Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2019, 15:15

Wsparcie Asystenta Google na Xboksie One, 10. urodziny cyklu Borderlands i inne wieści

Dziś piszemy o dodaniu wsparcia Asystenta Google na Xboksie One, nowych sterownikach do kart grafiki od firmy Nvidia, cross-playu między PS4 a Xboksem One w Playerunknown's Battlegrounds i 10. urodzinach cyklu Borderlands. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wsparcie Asystenta Google na Xboksie One

Asystent Google pomoże Wam w obsłudze Xboksa One. - Wsparcie Asystenta Google na Xboksie One, 10. urodziny cyklu Borderlands i inne wieści - wiadomość - 2019-10-02
Asystent Google pomoże Wam w obsłudze Xboksa One.

W poniedziałek pisaliśmy o PlayStation Assist, czyli inteligentnym asystencie, którego próbuje opracować firma Sony. Z tego typu atrakcji już od dłuższego czasu mogą korzystać posiadacze konsoli konkurencyjnego Microsoftu. Z Xboksem One oficjalnie zintegrowane są już Alexa od firmy Amazon oraz Cortana. Do tych programów, na razie w ramach publicznej bety, dołączył ostatnio trzeci – doskonale znany wszystkim miłośnikom technologii Asystent Google. Za jego pomocą można między innymi włączać i wyłączać konsolę, uruchamiać aplikacje czy zatrzymywać wideo. Pełną listę komend znajdziecie w tym miejscu.

Uwaga! Asystent Google nie działa na samym Xboksie One. Aby móc sterować za jego pomocą konsolą, niezbędne jest korzystanie z urządzeń zewnętrznych go obsługujących. Trzeba również zapisać się do tej grupy Google. Znajdziecie na niej wszystkie informacje konieczne do skonfigurowania aplikacji, by działała ona na platformie firmy Microsoft.

Sterowniki GeForce 436.48 WHQL

Wczoraj pisaliśmy o nowych sterownikach do kart grafiki od AMD, a dziś przyszedł czas na te od Nvidii. Noszą one sygnaturę GeForce 436.48 WHQL i ich głównym zadaniem jest dodanie wsparcia dla Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, którego premiera już za dwa dni, oraz przeznaczonego na urządzenia VR Asgard’s Wrath, które z kolei ukaże się 10 października.

Nowe sterowniki od firmy Nvidia możecie ściągnąć z tej strony lub za pomocą programu GeForce Experience. Z kolei tutaj znajdziecie ich pełną dokumentację.

Cross-play między PlayStation 4 oraz Xboksem One w Playerunknown's Battlegrounds

Kolejna produkcja na PlayStation 4 otrzymuje funkcję cross-play. Dzięki najnowszej łatce do Playerunknown's Battlegrounds, która znajduje się obecnie na serwerach testowych, posiadacze tego tytułu na konsolę firmy Sony mogą rywalizować z graczami z Xboksa One. Na razie są oni jedynie dobierani wspólnie do meczów. Opcja łączenia się w drużyny między osobami korzystającymi z tych dwóch platform nie jest obecnie dostępna, lecz ma się pojawić już wkrótce.

Ze wspólnej zabawy z konsolowcami wyłączeni są gracze pecetowi. Wszystko po to, by zapewnić równe szanse w rywalizacji.

Prócz funkcji cross-play nowa aktualizacja do Playerunknown's Battlegrounds zawiera takie elementy, jak nowa broń czy nowy system postępów związany z umiejętnościami przetrwania. Pełen spis zawartości aktualizacji, wraz z listą naprawionych błędów, znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

10. urodziny cyklu Borderlands

Jubileuszowe atrakcje czekają. - Wsparcie Asystenta Google na Xboksie One, 10. urodziny cyklu Borderlands i inne wieści - wiadomość - 2019-10-02
Jubileuszowe atrakcje czekają.

20 października minie równo 10 lat odkąd na rynku zadebiutowała pierwsza część cyklu Borderlands. Z tej okazji 2K i studio Gearbox przygotowały miesiąc (i trochę) pełen atrakcji. Przez najbliższe pięć tygodni gracze otrzymają w Borderlands 3 szereg premii. Wydarzenie już wystartowało. Do 8 października do godziny 18:00 czasu polskiego wybrani bossowie będą mieli zwiększone szanse na wyrzucenie legendarnych przedmiotów. Ich pełną listę znajdziecie na tej stronie.

Nie podano na razie szczegółów na temat tego, co będzie się działo w kolejnych tygodniach świętowania 10. urodzin serii Borderlands. Twórcy zdradzili jedynie tytuły kolejnych wydarzeń, które jednak w pewnym sensie sugerują, czego można się po nich spodziewać. Zostały one umieszczone na powyższej grafice.