Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOXGCNGBA
Okładka Dead to Rights (PC)

Dead to Rights

Dead to Rights jest dynamiczną grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Główny bohater - Jack Slate, twardy glina z miasta Grant City, oskarżony zostaje o zbrodnię, której nie popełnił.

Akcji | FPP | TPP

Okładka Dead to Rights (PC)

data premiery gry:

19sie2002

XBOX

18lis2002

PS2

25lis2002

GCN

6lis2003

PC

26lis2004

GBA

Dead to Rights to rozbudowana gra akcji/TPP, w jakiej wcielamy się w postać Jacka Slate’a - funkcjonariusza policji miasta Grant City, oskarżonego o morderstwo, którego nie popełnił. Niczym komiksowy Punisher, staje się on twardym mścicielem i razem ze swoim partnerem - psem o imieniu Shadow (Cień) - szuka zemsty na zabójcach swojego ojca i tych, którzy wrobili go w haniebną zbrodnię. Scenariusz omawianego programu prowadzi naszego bohatera do odkrycia jednej z największych afer Grand City, przez co bardzo szybko zostaje wyznaczona nagroda za jego głowę - staje się poszukiwany nie tylko przez swoich byłych kolegów, ale także przez wszelakiej maści kryminalistów...

Jack Slate to gliniarz z krwi i kości. Potrafi na przykład świetnie walczyć wręcz, dzięki czemu bardzo szybko i „cicho” obezwładniamy żołnierzy przeciwnika, bez wzbudzania większego zainteresowania wśród jego towarzyszy. W dowolnym momencie możemy także przejąć kontrolę nad naszym psim kompanem w celu wykrycia pułapek rozmieszczonych na danym terenie czy obezwładnienia wroga. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by wykorzystać oponentów jako tzw. „ludzką tarczę”, chroniącą Jacka przed serią obrażeń. Nie sposób nie zauważyć zapożyczeń rodem z Max Payne – podczas gry wykorzystujemy odmianę „Bullet Time”, czyli zwolnienia czasu, aby uniknąć kul wroga czy ułatwić sobie celowanie. Autorzy Dead to Rights zadbali o przygotowanie szeregu różnorodnych animacji, dopracowanych efektów audio-wizualnych (pełny trójwymiar; dowolne rotacje kamery), oraz dosyć sporego wachlarzu uzbrojenia: począwszy od pistoletów, poprzez karabiny maszynowe, a na wyrzutni rakiet skończywszy (każdy rodzaj broni posiada inny zasięg, a także zadaje inne obrażenia; liczy się również miejsce trafienia przeciwnika).

W Dead to Rights zaimplementowano także szereg rozmaitych mini-gierek oraz zadań pobocznych, które stanowią ciekawe urozmaicenie głównej linii fabularnej (np. siłujemy się na rękę z bohaterami niezależnymi, aby – w przypadku zwycięstwa - uzyskać od nich stosowne informacje). Kolejne etapy kończy zaś walka z silniejszych bossem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 212 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead to Rights

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead to Rights

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium 4 1.3 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1.8 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Dead to Rights: Retribution zapowiedziane
Dead to Rights: Retribution zapowiedziane

wiadomość14 lutego 2009

Tydzień po doniesieniach z magazynu PlayStation: The Official Magazine firma Namco Bandai oficjalnie potwierdziła informacje – Jack Slate powraca w Dead to Rights: Retribution.

Namco wskrzesza markę Dead to Rights
Namco wskrzesza markę Dead to Rights

wiadomość8 lutego 2009

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów przygód Jacka Slate’a, bohatera serii gier pt. Dead to Rights. Jak donosi marcowe wydanie magazynu PlayStation: The Official Magazine, firma Namco planuje w niedalekiej przyszłości stworzyć nową odsłonę cyklu zapoczątkowanego w 2002 r.

Dead To Rights 2 również na PC?

wiadomość5 maja 2004

Fani gier akcji/shooterów w stylu Max Payne z pewnością pamiętają tytuł Dead to Rights, który ukazał się na rynku wydawniczym w zeszłym roku. Sytuacja z PeCetową wersją tej gry była dość dziwna, gdyż została ona oficjalnie zapowiedziana długo po ukazaniu się wersji konsolowych. Wygląda na to, że również kolejna część gry, Dead To Rights 2: Hell To Pay, w wersji na "blaszaki" pojawi się w podobny sposób.

Extreme Force do kosza

wiadomość14 stycznia 2004

Czytelnicy naszego serwisu zapewne pamiętają zeszłoroczne kłopoty z grywalnością dema gry Dead to Rights. Wydaje się, że kolejne czarne chmury nie omijają tego tytułu, a konkretnie jego następcy, Extreme Force: Grant City Anti-Crime. Otóż firma Namco Hometek po prawie rocznym procesie tworzenia Extreme Force a niespełna miesiąc przed jego wydaniem zdecydowała się zamknąć projekt.

Koniec zamieszania z Dead to Rights (PC) w roli głównej

wiadomość13 listopada 2003

We wczorajsze popołudnie opisaliśmy rewelacje zachodniego serwisu GameSpot, który podał, iż PeCetowe wydanie gry Dead to Rights jest niegrywalne. Rzeczony tytuł był podobno testowany na dwóch różnych konfiguracjach sprzętowych, spełniających rekomendowane wymagania (plus miały zainstalowane najnowsze sterowniki), a zauważony błąd definitywnie przekreślał szanse na udaną rozgrywkę. Wydawca programu, tj. Hip Games, postanowił rozwiać powstałe wątpliwości...

PC
GBA
XBOX
PS2
GCN