Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Doom II (GBA)
OkładkaDoom II (GBA)

Doom II GBA

Kontynuacja bestsellerowej strzelaniny FPP z 1993 roku, opracowana ponownie przez doświadczonych deweloperów ze studia id Software.

Akcji | FPP | fantasy | science fiction | FPS | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doom II Premiera GBA

22października2002

producent: id Software wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Doom II

Max Payne

Doom (1993)

Dead to Rights

Nieśmiertelny „Doom” zawitał również na naszego małego przyjaciela. Po pierwszej, nie do końca udanej części, przyszedł czas na kontynuacje, która jest ładniejszą, dłuższa i trudniejsza. Czego jeszcze amator gier FPP potrzebuje do szczęścia? Oczywiście tabunów wrogów i kilku naprawdę dobrych broni, a wszystko to (a nawet więcej) znajdzie w „Doom II”.

W przypadku takich gier jak „Doom” fabuła nie jest najważniejszą rzeczą - wystarczy wiedzieć, ze naszym zadaniem jest wyrzniecie w pień wszystkiego, co chodzi, biega, pełza i lata. Innymi drobiazgami nie warto się nawet przejmować.

Po uruchomieniu „Doom'a II” czekają na nas 32 wymagające poziomy pełne gotowych pożreć nas żywcem przeciwników. W ich unicestwieniu pomocny okaże się szereg broni z osławionym shotgun'em na czele. Wszystko to odbywać się będzie w bardzo ładnie przeniesionych komnatach, których tekstury nie rażą, a poprawiony system oświetlenia ułatwia nam nieco sprawę, czego nie można było powiedzieć o poprzedniku. Należy także pamiętać o kultowej już rewelacyjnej oprawie audio.

Nie można zapomnieć o rewelacyjnym trybie multiplayer dla 4 graczy, a także o trybie cooperative dla dwóch połączonych ze sobą kabelkiem amatorów drużynowej rozwałki.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Doom II cena w dniu premiery: 189 PLN

Wymagania wiekowe Doom II: 12+