Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 października 2021, 14:21

autor: mokosh

Zwiastun Uncharted - fani wytykają brak wąsów Sully'ego i narzekają na Toma Hollanda

W związku z premierą zwiastuna filmu Uncharted, fani zaczęli analizować wideo i porównywać poszczególne sceny z grą. Podobieństw jest wiele, ale niekonieczne takich, jakie społeczność chce widzieć.

Większość z nas kojarzy Uncharted z cyklem gier wydawanych na konsolach PlayStation. Jednak jak wiemy już od jakiegoś czasu, w produkcji znajduje się także film o tym samym tytule. Jego oficjalny zwiastun pojawił się wczoraj. W ciągu kilkudziesięciu godzin od jego publikacji fani zdążyli nie tylko wyrazić swoje odczucia, ale też stworzyć wiele porównań między grami a filmem. Poniżej możecie zobaczyć niektóre z nich.

Nietrudno znaleźć także zdjęcia, które zestawiają ze sobą gry oraz ich ekranizację. Oczywiście nikogo chyba nie zdziwi fakt, że obrazki pochodzą w znacznej części z Reddita, dokładniej mówiąc z r/uncharted. Tym jednak, co nie gra ze sobą, jest fakt, że film miał być niejako prequelem do serii gier, a w zwiastunie pojawiają się sceny np. z Uncharted 3, a także czwartej części.

Zwiastun Uncharted - fani wytykają brak wąsów Sullyego i narzekają na Toma Hollanda - ilustracja #1
Zwiastun vs scena z Uncharted 4, źródło: https://www.reddit.com/r/uncharted
Zwiastun Uncharted - fani wytykają brak wąsów Sullyego i narzekają na Toma Hollanda - ilustracja #2
Zwiastun vs Uncharted 3, źródło: https://www.reddit.com/r/uncharted

Jeśli chodzi o odbiór materiału, to o ile stosunek polubień i łapek w dół pod oficjalnym zwiastunem wskazuje na raczej ciepłe przyjęcie, to nie brakuje negatywnych opinii. W komentarzach można dostrzec choćby graczy cytujących Kratosa: „nie oczekuj zbyt wiele, to nigdy się nie zawiedziesz”. Sporo osób skarży się na aktora wcielającego się w Nathana Drake’a, czyli Toma Hollanda. Według wielu z nich jest on zbyt młody na rolę łowcy skarbów.

Trochę nie rozumiem doboru obsady, ale estetyka wygląda bardzo jak Uncharted. Zastanawiam się jednak, czy marka tak naprawdę potrzebowała adaptacji, ze względu na filmowe odczucia podczas rozgrywki, choć mam nadzieję, że zrobią coś ciekawego, jednocześnie zachowującego charakter Uncharted. Młodszy, mniej doświadczony Nathan Drake to ryzykowny wybór, który albo okaże się klapą, albo doda coś nowego do serii.

- jeden z komentarzy pod zwiastunem na kanale Sony Pictures Canada

Wygląda na to, że Sony poszło drogą Nintendo, obsadzając role w filmie według popularności aktorów, a nie tego, jak bardzo pasują do przydzielonej postaci.

- komentarz spod zwiastuna na kanale PlayStation

Dla kontrastu podajemy jeden z postów na subreddicie Uncharted:

Zwiastun Uncharted - fani wytykają brak wąsów Sullyego i narzekają na Toma Hollanda - ilustracja #3
Opinia jednego z użytkowników Reddita na temat filmu, źródło: https://www.reddit.com/r/uncharted

Poza Tomem Hollandem w roli Nathana Drake’a produkcji ujmuje także brak wąsów u Sully’ego, co stało się powodem do „naprawiania trailera”. Jedną z ulepszonych wersji możecie zobaczyć poniżej.

Podsumowując, film nie zapowiada się na totalną porażkę. Problemem dla fanów serii jest jednak to, że mimo planowo młodszej wersji łowcy nagród widzimy sceny z gier, w których Drake jest dojrzałym mężczyzną. No i wąsy, a raczej ich brak.