Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Doom II (GBA)

Doom II GBA

Kontynuacja bestsellerowej strzelaniny FPP z 1993 roku, opracowana ponownie przez doświadczonych deweloperów ze studia id Software.

Akcji | FPP | fantasy | science fiction | FPS | multiplayer | strzelanki

Game Boy Advance
Okładka Doom II (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

22października2002

Nieśmiertelny „Doom” zawitał również na naszego małego przyjaciela. Po pierwszej, nie do końca udanej części, przyszedł czas na kontynuacje, która jest ładniejszą, dłuższa i trudniejsza. Czego jeszcze amator gier FPP potrzebuje do szczęścia? Oczywiście tabunów wrogów i kilku naprawdę dobrych broni, a wszystko to (a nawet więcej) znajdzie w „Doom II”.

W przypadku takich gier jak „Doom” fabuła nie jest najważniejszą rzeczą - wystarczy wiedzieć, ze naszym zadaniem jest wyrzniecie w pień wszystkiego, co chodzi, biega, pełza i lata. Innymi drobiazgami nie warto się nawet przejmować.

Po uruchomieniu „Doom'a II” czekają na nas 32 wymagające poziomy pełne gotowych pożreć nas żywcem przeciwników. W ich unicestwieniu pomocny okaże się szereg broni z osławionym shotgun'em na czele. Wszystko to odbywać się będzie w bardzo ładnie przeniesionych komnatach, których tekstury nie rażą, a poprawiony system oświetlenia ułatwia nam nieco sprawę, czego nie można było powiedzieć o poprzedniku. Należy także pamiętać o kultowej już rewelacyjnej oprawie audio.

Nie można zapomnieć o rewelacyjnym trybie multiplayer dla 4 graczy, a także o trybie cooperative dla dwóch połączonych ze sobą kabelkiem amatorów drużynowej rozwałki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189 PLN

Wymagania wiekowe Doom II

12+

Powstaje nowy film na podstawie serii Doom

wiadomość13 marca 2011

Serwis What'splaying doniósł, że wytwórnia Universal zamierza ponownie pokusić się o kinową adaptację kultowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin Doom. Trwają prace nad scenariuszem filmu, a obraz korzystać ma z najnowszych osiągnięć technologicznych. Oznacza to jedno – tym razem piekielne bestie atakować będą w 3D.

Twórcy Dooma i Quake'a kupieni przez właściciela Bethesdy
Twórcy Dooma i Quake'a kupieni przez właściciela Bethesdy

wiadomość24 czerwca 2009

ZeniMax Media, firma utworzona w 1999 roku przez Chrisa Weavera oraz Robera A. Altmana (założycieli Bethesdy), poinformowała o przejęciu znanego studia id Software, odpowiedzialnego za sporo ponadczasowych hitów. Twórcy Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a dołączyli więc do silnej drużyny, składającej się przede wszystkim z odnoszącego bardzo duże sukcesy wydawcy Bethesda Softworks.

id Software stworzy czwartego Dooma i prawdopodobnie sequel gry Quake Arena
id Software stworzy czwartego Dooma i prawdopodobnie sequel gry Quake Arena

wiadomość6 sierpnia 2007

Choć Rage będzie pierwszą od 1996 roku grą firmy id Software, Inc. korzystającą z nowej marki, nie oznacza to, że John Carmack i spółka zamierzają odłożyć na półkę doskonale znane fanom pierwszoosobowych strzelanin tytuły. Współzałożyciel legendarnego studia już dziś daje do zrozumienia, że w przyszłości powstanie czwarta odsłona cyklu Doom.

Poznajcie bliżej Doom RPG
Poznajcie bliżej Doom RPG

wiadomość15 października 2005

Po raz pierwszy o interesującym projekcie o nazwie Doom RPG usłyszeliśmy pod koniec marca bieżącego roku, a potem przy okazji targów E3 2005 poznaliśmy nieco szczegółów nt. owego przedsięwzięcia, zrealizowanego z myślą o telefonach komórkowych nowej generacji. Natomiast teraz dysponujemy bardzo konkretnymi danymi tekstowo-graficznymi, które chcielibyśmy niniejszym przekazać Szanownym Czytelnikom.

Czeski film, czyli ostatni klaps w kinowym Doomie

wiadomość3 lutego 2005

Najprawdopodobniej w marcu bieżącego roku wystartuje dystrybucja pierwszego oficjalnego dodatku do hitowej gry Doom 3, noszącego podtytuł Resurrection of Evil – szerzej na ten temat w naszej zapowiedzi. Natomiast pod koniec ubiegłego miesiąca zakończono kręcenie kinowej adaptacji „Zagłady”.