Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 czerwca 2019, 10:30

autor: AlexB

Ekranizacja Uncharted otrzymała datę premiery

Firma Sony ogłosiła, że ekranizacja cyklu Uncharted z Tomem Hollandem w roli głównej zadebiutuje w kinach 18 grudnia 2020 roku. Film wyreżyseruje Dan Trachtenberg, znany między innymi ze stworzenia Cloverfield Lane 10.

Plany stworzenia ekranizacji cyklu Uncharted istnieją już od dekady. Przez ten czas zmieniali się reżyserzy, scenarzyści i ogólne koncepcje tego, jak powinny wyglądać kinowe przygody Nathana Drake'a. Firma Sony nie dała jednak za wygraną i wygląda na to, że jej upór nareszcie przyniesie owoce. Nie tylko w końcu udało się zebrać podstawową ekipę (która, miejmy nadzieję, jest już ostateczna), ale również wyznaczyć datę premiery produkcji. Według przedstawicieli japońskiego giganta, filmowe Uncharted zadebiutuje 18 grudnia 2020 roku (via The Hollywood Reporter).

Produkcja filmowego Uncharted powoli zmierza do końca. - Ekranizacja Uncharted otrzymała datę premiery - wiadomość - 2019-06-07
Produkcja filmowego Uncharted powoli zmierza do końca.

To całkiem odważny ruch ze strony Sony. Tego samego dnia na ekranach kin pojawi się bowiem wyreżyserowany przez Stevena Spielberga remake nagrodzonego dziesięcioma Oscarami musicalu West Side Story. Pytanie, czy filmowe Uncharted będzie w stanie rywalizować jak równy z równym z nową wersją kultowej produkcji, stworzoną przez uznaną i przyciągającą widzów osobowość z Hollywood. Z pewnością będzie to bardzo trudne, lecz jeśli uda się przenieść awanturniczy klimat opowieści o Nathanie Drake'u z odpowiednią dbałością, to wszystko jest możliwe.

W młodego Nathana Drake’a wcieli się Tom Holland. / Źródło: The Hollywood Reporter - Ekranizacja Uncharted otrzymała datę premiery - wiadomość - 2019-06-07
W młodego Nathana Drake’a wcieli się Tom Holland. / Źródło: The Hollywood Reporter

Filmowe Uncharted wyreżyseruje Dan Trachtenberg, odpowiedzialny między innymi za Cloverfield Lane 10 oraz odcinek Playtest serialu Black Mirror (Czarne lustro). Scenariusz napisali Jonathan Rosenberg i Mark Walker. Produkcja ma opowiadać o wydarzeniach mających miejsce przed cyklem gier, dlatego zobaczymy w niej młodszą wersję Nathana Drake'a. Wcieli się w nią Tom Holland, brytyjski aktor, który obecnie najbardziej znany jest jako najnowsze filmowe wcielenie Spider-Mana. Z kolei do roli Victora „Sully’ego” Sullivana przymierzani są ponoć Chris Hemsworth, Matthew McConaughey, Chris Pine oraz Woody Harrelson. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, ekipa ma wejść na plan już w lipcu.

  1. Oficjalna strona serii Uncharted
  2. Oficjalna strona wytwórni Sony Pictures