Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2019, 15:30

Tencent kupuje udziały w Funcom, Gearbox oraz Valve pozwane przez kompozytora i inne wieści

Dziś piszemy o firmie Tencent, która wkrótce przejmie 29% udziałów w studiu Funcom, Bobbym Prince, który pozywa Valve, Gearbox oraz Randy'ego Pitchforda za nieuprawnione użycie jego muzyki w Duke Nukem 3D: 20th Anniversary Edition World Tour oraz nowych sterownikach graficznych od AMD. Witajcie w wieściach ze świata.

Tencent przejmie 29% udziałów w Funcom

Tencent przejmuje udziały w Funcomie. - Tencent kupuje udziały w Funcom, Gearbox oraz Valve pozwane przez kompozytora i inne wieści - wiadomość - 2019-10-01
Tencent przejmuje udziały w Funcomie.

Studio Funcom poinformowało, że wkrótce firma Tencent przejmie w nim 29% udziałów. Korporacja zdecydowała się bowiem na zakupienie akcji norweskiej ekipy, które do tej pory należały do KGJ Capital AS. Tym samym, po zakończeniu wszystkich formalności, Chińczycy staną się największym akcjonariuszem twórców takich produkcji, jak Conan Exiles, The Secret World czy dwie pierwsze odsłony cyklu przygodówek Najdłuższa podróż.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji. Tencent cieszy się reputacją odpowiedzialnego, długoterminowego inwestora z dużymi możliwościami operacyjnymi jeśli chodzi o gry online. Doświadczenie oraz wiedza, jaką posiada ta firma, mają dla nas ogromną wartość i cieszymy się na bliską współpracę z nią w trakcie opracowywania kolejnych tytułów i budowania pomyślnej przyszłości Funcomu.” - powiedział Rui Casais, prezes norweskiego studia.

Przypominamy, że Funcom zakupiło niedawno sześcioletnią licencję na tworzenie produkcji z uniwersum Diuny Franka Herberta. Obecnie skandynawscy deweloperzy przygotowują grę z otwartym światem osadzoną na nieprzyjaznej pustynnej planecie Arrakis. Powstaje ona we współpracy z wytwórnią Legendary Pictures, która stoi za nową ekranizacją kultowego cyklu w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Nie wiadomo, czy i w jakim stopniu wkroczenie Tencentu wpłynie na kształt tego tytułu oraz plany Funcomu na najbliższą przyszłość.

Warto zauważyć, że Tencent coraz bardziej rozszerza swoje wpływy na rynku gier. Prócz Funcomu, Chińczycy posiadają udziały również w takich firmach, jak Riot Games, Epic, Supercell, Ubisoft, Paradox, Frontier czy Miniclip.

Bobby Prince pozywa Valve, Gearbox oraz Randy'ego Pitchforda

Bobby Prince, znany kompozytor, którego muzykę możemy usłyszeć w takich tytułach, jak Doom, Doom 2, Wolfenstein 3D czy Duke Nukem 3D, zdecydował się na pozwanie firm Valve i Gearbox oraz Randy'ego Pitchforda. Dlaczego? Ponieważ te dwa ostatnie podmioty jego zdaniem bezprawnie wykorzystały napisane przez niego utwory w Duke Nukem 3D: 20th Anniversary Edition World Tour, czyli odświeżonej wersji kultowej strzelanki FPP z 1996, a pierwszy nie wycofał produkcji ze sprzedaży mimo pisemnego upomnienia. Prawnicy Prince'a podkreślają, że chciał on polubownie załatwić sprawę i uzyskać odpowiednią opłatę licencyjną jeszcze w 2016 roku, lecz przedstawiciele studia Gearbox, mimo obietnic zajęcia się sprawą, ostatecznie nie wyrazili chęci ani zapłaty, ani usunięcia z gry muzyki, do której nie mają żadnych praw autorskich (do czego sami się ponoć przyznali), dlatego zdecydowano się na wejście na drogę sądową.

Pełną treść pozwu przedłożonego Sądowi Dystryktowemu USA dla Wschodniego Dystryktu Tennessee znajdziecie w tym miejscu.

Sterowniki AMD Radeon Software 19.9.3

Nowe steroniki od AMD między innymi dodają wsparcie dla Ghost Recon: Breakpoint. - Tencent kupuje udziały w Funcom, Gearbox oraz Valve pozwane przez kompozytora i inne wieści - wiadomość - 2019-10-01
Nowe steroniki od AMD między innymi dodają wsparcie dla Ghost Recon: Breakpoint.

Wielkimi krokami zbliża się premiera Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, dlatego też firma AMD zdecydowała się na wydanie nowej wersji sterowników do swoich kart grafiki, oznaczonej numerem 19.9.3. Przede wszystkim usprawnia ona działanie wspomnianej produkcji firmy Ubisoft oraz dodaje obsługę algorytmu Radeon Image Sharpening dla urządzeń z rodzin Radeon VII, Radeon RX Vega 64, Radeon RX Vega 56 i Radeon Vega Frontier Edition. Ponadto eliminuje problemy z nieprawdiłowym wyświetlaniem tekstur w Sekiro: Shadows Die Twice i zawieszaniem się Discorda na Radeonach RX 5700. Pełną listę zmian i linki do ściągnięcia sterowników znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

  1. Stygian: Reign of the Old Ones
  2. Death Trash
  3. The Mighty Quest for Epic Loot

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

  1. The Wild Eight zwiastun na premierę
  2. Pandemic Express zwiastun na premierę
  3. Yaga zwiastun rozgrywki #1
  4. Stygian: Reign of the Old Ones zwiastun na premierę
  5. Star Wars Jedi: Upadły zakon zwiastun #2
  6. RAGE 2: Powstanie Duchów zwiastun na premierę