazwisko powinniśmy ponoć poznać do końca lata.

Trachtenberg nie wyreżyseruje ekranizacji Uncharted. - Ekranizacja Uncharted straciła piątego reżysera - wiadomość - 2019-08-23
Trachtenberg nie wyreżyseruje ekranizacji Uncharted.

Trachtenberg był piątym reżyserem, który miał zająć się ekranizacją Uncharted. Początkowo w projekt zaangażowany był kilkukrotnie nominowany do Oscara David O. Russel. Gdy twórca takich produkcji, jak American Hustle czy Poradnik pozytywnego myślenia zdecydował się odejść, na jego miejsce zatrudniono Neila Burgera (Jestem Bogiem, Iluzjonista), lecz on również nie zabawił na tym stanowisku zbyt długo. Po nim byli kolejno Seth Gordon (Szefowie Wrogowie, Baywatch: Słoneczny Patrol), Shawn Levy (Stranger Things, Noc w Muzeum) i w końcu bohater wydarzeń z ostatnich dni, czyli Dan Trachtenberg.

Na przestrzeni lat transformację przeszedł również scenariusz filmowego Uncharted. Jego obecna wersja, za którą odpowiada duet Art Marcum i Matt Holloway (Iron Man, Men in Black: International) współpracujący z Rafem Judkinsem (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Chuck) ma opowiadać o przygodach młodego Nathana Drake'a. W rolę popularnego awanturnika wcieli się brytyjski aktor Tom Holland, znany przede wszystkim jako najnowsza inkarnacja Spider-Mana.

Tom Holland wciąż jest zaangażowany do roli Nathana Drake’a. - Ekranizacja Uncharted straciła piątego reżysera - wiadomość - 2019-08-23
Tom Holland wciąż jest zaangażowany do roli Nathana Drake’a.

Obserwując wszystko to, co dzieje się wokół ekranizacji Uncharted, trudno nie odnieść wrażenia, że niczym nad mitycznym El Dorado ciąży nad nią jakaś tajemnicza klątwa. Sony wydaje się jednak zdeterminowane, by doprowadzić produkcję do końca. Ma to być bowiem pierwszy tytuł PlayStation Productions – oddziału Sony dowodzonego przez Asada Qizilbasha (były szef marketingu Sony Interactive Entertainment), stworzonego specjalnie po to, by przygotowywać filmy na podstawie elektronicznych marek japońskiego giganta.

Ekranizacja Uncharted zdecydowanie nie ma szczęścia. - Ekranizacja Uncharted straciła piątego reżysera - wiadomość - 2019-08-23
Ekranizacja Uncharted zdecydowanie nie ma szczęścia.

Według najświeższych planów filmowe Uncharted ma pojawić się w kinach 18 grudnia 2020 roku. Czy całe zamieszanie z kolejną zmianą reżysera wpłynie na tę datę? Powinniśmy się o tym przekonać w najbliższej przyszłości.

  1. Oficjalna strona serii Uncharted
  2. Oficjalna strona wytwórni Sony Pictures