Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Doom II (GBA)
OkładkaDoom II (GBA)

Doom II GBA

Kontynuacja bestsellerowej strzelaniny FPP z 1993 roku, opracowana ponownie przez doświadczonych deweloperów ze studia id Software.

Akcji | FPP | fantasy | science fiction | FPS | strzelanki | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doom II Premiera GBA

22października2002

producent: id Software wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nieśmiertelny „Doom” zawitał również na naszego małego przyjaciela. Po pierwszej, nie do końca udanej części, przyszedł czas na kontynuacje, która jest ładniejszą, dłuższa i trudniejsza. Czego jeszcze amator gier FPP potrzebuje do szczęścia? Oczywiście tabunów wrogów i kilku naprawdę dobrych broni, a wszystko to (a nawet więcej) znajdzie w „Doom II”.

W przypadku takich gier jak „Doom” fabuła nie jest najważniejszą rzeczą - wystarczy wiedzieć, ze naszym zadaniem jest wyrzniecie w pień wszystkiego, co chodzi, biega, pełza i lata. Innymi drobiazgami nie warto się nawet przejmować.

Po uruchomieniu „Doom'a II” czekają na nas 32 wymagające poziomy pełne gotowych pożreć nas żywcem przeciwników. W ich unicestwieniu pomocny okaże się szereg broni z osławionym shotgun'em na czele. Wszystko to odbywać się będzie w bardzo ładnie przeniesionych komnatach, których tekstury nie rażą, a poprawiony system oświetlenia ułatwia nam nieco sprawę, czego nie można było powiedzieć o poprzedniku. Należy także pamiętać o kultowej już rewelacyjnej oprawie audio.

Nie można zapomnieć o rewelacyjnym trybie multiplayer dla 4 graczy, a także o trybie cooperative dla dwóch połączonych ze sobą kabelkiem amatorów drużynowej rozwałki.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Doom II cena w dniu premiery: 189 PLN

Wymagania wiekowe Doom II: 12+